Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 16
  1. #1

    Митнически документи

    Някой запознат ли какви документи са необходими за пред митница или на границата при покупка на оборудване от чужбина. По конкретно от Сърбия. Питам в случай че реша да си купя нещо от Ташмайдан. Говоря за центрофуга или или вана примерно.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Трябва да имаш официален платежен документ.
    Кога е изложението?

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    21.11.2013
    Мнения
    12
    Пчеларски район
    с.Бръшляница обл.Плевен
    А можели цветен прашец да се изнесе за там? и какви документи ако може?

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Някой запознат ли какви документи са необходими за пред митница или на границата при покупка на оборудване от чужбина. По конкретно от Сърбия. Питам в случай че реша да си купя нещо от Ташмайдан. Говоря за центрофуга или или вана примерно.
    Трябва да имаш фактура. Ще се наложи да платиш и ДДС 20% върху стойността в левове. Ако имаш фирма, добре е фактурата да е на името на фирмата, за да си я отчетеш като разход. Ако фирмата е регистрирана по ДДС, после ще си го възстановиш. Вероятно ще ти трябва и EORI номер. Вади се на софийска митница, 2 ет, стая 9 след попълване на една форма. Става за 4-5 дни. Веднъж издаден, ще ти служи и за други внесени пратки. Попитай за подробности на тел. 02/9859-4727.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Някой запознат ли какви документи са необходими за пред митница или на границата при покупка на оборудване от чужбина. По конкретно от Сърбия. Питам в случай че реша да си купя нещо от Ташмайдан. Говоря за центрофуга или или вана примерно.
    Трябва ти проформа фактура за стойност под 300 € (1 €=119 динара) иначе минаваш на варианта описан на горния пост + мито защото Сърбия не е в ЕС
    Keep Walking...

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Договаряш се с продавача фактурата да не надвишава 300 евро,тогава няма данък и мито.От мой близак митничар съвет-Ако ходиш с рейс питай шофьора,той знае на митницата какво се иска.Но приготви 10-20 евро за колегите,по лесно ще минеш,това е ако имаш закупено до 300 евро.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Договаряш се с продавача фактурата да не надвишава 300 евро,тогава няма данък и мито.От мой близак митничар съвет-Ако ходиш с рейс питай шофьора,той знае на митницата какво се иска.Но приготви 10-20 евро за колегите,по лесно ще минеш,това е ако имаш закупено до 300 евро.
    Това за 300€ къде е записано, че никога не съм попадал на такава цифра в митнически документи?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Това за 300€ къде е записано, че никога не съм попадал на такава цифра в митнически документи?
    Други колеги са споделяли в форума,а и моят познат митничар го потвърди.

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Това за 300€ къде е записано, че никога не съм попадал на такава цифра в митнически документи?
    Не знам и аз къде е посочена тази сума, но и аз съм питал няколко митничаря и отговара им бе един и същ - 300 евро. Миналата и тази година си докарах две пчерски машини фактурирани под тази цена и нямаше абсолютно никакъв проблем.
    Keep Walking...

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    http://www.customs.bg/bg/page/130

    Стоки, съдържащи се в личния багаж на пътници, пристигащи от трети за ЕС страни.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •