Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 176 от 186 ПърваПърва ... 76126166174175176177178 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,751 до 1,760 от общо 1859
  1. #1751
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Дивите пчели като ги вземеш и поставиш в кошери пак си се заразяват с акар. Тествано от много хора.виж заглавието никъде не пише японска тръвна. За моя район с бедна паша е супер защото има капацитет да хваща ранната паша.
    Между диви пчели и пчелни рояци избягали в гората дори от няколко години има разлика в генотипа факт научно доказан
    с тази статия аз исках да кажа че пчелите в хралупите са с акар:
    "В последните десетилетия популациите на дивите медоносни пчели изчезва поради повсеместното разпространение на вароатоза – заболяване, предизвикано от кърлежа Varroa destructor,,
    Нали японската тръвна е подобна на рояците в хралупите защо в хралупите има акар а в японката нямане мога да си го обясня.

  2. #1752
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Между диви пчели и пчелни рояци избягали в гората дори от няколко години има разлика в генотипа факт научно доказан
    с тази статия аз исках да кажа че пчелите в хралупите са с акар:
    "В последните десетилетия популациите на дивите медоносни пчели изчезва поради повсеместното разпространение на вароатоза – заболяване, предизвикано от кърлежа Varroa destructor,,
    Нали японската тръвна е подобна на рояците в хралупите защо в хралупите има акар а в японката нямане мога да си го обясня.
    Аз не съм съгласен с това твърдение, а и не само аз, че пчелите в хралупите са с акар. ти си чел, че са а аз че не са. разбира се ти можеш да вярваш в това, което си чел, а аз мога и да не повярвам. както казах никого не съветвам да ползва японки, даже обратното съветвам ви да не ползвате. Не считам акара за проблем и не предприемам мерки за неговото разрешаване.

  3. #1753
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Просто е като кройка за цвички!!! Намираш някаква тръбичка с вътрешен диаметър 5мм и дължина колкото ти трябва. Вкарваш датчика през тръбичката, така, че да стърчи около 10мм от другия и край и залепваш със силикон или друго лепило. Пробиваш дупка с диаметър 7мм и през нея вкарваш тръбичката с датчика. Укрепваш пак със силикон и си готов.
    Колега, нали знаеш какво ще стане в момента, вкойто тръгна да пробивам в корпуса дупка ще ме яхне един гневен облак, та ще има да се чудя къде да се дяна. Затова това е варианта пробив в клеевата заклейка без много шум и дразнене на пчелното семейство.

  4. #1754
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Колега, нали знаеш какво ще стане в момента, вкойто тръгна да пробивам в корпуса дупка ще ме яхне един гневен облак, та ще има да се чудя къде да се дяна. Затова това е варианта пробив в клеевата заклейка без много шум и дразнене на пчелното семейство.
    Който иска намира начин. Който не иска намира обективни причини. Работата за мен е ясна.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #1755
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Наи лесния и същевремено качествен тест е шеикър теста. Пояснявам: около 100 пчели ( ориентировъчна броика +-) слагате в буркана една лъжица пудра захар и затварятв с капачката, разклащате внимателно и полека в продължение на 4-5 мин. След което пресявате пчелите през сито, пчелите остават живи и си ги връщате обратно, а захарта изсипвате върху бял лист и броите акарите.
    1-4 акара на 100 пчели нещата са о.к.

    Така не ти трябват термометри или имаш или нямаш акар... Според мен до при младо семейство акара малко и има вероятност да живее без третиране до една две години.Проверено.

  6. #1756
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от toko652003 Виж публикацията
    Наи лесния и същевремено качествен тест е шеикър теста. Пояснявам: около 100 пчели ( ориентировъчна броика +-) слагате в буркана една лъжица пудра захар и затварятв с капачката, разклащате внимателно и полека в продължение на 4-5 мин. След което пресявате пчелите през сито, пчелите остават живи и си ги връщате обратно, а захарта изсипвате върху бял лист и броите акарите.
    1-4 акара на 100 пчели нещата са о.к.

    Така не ти трябват термометри или имаш или нямаш акар... Според мен до при младо семейство акара малко и има вероятност да живее без третиране до една две години.Проверено.
    Да, това е най-добрия метод за определяне на опаразитеността. Идеята на мерене на температурата е друга - да се провери вярна ли е теорията за високата температура, която се поддържа при пилото.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #1757
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Да, това е най-добрия метод за определяне на опаразитеността. Идеята на мерене на температурата е друга - да се провери вярна ли е теорията за високата температура, която се поддържа при пилото.
    Е да де ама ако има акари няма за какво да се мери температурата по това време на годината голямият % акари са в пилото ако в теста има значи хипотезата с температурата категорично не е вярна.

  8. #1758
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Тема с 180 страници теория един тест за 5 минути може или да я приключи или да я продължи с поне още 200стр. защо Ангел не иска да го направи мога само да гадая ама ако го направи мисля че няма да излъже с резултата.

  9. #1759
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    А какво ли е в Япония съотношението между Японска Тръвна и Разборни кошери...... ПРосто ми е любопитно.
    П.П. Като бройки, съотношението.

  10. #1760
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Е да де ама ако има акари няма за какво да се мери температурата по това време на годината голямият % акари са в пилото ако в теста има значи хипотезата с температурата категорично не е вярна.
    Да, логически нещата стоят точно така. Ако има много акари, то от теста с температурите няма нужда. Ако обаче няма или са много малко и се окаже, че температурата е завишена спрямо другите видове кошери, то може да се счита с голяма степен на вероятност, че има причинно-следствена връзка. Има интересни статии за термичната обработка на пчелите за унищожаване на акарите.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 176 от 186 ПърваПърва ... 76126166174175176177178 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •