Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 20 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 191
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Разбира се, че може! Абе личното ми мнение е, че трябва да се ползва всяка възможност. Това полека, лека ще пробута напред и идеята за заплащане на опрашването.
    Ти си голям оптимист ама то си е оправдано като прехраната ти не е безкрайно зависими от това. Пък и ще има много нужда от охрана системи, джаджи нали така.

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    цитат-"Комитетът за наблюдение на Програмата за развитие на селските райони прие промяна на мярка „Агроекология и климат” в ПРСР 2014-2020 на заседанието си в края на миналата седмица, която включва дейност за отглеждане на медоносни растения за осигуряване на паша на пчелите.
    Според заместник-министъра на земеделието Васил Грудев по този начин ще се осигури запазване на биоразнообразието, като същевременно ще се подпомогне и пчеларският сектор.
    Бенефициенти по дейността могат да бъдат физически и юридически лица, които трябва да имат сключен договор с пчелар/и с регистриран пчелин/и с минимум 20 пчелни семейства в информационната система на Българската агенция по безопасност на храните."
    Типичен пример за лобистка "промяна на мярка" и то с лицемерното твърдение за "осигуряване на паша на пчелите", с което" ще се осигури запазване на биоразнообразието, като ще се подпомогне и пчеларският сектор"?!?!???
    Имам въпрос, само един- Защо "бенефициенти по дейността" не бяха само пчелари с регистрирани пчелини, които в радиус на 1 км./ реално при 3-4 км. полет на събирачка/ имат засети от изброените медоносни култури?- Сигурно, защото биоразнообразието ще се влоши...

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Ти си голям оптимист ама то си е оправдано като прехраната ти не е безкрайно зависими от това. Пък и ще има много нужда от охрана системи, джаджи нали така.
    Така си е! Ако на всяко нещо казваш "Няма да стане" още от началото, по-добре не го почвай. Вечния песимизъм е философията на лузъра. А когато някой друг все пак направи нещо, после почват едни обяснения, как баща му бил еди какъв си, пък после сестра му бутнала на еди кой си и за това работата станала. А че той самия не си е мръднал пръста и дума не става! И за неуспехите са му виновни всички - от кварталния полицай до международното положение.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Така си е! Ако на всяко нещо казваш "Няма да стане" още от началото, по-добре не го почвай. Вечния песимизъм е философията на лузъра. А когато някой друг все пак направи нещо, после почват едни обяснения, как баща му бил еди какъв си, пък после сестра му бутнала на еди кой си и за това работата станала. А че той самия не си е мръднал пръста и дума не става! И за неуспехите са му виновни всички - от кварталния полицай до международното положение.
    Искаш да ме оприличиш на описания лузър или нещо не разбрах?

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Искаш да ме оприличиш на описания лузър или нещо не разбрах?
    Не разбира се! Просто ти показах обратното на това, което съм аз. Никога не казвам за нещо "няма да стане" без да съм го пробвал или поне предъвкал мисловно. Както виждаш, аз не се и бъзикам с Василевса. Защото може да се окаже и прав за температурите и акарите. Това, което съм чел, е че границата в температурите е твърде тясна. И теорията за малката температурна разлика, но за дълго време е вярна, както е вярна и за дозата радиоактивно лъчение.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Има обаче една уловка, която май никой не забелязва. Тази субсидия се предвижда само за ЗП, които садят "междинни медоносни култури", които са различни от рапицата и слънчогледа. Тази т.н. субсидия още не е факт и тя ще трябва да се нотифицира от ЕС но със сигурност тези култури няма да могат да носят печалба. Те ще са някакво междинно засаждане. Като се има в предвид, че тези култури ще могат да се отглеждат по времето след прибирането на житото и ще налагат обработки във време, когато се прибират пролетниците, то интереса към такъв вид субсидиране няма да е много голям. Още повече, че земеделеца ще трябва да отдели средства време и техника, разходите за които са съизмерими с т.н. субсидия. За мен това е малко прах в очите и на земеделци и на пчелари в предизборна обстановка. Всяка една субсидия, която е зле обмислена е неефективна и не води до реални резултати.

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Има обаче една уловка, която май никой не забелязва. Тази субсидия се предвижда само за ЗП, които садят "междинни медоносни култури", които са различни от рапицата и слънчогледа.
    Цитат:
    "МЗХ представи на Комитета по наблюдение и списък с медоносни растения, които са допустими за подпомагане по дейността:
    Списък с медоносни растения:
    Зърнено-бобови култури
    • Елда /гречка/ (Fagopyrum esculentum, Fagopyrum tartaricum)
    • Нахут (Cicer arietinum)

    Маслодайни култури
    • Рицин (Ricinus communis)

    • Рапица (Brassica napus)

    • Слънчоглед (Helianthus annuus)

    • Репко (Brassica rapa)"

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Има обаче една уловка, която май никой не забелязва. Тази субсидия се предвижда само за ЗП, които садят "междинни медоносни култури", които са различни от рапицата и слънчогледа. Тази т.н. субсидия още не е факт и тя ще трябва да се нотифицира от ЕС но със сигурност тези култури няма да могат да носят печалба. Те ще са някакво междинно засаждане. Като се има в предвид, че тези култури ще могат да се отглеждат по времето след прибирането на житото и ще налагат обработки във време, когато се прибират пролетниците, то интереса към такъв вид субсидиране няма да е много голям. Още повече, че земеделеца ще трябва да отдели средства време и техника, разходите за които са съизмерими с т.н. субсидия. За мен това е малко прах в очите и на земеделци и на пчелари в предизборна обстановка. Всяка една субсидия, която е зле обмислена е неефективна и не води до реални резултати.
    Аз не виждам такова изискване за "междинна култура" в тази статия, а долу под статията са описани възможните за засяване медоноси за да се усвои субсидията и рапицата и слънчогледа си присъстват. Ако имаш оригинален документ дай линк.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    аз да попитам сега съм по 141 мярка ще мой ли да си сключа договор за люцерната с мене или требва да търся брата

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ето бе, ПОЧНА СЕ.

 

 
Страница 3 от 20 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •