Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 152 от 186 ПърваПърва ... 52102142150151152153154162 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,511 до 1,520 от общо 1859
  1. #1511
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от jorors Виж публикацията
    И как би го постигнал?!?!?!?!?!?!
    Като осигуря условия за равномерно снасяне на майката през активния сезон. Имам концепция как да стане, която изключва ранното подбудително подхранване със захарен сироп и самата технология го осигурява в най-голяма степен.

  2. #1512
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Като осигуря условия за равномерно снасяне на майката през активния сезон. Имам концепция как да стане, която изключва ранното подбудително подхранване със захарен сироп и самата технология го осигурява в най-голяма степен.
    Успех!

  3. #1513
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Като осигуря условия за равномерно снасяне на майката през активния сезон. Имам концепция как да стане, която изключва ранното подбудително подхранване със захарен сироп и самата технология го осигурява в най-голяма степен.
    С този японски кошер така или иначе ти нищо не можеш да направиш като пчеларски операции, освен да го гледаш отстрани и да философстваш във форума. Това ли ти е концепцията - ГЛЕДАМ и ФИЛОСОФСТВАМ?

    Най-важните пчеларски операции при тебе са АБСОЛЮТНО НЕВЪЗМОЖНИ:

    1. Проверка на състоянието на семейството
    2. Третиране за акар
    3. Справяне с роевото настроение
    4. Планова подмяна на майката
    5. Подготовка за паша

    Колкото до операцията ВАДЕНЕ НА МЕД - при тебе ще отнема 100 пъти повече време от нормалното. Себестойноста на този мед ще скочи до небесата.

    На практика ти НИКОГА няма да имаш шанса да спечелиш дори и 1 лев. Само ще си натрисаш разходи на пари и труд и в края на краищата ще ти омръзне и ще изоставиш всичко. Дори няма да имаш шанса да го продадеш това семейство, защото най-вероятно то ще избяга от този кошер, когато се задръсти от акар.

  4. #1514
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Матеев, всичко коетосина писал е 50% вярно! Има и едно нещо гледане на ЯК като "домашен любимец". Това е както отглеждане на декоративни зайчета, козички, прасета и т.н. Гледаж го за кеф! и малко мед!

  5. #1515
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    С този японски кошер така или иначе ти нищо не можеш да направиш като пчеларски операции, освен да го гледаш отстрани и да философстваш във форума. Това ли ти е концепцията - ГЛЕДАМ и ФИЛОСОФСТВАМ?

    Най-важните пчеларски операции при тебе са АБСОЛЮТНО НЕВЪЗМОЖНИ:

    1. Проверка на състоянието на семейството
    2. Третиране за акар
    3. Справяне с роевото настроение
    4. Планова подмяна на майката
    5. Подготовка за паша

    Колкото до операцията ВАДЕНЕ НА МЕД - при тебе ще отнема 100 пъти повече време от нормалното. Себестойноста на този мед ще скочи до небесата.

    На практика ти НИКОГА няма да имаш шанса да спечелиш дори и 1 лев. Само ще си натрисаш разходи на пари и труд и в края на краищата ще ти омръзне и ще изоставиш всичко. Дори няма да имаш шанса да го продадеш това семейство, защото най-вероятно то ще избяга от този кошер, когато се задръсти от акар.
    Г-н Матеев, в поста ви няма и 10 процента достоверност, но щом Ви вярват нямам против. Мнението си е Ваше. Мисля, че не сте удачен пророк. Мога Да ви обясня всичко, но не виждам смисъл да го правя, тъй като едва ли ще срещна разбиране и опит за вникване от Вас и свитата която едва чака да напишете нещо и пръска лайкове, дори когато е несъстоятелно, като цитирания от мен пост.
    Мислили ли сте за разходите, които се спестяват от липсата на рамки восъчни основи тел, центрофуга дето никак не е евтина? Колко труд се спестява по време на сезона надали. Ваденето на меда пък хич не ме тревожи, нито е толкова трудоемко, нито толкова времеемко. Толкова лесно мога да го третирам за акар ако реша, не виждам смисъл. прегледах си детайлно минималния подмор тази зима никъде не видях акар. Какво ще спечеля аз си знам и ще споделя какво съм спечелил.

  6. #1516
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    ....
    Мислили ли сте за разходите, които се спестяват от липсата на рамки восъчни основи тел, центрофуга дето никак не е евтина? Колко труд се спестява по време на сезона надали.
    Тук си много прав. Една професионална поточна линия за вадене на мед започва от 500 хил.евро нагоре (има и малки за само 25 хил.евро). Заплатата на един работник пчелар хамалин в нормалните държави е около 15 долара на час (извънредния труд се заплаща с коефициент 1.5 върху нормалния надник). Заплатата на пчелар началник на екип може да достигне и 30 долара на час. Цената на основите, рамките, корпусите (понеже са по-сложни за изработка са и по-скъпи) и майките за подмяна няма да ги смятам, а пък цената на лентичките - въобще.

    Ако аз навреме бях започнал с този кошер и пчелите, за които е измислен, само от икономиите на разходи, вече щях да съм в NZ
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #1517
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Не мога да разбера защо спорите. Ангеле , имаш малко практика, а се изказваш доста крайно понякога. Матеев, ти гледал ли си филмчето с многото тръвни и дядовците (сигурно бяха над 150 броя, но се оправяха ) ? Аз работя с ЛР и ДБ , но имам и кениец, а сега си подготвям колода за заселване , защото ми е интересно да видя как се развиват в различни къщички .Когато човек няма определена практика може само да дава предположения .Аз съм доволен от кениеца, когато ми дойдат гости мога да одрежа прясна пита с мед, а миналата година направих 3 отводки от него. Всеки си има различни приоритети и си определя начина на работа. Желая успех и на двамата в различния начин на мислене и работа !

  8. #1518
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    Не мога да разбера защо спорите. Ангеле , имаш малко практика, а се изказваш доста крайно понякога. Матеев, ти гледал ли си филмчето с многото тръвни и дядовците (сигурно бяха над 150 броя, но се оправяха ) ? Аз работя с ЛР и ДБ , но имам и кениец, а сега си подготвям колода за заселване , защото ми е интересно да видя как се развиват в различни къщички .Когато човек няма определена практика може само да дава предположения .Аз съм доволен от кениеца, когато ми дойдат гости мога да одрежа прясна пита с мед, а миналата година направих 3 отводки от него. Всеки си има различни приоритети и си определя начина на работа. Желая успех и на двамата в различния начин на мислене и работа !
    Казвам си мнението, Борисе. Просто отговорих на въпрос на колега и съжалявам, че го направих. Нищо крайно не съм казал. Благодаря за пожеланието желая успех и на теб и те поздравявам за опитите с различни системи от кошери. Човек обаче няма как да въплъти в себе си световната практика и затова чете. Ако всичко опираше и ставаше само с практика нямаше да има училища.

  9. #1519
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Защо се карате ?
    Един е избрал да работи за мед , а друг за удоволствие .

  10. #1520
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Защо се карате ?
    Един е избрал да работи за мед , а друг за удоволствие .
    Аз работя в три направления ти посочи само едното. Е пак е файда.

 

 
Страница 152 от 186 ПърваПърва ... 52102142150151152153154162 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •