Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    17.08.2015
    Мнения
    11

    Ограда за пчелин - съвети

    Привет,


    Бихте ли ми помогнали със съвети за ограда на пчелин, който е извън населено място?

    Интресува ме тип, височина, конкретни доставчици и т.н.


    Благодаря предварително!

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    19.03.2015
    Мнения
    62
    Ритловици, бодлива тел, къпини и шипки, или хинап. Всичко друго представлява интерес или няма бодли.
    Този пост е редактиран от 212; 01.10.2015 в 18:00. Причина: Форума добавя <p></p> след промяна!

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Оградата на пчелина е по скоро символична - да показва на външни лица че не е желателно да влизат и да може да се регистрира. Най евтино излиза с бодлива тел, ако планираш подвижно пчеларство с разполагане на кошерите на земята, а не на платформи има една бодлива тел „бръснач“ се води - сравнително лесно и бързо се полага направо по терена около пчелина, по скъпа е но май си заслужава???

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Циментови колове втора употреба.Бодлива тел.Ако имаш възможност бял маргарит.Чак пък доставчици?

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от 212 Виж публикацията
    Ритловици, бодлива тел, къпини и шипки, или хинап. Всичко друго представлява интерес или няма бодли.

    Аз бих добавил и Гледичия.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Моят пчелин е в двора ми,но съм посадм храсти около него който подстригвам с храсторез и съм си оставил едно място откъдето преминавам към него.Така пчелите като излязът от кошера тръгват директно малко по високо и не пречат.Това дали ще има нападение от недоброжелатери е относително.Ако искат да правят бели нищо не ги спира.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    22.02.2015
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    Родопи
    А някой използвал ли е мрежа против вятър за постигане на ефекта за високото излитане на пчелите?

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от stan-dob Виж публикацията
    А някой използвал ли е мрежа против вятър за постигане на ефекта за високото излитане на пчелите?

    Да, имаше някъде снимка на колега с мрежа поставена с такава цел.
    При пчелите има мед, защото има ред!

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Аз не съм използвал, но съм виждал на един приятел на пчелина.Комшиите му се оплакваха, че пчелите много ги жилели и той се принуди да закупи такава мрежа.Ефекта беше поразителен.Пчелите излизаха от кошера и веднага се вдигаха на височина около 2метра и отпрашваха да папкат.Съседите му вече са доволни и нямат оплакване за това.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •