Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 96 от 186 ПърваПърва ... 46869495969798106146 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 951 до 960 от общо 1859
  1. #951
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Сега престани с простотиите си. Има клип в интернет който детайлно показва процеса. Твоето са празни злобарски дрънканици. Вземи малко да погледаш а не да ръсиш щуротии.
    Ето това вече ме уби напълно. Егати кефа. Създаде ми настроение за три дни напред.

  2. #952
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Извинявам се, че напрасках толкова постове един след друг, но използвам обедната почивка за развлечение във форума. Благодаря Василевсе.

  3. #953
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Ще се надявам някой ден да изобретиш кошер за комерсиално пчеларство (питите по някакъв начин да бъдат закрепени на рамка и те да могат лесно да бъдат изваждани за центрофугиране. Нещо на принципа като на книжния кошер????), в който да не се налага третиране.
    Ако успееш да достигнеш до работеща версия, брой ме за първия клиент!
    Това лято ми показаха те този клип - не знам подробности, но може би отговаря на критериите ти. Ако се решиш да го пробваш, ще се радвам да споделиш впечатления.
    https://www.youtube.com/watch?t=2&v=WbMV9qYIXqM
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  4. #954
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да си припомним наученото от първите 20 страници на темата:

    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Не третирам за акар щото при мoите условия пчелата го бори сама по термичния метод.
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    По същия начин както убиват влезнал в кошера стършел чрез вдигане на температурата, но тъй като няма загуба при нормални условия те успяват да задържат високата температура и да убият акарите.
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    В хралупите що няма акари и да има са 1 - 2 процента което е нищо.
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Доказано е опитно, моите кошери също го доказват - работя с японски традиционен кошер. нямам акари, не третирам с нищо но поради малкия обем по ширина пчелата вдига необходимата температура и избива акара
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Наблюдавам пчелите, дъното е чисто, акара не е толкова малък за да не се види. гледам летящите пчели които се прибират и не съм срещал нито една с акар.
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Пчелата има природен ресурс за борба с акар това е способността за вдигане на висока температура на която тя издържа но акара не може.
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    А как убиват стършел г-н Матеев? Каква температура вдигат и поддържат, мисля че знаете по-добре от мен? Аналогично е с акара, но пак повтарям - в дадан блат и лангстрот рут е невъзможно.
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Има восък братле но няма акар, там е разликата и не са необходими термо камери. Ако ми намериш в хралупа акар ела ми се обади по спешност, това е като да завали червен сняг.
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Откъде акарите попадат в пилото как се заразява кошера с акар, да не би да си се ражда там?
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Иди намери хралупа с акар и ме викни да го видя ама ме съмнява, че ще ходиш за зелен хайвер.
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    С нищо не третирам и няма да третирам.
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Няма да си уморя семействата и без да си харча парите за ленти и тем подобни отрови.
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    В тоя форум жилите повече и от пчелите, те барем хапят при самозащита.
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Къде си видял колега японски кошер с рамки. Туй е като негър скиор или брадат индианец.
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Правя, но по-често откритията ги правят дилетанти, а не професионалисти.
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Опаа, нали пречиш на естествения подбор и сам разбиваш еволюционната теория. Аз като не третирам, не преча на подбора. То в хралупа да третираш е все едно да слагаш на негър фон дьо тен.
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    В Кения съм и търся пчелни хралупи изследвам заразеност с акари.
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    И колата и кошера ми японски.

  5. #955
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    но полистирола не диша като дъската.
    Ако мога да попитам от какво дърво е направен тоя кошер. Искам да си поръчам 300 кубика. Хем е супер изолационен и питите залепени направо стоят толкова топли, че акара изпуква от жега, хем са супер дишащи и цялата влага от нектара излиза през него (нали е запечатан от долу плътно с пчели). Хем като вали дъжд нищо му няма въпреки, че не е боядисан.

  6. #956
    Потребител
    Регистриран
    19.03.2015
    Мнения
    62
    <p>
    Както е тръгнало от пълно отрицание, сега допускаме, че кошера ЯК е за любители. След време ще стане, че е за професионалисти. Еволюция има дори и в мисленето Тръгнали сме да критикуваме кошер който целия струва 10 лв. с труда да е 20 лв. А милионите печелари дето били разборници. Че човек като се надъни на някоя система, като е вложил десетки години и левове в ДБ или в ЛР. Та той дори на ФР няма да мине... Нали това ще му струва майка си и баща си като време и пари. С какъвто кошер се закрепостиш с такъв си и оставаш. Помните ли немското филмче с тръвните? Имаха преса сигурно от времето на Вилхелм Тел, зимата ли, есента ли измазваха/закърпваха тръвните, вадеха по някой килограм мед, и по 1-2 роя. Хайде да сметнем колко човекочаса труд си спестяват? Та те самите тръвни бяха от когато Вилхелм Тел е бил малчуган.</p>
    <p>
    &nbsp;</p>
    <p>
    Сега с тези кошери ще си изпорежем пръстите на циркулярите.</p>

  7. #957
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Ако мога да попитам от какво дърво е направен тоя кошер. Искам да си поръчам 300 кубика. Хем е супер изолационен и питите залепени направо стоят толкова топли, че акара изпуква от жега, хем са супер дишащи и цялата влага от нектара излиза през него (нали е запечатан от долу плътно с пчели). Хем като вали дъжд нищо му няма въпреки, че не е боядисан.
    Когато видиш обгорено дърво да гние ще видиш евреин да върви и да хвърля пари по улиците.

  8. #958
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Когато видиш обгорено дърво да гние ще видиш евреин да върви и да хвърля пари по улиците.
    Това , за мен дърводелеца ли се отнася ?
    Ангеле , покажи снимки на твоят кошер , но външен поглед .
    Има ли сърцевина в дъските , има ли чепове ?
    От друга страна , най-качественият ,,чам ,,расте само в Родопите .
    Руският е пълен боклук , за разлика от лиственицата .

  9. #959
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от 212 Виж публикацията
    <p>
    Както е тръгнало от пълно отрицание, сега допускаме, че кошера ЯК е за любители. След време ще стане, че е за професионалисти. Еволюция има дори и в мисленето Тръгнали сме да критикуваме кошер който целия струва 10 лв. с труда да е 20 лв. А милионите печелари дето били разборници. Че човек като се надъни на някоя система, като е вложил десетки години и левове в ДБ или в ЛР. Та той дори на ФР няма да мине... Нали това ще му струва майка си и баща си като време и пари. С какъвто кошер се закрепостиш с такъв си и оставаш. Помните ли немското филмче с тръвните? Имаха преса сигурно от времето на Вилхелм Тел, зимата ли, есента ли измазваха/закърпваха тръвните, вадеха по някой килограм мед, и по 1-2 роя. Хайде да сметнем колко човекочаса труд си спестяват? Та те самите тръвни бяха от когато Вилхелм Тел е бил малчуган.</p>
    <p>
    *</p>
    <p>
    Сега с тези кошери ще си изпорежем пръстите на циркулярите.</p>
    Не ме пипай на тема история ! Не тронь меня !
    Ползвай банциг и фреза .

  10. #960
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Точно така - първия бисер на Василевса беше, че пчелите могат да избиват акарите с температура на принципа на избиването на стършелите - скупчване и вдигане на висока температура над 40 градуса. След 30 страници спорове Василевса се съгласи, че това не е така, и в следващите 40 страници ни разказваше как са достатъчни и само 36 градуса, ако се поддържат дълго време.

    Важното е обаче, че ИЗРИЧНО ОТКАЗА ДА СИ ПРЕМЕРИ ТЕМПЕРАТУРАРА в кошера. Не знам - може би го уплашиха 10-те лева инвестиция в електронен термометър. За да му спестя това охарчване, предлагам да му изпратя за моя сметка един БЕЗПЛАТЕН ТЕРМОМЕТЪР срещу обещанието честно и почтенно да каже какво е премерил. Най-добре е да публикува снимки или още по-добре - да снима с камера, за да може всички да видим къде го пъха този термометър.

    ПС: Очаквам на ЛС адрес и телефон и още днес му ще изпратя термометъра. Куриера също ще е за моя сметка.
    Матеев , а може ли на Слави хигрометър , да видим къде относителната влажност е 100% ?

 

 
Страница 96 от 186 ПърваПърва ... 46869495969798106146 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •