Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 178 от 186 ПърваПърва ... 78128168176177178179180 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,771 до 1,780 от общо 1859
  1. #1771
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Направо съм решил и аз да заселя два японски кошера (толкова имам) и да направя малко по-сериозни измервания на температури, акари и всичко останало. Дори ще щракам снимки с инфрачервена камера, която едновременно мери температурата в 30 000 точки.

    Имам само един единствен проблем - имате ли някаква идея как да го направя това заселване да стане по-бързо, щото още тази година да имам шанса да станат силни семейства, и да поизмеря това-онова. Иначе ще трябва да чакаме чак до май месец следващата година.
    Хех . Аз имам идея но ...

  2. #1772
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281

    Cool

    delta.e топлата е ясна , помагай със студената. Иначе за топлата , направих си труда да прочета това онова от преди една година по темата дори и в синия форум. Така че под секрет теоретично кат един мераклия съм солидно подкован.

  3. #1773
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от toko652003 Виж публикацията
    delta.e топлата е ясна , помагай със студената. Иначе за топлата , направих си труда да прочета това онова от преди една година по темата дори и в синия форум. Така че под секрет теоретично кат един мераклия съм солидно подкован.
    Хайде , още един подготвен теоретично . Станахте четирима , а искате практически съвет от другите ?
    Как да стане ?
    Този пост е редактиран от delta.e; 03.07.2016 в 01:08. Причина: допълнение

  4. #1774
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Догодина повече. В преден пост споменах а и друг път също че формата на кошера е на второ място...

  5. #1775
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от toko652003 Виж публикацията
    Роячето/отводката на Ангел Шопов(василевса) е заселено миналата година лятото, устискало е зимата ие извадил досега 2 буркана мед(след главната паша ще каже колко общо) и какво следва от тук нататък, само той може да каже.
    Предлагам да направим аналогични експерименти и да споделим след година, какви са резултатите , вярвам че всеки може да рискува една две отводки за тръпката. Миналата година имах подобно семейство уточнявам роево с далаци и пити , но третирано... разви се много добре, но тази година единствено то се опита да рои... изводите ги оставям на вас.Мисля че щом няма човешка намеса в 90 процента семействата роят просто така им е заложено.Инстинкт за оцеляване. С разборния кошер това донякъде се е променило, не казвам че и с ЯК не може да се правят някакви гимнастики , като правене на отводки и т.н но е по-трудно и пак стигаме до разборност т.е като му се сложат рамки. Или с две думи оставено ли е на самотек всичко е до какво ще реши природата.
    п.п. пак повтарям нямам нищо против ЯК и мераклиите просто е немислимо нещата да се пишат наизуст.
    Извадил съм 3,5 кг овошки дето хич не са главна паша.акацията се провали при мен. А липовата паша току що приключи. Така че като незнаеш не дрънкай глупости.за твое сведение разборните кошери в моя район не дадоха и 50 грама овошки та по полека се изхвърляй в мохабетите.Като е немислимо нещата да се пишат наизуст ти защо пишеш наизуст а?

  6. #1776
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Мисля че борбата с Вароа трябва да се води на няколко фронта скоро един пчелар от чужбина ми каза че в пчелина в който работи строителните рамки са с някъкви крачета взима едно малко акумулаторче маха пчелите и дава накъсо да измрът кърлежите и връща питата.
    Ето я въпросната рамка - http://kli6o.snimka.bg/animals/v-a.917375

  7. #1777
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Ангеле ти си умен човек и надявам се разбираш че ни трябват доказателства разбира се не като от криминалните филми ами например измерих температурата и тя е ....., направих тест за опаразитеност и е ..... ,не ми се размножи тази година, даде толкова стоков мед и т.н. и т.н.,иначе става нещо като
    цитат от уикипедия :
    Галилей е изправен пред съда за ерес през 1633 г. заради труда си “Диалог за двете главни световни системи”, в който твърди категорично, че Земята се върти около слънцето. За да спаси живота си, Галилей се отрича от идеите си и живее под домашен арест до смъртта си през 1642 г. През 2008 г. Ватикана реабилитира Галилей и му издигна паметник.

    Ако г-н Матеев направи тестовете и се окаже теорията ти вярна аз ще съм първи който ще ти се извини че съм се усъмнил в казаното от теб по Бутлеров и другите учени подържащи тази хипотеза.

  8. #1778
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ангеле ти си умен човек и надявам се разбираш че ни трябват доказателства разбира се не като от криминалните филми ами например измерих температурата и тя е ....., направих тест за опаразитеност и е ..... ,не ми се размножи тази година, даде толкова стоков мед и т.н. и т.н.,иначе става нещо като
    цитат от уикипедия :
    Галилей е изправен пред съда за ерес през 1633 г. заради труда си “Диалог за двете главни световни системи”, в който твърди категорично, че Земята се върти около слънцето. За да спаси живота си, Галилей се отрича от идеите си и живее под домашен арест до смъртта си през 1642 г. През 2008 г. Ватикана реабилитира Галилей и му издигна паметник.

    Ако г-н Матеев направи тестовете и се окаже теорията ти вярна аз ще съм първи който ще ти се извини че съм се усъмнил в казаното от теб по Бутлеров и другите учени подържащи тази хипотеза.
    Бутлеров не подържа тази хипотеза и неговите изводи не касаят акара а кошерите и човек като си поразмърда мозъка и се позамисли ще види че е прав. Майката се чувства по комфортно и осеменява по-охотно при по-малко наброй пити и по дълбоки по трудно се прескача от пита на пита по хоризонтала.
    Галилей е ясен. Експеримент ще има чака се термометъра. И какво ти ще повярваш на теста ми за опаразитеност ли? Факт е че при по-ранно люпене на пчелите акара не е полово зрял затова предпочита търтеевото пило,заради по-дългия срок за люпене. Тази теза се държи и от естонския пчелар Андрес Раава.

  9. #1779
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kli6o Виж публикацията
    Ето я въпросната рамка - http://kli6o.snimka.bg/animals/v-a.917375
    За тази рамка писах във Фейсшита преди около три години, а после и тук във форума. Влязох в контакт с фирмата производител и даже предложих да внеса няколко рамки за тествове. Нещо обаче метода не се хареса на пчеларите (като винаги - без сериозни аргументи) и нямаше интерес към предложението.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #1780
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    ..... Експеримент ще има чака се термометъра. .....
    Чудно ми е как ще вкараш този термометър там, където е пилото без да пробиваш дупка.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 178 от 186 ПърваПърва ... 78128168176177178179180 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •