Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 186 от 186 ПърваПърва ... 86136176184185186
Резултати от 1,851 до 1,859 от общо 1859
  1. #1851
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    То какво да го съобразявам, миналата година го сглобих и го налетях на гол рой август, сега е на три корпуса и още е със старата майка от 2014. Отдолу е с мрежесто дъно една трета. Много добре се развива , но сигурно щото не го бутам за нищо, рамките му не стават за другите ми кошери. Интересно ми е колко акар ще падне при третирането!
    В случая, колега мисля, че е голям обема. И аз имам мрежест отвор на дъното 6,3 см в зоната до прелката.

  2. #1852
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Направих го по идеята, че най близки до хралупите размери били 40 см диаметър и 1,2м височина(руски източници). Ще си го наблюдавам няколко години и ще си правя изводите

  3. #1853
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Това за една зима -2015 ли се отнася или за всички?
    На теб специално ще ти отговоря като почерпиш! Отнася се за термина силно семейство, което тук от някои колеги се инициира с плацебо за пчелари!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #1854
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Бат Тянка, Куклин е писал за условията на хралупа за състоянието на пчелите намиращи се над долната тапа, за която многократно стана въпрос тук. Нива на въглероден двуокис обсъждаме теорията на Куклин.
    Ачка, именно в тази връзка споделих част от моя хоби опит. Че и при ниски нива, малко пчели и много чист въздух- пак оцеляват.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #1855
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    https://youtu.be/Ld9oBmifZ7Y
    Измерване на температура в ЯК.

  6. #1856
    И какво доказва това? Че топлия въздух се издига на горе?! Пилото и пчелите които го обгрижват са генератор на топлина, но те не са под капака, а доста по-надопу под меда.Там е и акара. Нормално е тази топлина да се издига на горе и да излиза през решетъчния таван. Ами ако навън е 35-40 градуса, не видях кошера да е на сянка? Ами ако термометъра е скапан? Въобще какво доказва този клип?

  7. #1857
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    И какво доказва това? Че топлия въздух се издига на горе?! Пилото и пчелите които го обгрижват са генератор на топлина, но те не са под капака, а доста по-надопу под меда.Там е и акара. Нормално е тази топлина да се издига на горе и да излиза през решетъчния таван. Ами ако навън е 35-40 градуса, не видях кошера да е на сянка? Ами ако термометъра е скапан? Въобще какво доказва този клип?
    Важното е, че топлия въздух се движи НАГОРЕ, а студения НАДОЛУ.

  8. #1858
    Потребител
    Регистриран
    14.03.2015
    Мнения
    57
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Да е жив и здрав градинаря, че то като гледам от горе прочетеното само той е бил вещия.
    Като малък си спомям една круша на село. Никой не се грижеше за нея. Никой не я тореше и никой не я поливаше. Имаше невероятни плодове. Може би това имаше предвид Матеев. А колкото до градинаря не съм убеден, че за една година те е затрупал с плодове (освен, ако не е имало кой да ги обере предните години). Та така...
    Този пост е редактиран от Svetlyo; 25.10.2016 в 20:26. Причина: :(

  9. #1859
    Автор
    Регистриран
    20.03.2015
    Мнения
    108
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз мисля, че някой трябва да сезира ветеринарните служби за Василевса, и на него трябва да му бъдат отнети ПЧЕЛАРСКИТЕ ПРАВА. Такъв човек е ЗАПЛАХА за всички пчелари от неговия регион. Неговите грешки от незнание ще бъдат заплатени от неговите колеги, имащи пчелини в непосредствена близост до него.
    Значи хора като vasilevsa са враг номер едно.А не е ли причина за сегашното положение точно интензивното пчеларство и земеделие с техните деструктивни практики и модерния начин на живот? Пчелите зависещ изцяло от пчеларите в днешно време ще стават все по-болни и слаби.Третирането и лекуването само закърпват нещата но са омагйосан крък.Това няма да реши проблемите а ги задълбочава.Единственото решение с переспектива е здрави пчели и промяна на пчеларските практики и земеделие като цяло.Няма истинско измъкване от това блато с лекарства!И не става въпрос само за акара който се селектира постоянно с медикаменти за устоичивост и в същото време мутира а пчелите стават все по-слаби.


    https://oxnatbees.wordpress.com/2016...ey-bee-health/

 

 
Страница 186 от 186 ПърваПърва ... 86136176184185186

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •