Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 20 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 191
  1. #41
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    С две думи мярката не е за пчелари.Според заместник-министър Васил Грудев по този начин пчеларството ще осигури запазване на биоразнообразието . А стопаните, които отглеждат медоносни растения, да получават субсидии по мярка 10 „Агроекология и климат“ от новата Програма за развитие на селските район Какво ще последва от така наречената помощ за пчеларя!!Всички зърно производители ще започнат копуване на пчелни семейства .За тях това не е проблем защото разполагат с огромни средства стига да обработваш 1000дк само от субсидията по СЕП можеш да си купиш 150 пчелни семейства да не говорим за тия с повече то декари тяхната субсидия по СЕП стига до 600 000лв за календарна год И ТОВА Е САМО ПО СЕП а по ПРСП субсидията е в милиони .Така,че анархията ще е голяма кошерите ще поскънат КРАЖБИТЕ ЩЕ НАРАСНАТ .И понеже пчеларството не е проста работа още първата зима ще започне мор който ще се пренесе и в съседните пчелини ВНИМАВАИТЕ КАКВО ПРАВИТЕ !

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Защото всичко се прави в интерес на зърнопроизводството но се използа пчеларството като параван за постигане на цили МАНИПОЛИРАТ ПЧЕЛАРИТЕ ,ЧЕ И ПОМАГАТ а в същото време зърнарите ще приберът по 28лв от дк.А ЗА ПЧЕЛАРИТЕ ПАШАТА НАГЛОСТТА Е ГОЛЯМА! Каде са пчеларските организации сега е момента да надигнат глас и да ни защитат?

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Всъщност поста на Д. Бонев е чудесен като идея. Ако тези пари се дават за отглеждане на междинни култури, които ще осигуряват допълнителна паша и то по време когато тя липсва в изобилие в природата аз съм ЗА С ДВЕТЕ РЪЦЕ. Подписвам договор със фермерите около мен веднага и една стотинка не искам. Ама да им се дават пари за тов,а че гледат слънчоглед или рапица си е направо безумие.
    В този форум много пъти се е казвало да не критикуваш ако нямаш алтернатива. Аз не споделям съвсем това мото но това е друг въпрос, важното е че вече имаме алтернативно предложение. Предлагам:
    1. Да се опитаме да се доберем до оригиналния документ.
    2. Да обсъдим алтернетивното предложение ДА СЕ СУБСИДИРАТ САМО МЕДОНОСИ КОИТО СА ЗАСЕТИ КАТО МЕЖДИННИ КУЛТУРИ.
    3. Да пуснем предложението от името на организациите в които членуваме или през най-силно присъстващата организация в този форум ако нейното ръководство приеме тази идея.
    Аз предлагам и друго. Пример: имам 200 кошера с които мога да осигуря договори за 1 000 декара медоноси за които арендатора ще вземе 28 000 лева. Или по 140 лева на кошер ще вземе арендатора затова, че той сее рапица, а затова че аз работя да му осигуря с пчелите си тези пари - получавам нищо.
    Предложението ми е на национално ниво да има консенсус между пчеларските организации и да се излезе с минимални договорни цени на пчелно семейство. И тези цени да започват от минимум 40 лева на пчелно семейство за сключване на договор. Като това трябва да бъде договорено директно с организациите на зърнарите.
    Там където има конкуренция за семейства цената може и да скача в зависимост от търсенето и предлагането.

    Програмата според мен е чудесна, но сега е момента да си извоюваме на практика пари за опрашване. Освен това стимула за арендаторите да сеят повече медоноси означава повече паша. Няма да се получи изкупуване на кошери от арендаторите, защото ще предпочетат да дадат по 40 лева на кошер и да вземат чисто по 100 лева отколкото да си цапат ръцете с пчели и да правят допълнителни разходи.
    Винаги може по-добре.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    При така зададените параметри на програмата няма как да стане защото пчелните семейства трябва да са на максимум един километър от площите за които се кандидатства. Пчеларите няма да успеят да осигурят необходимото покритие на площи и фермерите ще са принудени ако искат тези пари да търсят друг вариант.

    Аз все пак имам подозрение, че не може да са толкова нагли в лобизма си и имам надежда, че става дума за отглеждане на три вида медоносни култури в рамките на една година на един и същ парцел и следващата година може да декларира друг парцел с който възнамерява да направи същото. Тези три медоноса естествено няма да цъфтят и трита в тази година. Тоест освен два медоноса които ще засее по принцип (рапица и слънчоглед ) да засее и една междинна медоносна култура.
    Днес от сутринта до момента посветих времето си на издирването истинския текст на проекта и въпреки, че обиколих лично институциите в града и проведох няколко телефонни разговора със София с министерството не успях да получа въпросния текст. Накрая стигнах до задънена улица като ми отговориха, че това е проект който се обсъжда във определен формат и там има представители на различни органи и организации и текста е предмет на ползване само от участниците в тази работна група и ако искам да имам достъп до текста то трябва да стане през представител на работната група. Проведох и телефонен разговор с Матеев и се оказа, че конфедерацията е изолирана от тази група и като краен резултат за сега текст нямам.

  5. #45
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Тоест ще си го измислят и направят както на тях им харесва

  6. #46
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ...... Накрая стигнах до задънена улица като ми отговориха, че това е проект който се обсъжда във определен формат и там има представители на различни органи и организации и текста е предмет на ползване само от участниците в тази работна група и ако искам да имам достъп до текста то трябва да стане през представител на работната група. Проведох и телефонен разговор с Матеев и се оказа, че конфедерацията е изолирана от тази група и като краен резултат за сега текст нямам.
    Работната група е старата, която вече всички я знаете - седемте стари пчеларски "вождове", които са послушни пионки на Цветан Димитров. Сред тях както знаете има ФАЛШИФИКАТОРИ НА ДОКУМЕНТИ, а останалите са НЕЛИГИТИМНИ с КУХИ ПЧЕЛАРСКИ ОРГНИЗАЦИИ. Нови членове на групата не се допускат от Цветан Димитров, въпреки многобройните писма, с които сме настоявали това да се случи.

    Накратко - МАФИЯТА В ПЧЕЛАРСКИЯ СЕКТОР продължава да си развява байрака както си иска и както си знае, и една от причините за всичко това е ПРОВАЛЕНИЯ ПЧЕЛАРСКИ ПРОТЕСТ, на който всички пчелари демонстрираха колко са слаби и колко са неорганизирани. В момента сърбаме супата на това, което сами си го направихме. За съжаление има вероятност това да е така и за в бъдеще ......

  7. #47
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Аз все пак имам подозрение, че не може да са толкова нагли в лобизма си и имам надежда, че става дума за отглеждане на три вида медоносни култури в рамките на една година на един и същ парцел и следващата година може да декларира друг парцел с който възнамерява да направи същото. Тези три медоноса естествено няма да цъфтят и трита в тази година. Тоест освен два медоноса които ще засее по принцип (рапица и слънчоглед ) да засее и една междинна медоносна култура.
    Земеделския стопанин трябва да посее три вида медоносни растения от списъка в радиус от 1 км. от пчелин с нужния брой пчелни семейства съответстващ на обработваемата от него площ в рамките на една стопанска година ,през следващата година може да смени площта без да я намалява и забравете за МЕЖДИННИ култури за тези пари,никой няма да се занимава и да прави разходи.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Така говори здравата логика, но от статията не става съвсем ясно. Аз се свързах със човека който е публикувал статията за фермер.бг и помолих за разяснение, но се разбрахме това да стане в нова статия. Зададох въпросите които ни интересуват за да стане по-ясно какво точно се има предвид.
    Очакваме новата статия.
    Моля и г-н Бонев ако има някаква допълнителна информация да я сподели за да се получи яснота по въпроса до колкото е възможно. Благодаря.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    С две думи мярката не е за пчелари.Според заместник-министър Васил Грудев по този начин пчеларството ще осигури запазване на биоразнообразието . А стопаните, които отглеждат медоносни растения, да получават субсидии по мярка 10 „Агроекология и климат“ от новата Програма за развитие на селските район Какво ще последва от така наречената помощ за пчеларя!!Всички зърно производители ще започнат копуване на пчелни семейства .За тях това не е проблем защото разполагат с огромни средства стига да обработваш 1000дк само от субсидията по СЕП можеш да си купиш 150 пчелни семейства да не говорим за тия с повече то декари тяхната субсидия по СЕП стига до 600 000лв за календарна год И ТОВА Е САМО ПО СЕП а по ПРСП субсидията е в милиони .Така,че анархията ще е голяма кошерите ще поскънат КРАЖБИТЕ ЩЕ НАРАСНАТ .И понеже пчеларството не е проста работа още първата зима ще започне мор който ще се пренесе и в съседните пчелини ВНИМАВАИТЕ КАКВО ПРАВИТЕ !
    А какво всъщност реално могат да направят пчеларите?
    Според мен има три възможности:
    1. Да се опитат да се възползват от създалата се ситуация.
    2. Да се опълчат срещу нея, ако имат основания и възможности да го направят.
    3. Да я игнорират и да си вървят по своя път.
    За нещо друго май не се сещам...
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Работната група е старата, която вече всички я знаете - седемте стари пчеларски "вождове", които са послушни пионки на Цветан Димитров. Сред тях както знаете има ФАЛШИФИКАТОРИ НА ДОКУМЕНТИ, а останалите са НЕЛИГИТИМНИ с КУХИ ПЧЕЛАРСКИ ОРГНИЗАЦИИ. Нови членове на групата не се допускат от Цветан Димитров, въпреки многобройните писма, с които сме настоявали това да се случи.

    Накратко - МАФИЯТА В ПЧЕЛАРСКИЯ СЕКТОР продължава да си развява байрака както си иска и както си знае, и една от причините за всичко това е ПРОВАЛЕНИЯ ПЧЕЛАРСКИ ПРОТЕСТ, на който всички пчелари демонстрираха колко са слаби и колко са неорганизирани. В момента сърбаме супата на това, което сами си го направихме. За съжаление има вероятност това да е така и за в бъдеще ......
    Сега изтрещях АЗ - Народът го е казал ,,Със стари курви -нов бардак не става ,,.

 

 
Страница 5 от 20 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •