Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 168 от 186 ПърваПърва ... 68118158166167168169170178 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,671 до 1,680 от общо 1859
  1. #1671
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Видях ти клиповете нищо необичайно или по различно не показваш, понеже темата беше моренето на акара неслучайно ти задавам от самото начало въпроса рои ли и ако да така се разрежда акара, а не от някакви си градуси. Миналата година още ти го казах , а ти отговаряш несериозно 35 пъти и т.н. В момента гледаш една тръвна нищо повече и няма лошо човек да експериментира , но да вярва сляпо в нещо и да убеждава другите само с теория преписана от нета е малко несериозно. Успех!

  2. #1672
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    ето ти снимка от вчера:

    Не знам дали ще се види на снимката, но това е запечатването на гнездото отдолу, с телата на пчелите при малък диаметър на гнездото.

    Запечатването с телата на пчелите е от стена до стена, и в ъглите на квадратния корпус, с телата на пчелите, и се случва само ако броят на пчелите е достатъчен за това запечатване.


    Това е кошер на василевса!

    Сега си представете тези пчели как ще се представят в стандартните кошери, каквито и да са, в които има стандартна рамка! Ще направят ли такава тапа с телата си отгоре и отдолу на пилото?

    Никога не могат да направят с телата си, защо??????????????????????????????

    Отговорът за мен е лесен, но искам всеки от вас да си отговори....

  3. #1673
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Ако тези кошери преживяват с достатъчен процент и дават мед, макар и по-малко, основния проблем ще е голямата мацаница при отнемане на медовите корпуси, пренасянето и изрязването на питите от тях. Айде последното ще се организира някак на специализиран тезгях, ама свалянето, носенето, товаренето и транспорта ще са много лепкави. Сигурно и за това ще се намери решение, но се отърваваш от едни проблеми, а се занимаваш с нови такива. Като се оплескат тези сандъци и отвънка /а то е неизбежно/, тогава ще се мият ли? Някой ще разкаже ли за практическите проблеми и как се решават?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #1674
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    agro За това че пчелите се развиват свободно без рамки и аз не мога да кажа нищо лошо,но за начинаещ ще е трудно да следи развитието и да взема адекватни мерки против роене например и то с минимални прегледи до колкото са възможни. Иначе съм съгласен мазалото ще е голямо. вероятно ще са необходими пластмасови кутии с капаци в които да се затварят корпусчета. Не ми се мисли август какви нападения ще се случват. Относно формата на кошера не мисля, че е от голямо значение , но все пак пчелите свободно се ориентират за градеж към сферата или овална форма така е в природата, така формират и зимното кълбото. Дори и ограничени в първоначалния градеж е така както го описвам докато изпълнят предоставеното им пространство, но не изпълват до безкрай... Имам една роева отводка която по погрешка оставих без рамки , имах съмнение за загубена майка и че са станали вече търтовки ако ми остане време ще снимам ЯСНО да се види за какво иде реч.

    .............................................
    ще помоля да не ме цитират опонентите понеже при съмнение за спам ще си изтривам собственоръчно постовете.Спора е без/мислен.

  5. #1675
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    До Всилевса и Слави! Бихте ли коментирали този(https://www.youtube.com/watch?annota...&v=NwQezck3vhs) клип? Имате ли клип,как го правите вие,как отделяте корпусите с мед? На този клип или човека не го прави правилно или е доста неприятно упражнение! Гледал съм,че японците ползват и сешоар,той каква роля играе и не топи ли восъка?

  6. #1676
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от kli6o Виж публикацията
    До Всилевса и Слави! Бихте ли коментирали този(https://www.youtube.com/watch?annota...&v=NwQezck3vhs) клип? Имате ли клип,как го правите вие,как отделяте корпусите с мед? На този клип или човека не го прави правилно или е доста неприятно упражнение! Гледал съм,че японците ползват и сешоар,той каква роля играе и не топи ли восъка?
    Клишо, сешоара духа студено и гони пчелите с него нали се сещаш, че сешоара може да духа и студено само. Аз вадя мед за 15 минути по моя начин не съм снимал видео щото никой не се нави да стане режисьор. Я Клишо погледния моя коментар под видеото там добре съм го стригосал тоя руснак или искаш превод? Това изпълнение на японски кошер няма нищо общо с това, което трябва да бъде нищо не е изпълнено както трябва. Корпусите с мед как ги отделям много просто изрязвам с макетно ножче клея между корпуситте и после прерязвам питите със струна повдигам леко корпуса да поокапе меда и го свалям в тава където веднага режа питите стръсквам пчелите и слагам в чувал който се затваря времетраене 15-20 минути. Клипа, които си дал за коментар, както и клиповете на украинеца Сергей Резников за пример затова как не трябва да се работи с Японски кошер.

  7. #1677
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от toko652003 Виж публикацията
    agro За това че пчелите се развиват свободно без рамки и аз не мога да кажа нищо лошо,но за начинаещ ще е трудно да следи развитието и да взема адекватни мерки против роене например и то с минимални прегледи до колкото са възможни. Иначе съм съгласен мазалото ще е голямо. вероятно ще са необходими пластмасови кутии с капаци в които да се затварят корпусчета. Не ми се мисли август какви нападения ще се случват. Относно формата на кошера не мисля, че е от голямо значение , но все пак пчелите свободно се ориентират за градеж към сферата или овална форма така е в природата, така формират и зимното кълбото. Дори и ограничени в първоначалния градеж е така както го описвам докато изпълнят предоставеното им пространство, но не изпълват до безкрай... Имам една роева отводка която по погрешка оставих без рамки , имах съмнение за загубена майка и че са станали вече търтовки ако ми остане време ще снимам ЯСНО да се види за какво иде реч.

    .............................................
    ще помоля да не ме цитират опонентите понеже при съмнение за спам ще си изтривам собственоръчно постовете.Спора е без/мислен.
    Ще ти дам жокер, правя го без да докосвам кошера факт (следенето на строежа)! Познай как го правя познаеш ли те признавам за пчелар.

  8. #1678
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Нормално е когато има обилен принос на нектар(пчелите идват натоварени вижда се от летежа) и прашец да има и градеж.

    Няма нужда да ме признаваш за пчелар. Безплатен съвет, когато кажеш А трябва да кажеш и Б. Въпреки всичко от цялата тази говорилня може да се отсее нещо ценно. Нямам лоши мисли към вас теоретиците, но някак/си сте прекалено надъхани и не цените чуждото мнение, а това наистина дразни, затова моля не ме цитирайте.

    ......................................
    тъпо е просто спомени името към когото се обръщаш, а темата се вади от нафталина понеже има малко затишие...

  9. #1679
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Ще ти кажа и Б въпреки че мисля, че не заслужаваш да те информирам.Гледам между корпусията къде са заклеени където има заклейка там са питите, пчелите никога не заклейват процепи под питите.

  10. #1680
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Това е така , но не уточняваш какво е рас/тоянието между питите и прелката и колко корпусчета си сложил.
    Виждаш заклейката без да надигаш?! това за първи път го чувам, явно дърводелеца не си е свършил както трябва работата или дето има една приказка... всяко зло за добро.

 

 
Страница 168 от 186 ПърваПърва ... 68118158166167168169170178 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •