Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 24 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 238
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Според мен си купете профисионален винтоверт и си навивайте дирекно винтовете в дървото. Ще си спестите доста време, а времето е пари.

  2. #62
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    Да прав си че времето е пари не е въпроса за винтоверта имам въпроса е че без да се пробива се цепи дървото

  3. #63
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Пробвал съм! Без да пробия, без фрезенк. Когато се падне на "жилка", винта не може да влезе навътре, и главата му остава да стърчи. Като го напъна да го вкарам по навътре дървото се цепи, или винта превърта.
    Пробивам с свредлото, както каза Дамян, около 1.5см. дупка по-къса (по-плитка) от винта, правя фрезенк, слагам лепило, и завивам. За мен става добре.
    Ползвам два винтоверта, единия електрически, една бормашинка, от старите на Елтос малка. Всичко включено с различният необходим инструмент.

    Поздрави, Г. Георгиев

  4. #64
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    да така ги правя и аз с 2 винтоверта

  5. #65
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Цитат Първоначално публикувано от galin79 Виж публикацията
    с обикновено свредло пробивам фиксирам го с малко скоч и с по голяма правя фрезенка за главата
    Не се мъчи така,аз ползвам един фрезенк от практикер,за 3мм бургия,струва 7-8лв и с него съм разпробил дупките за над 150корпуса,като все още добре работи.После купи си една стойка за дрелка,сложи на дрелката бургията с фрезенковия накрайник,направи си един ограничител на основата на стойката(за да бъдат дупките на точното място) и работи.На ЛР страница правя по 4 дупки във всеки край-това става за не повече от15 секунди.Успех

  6. #66
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Според мен си купете профисионален винтоверт и си навивайте дирекно винтовете в дървото. Ще си спестите доста време, а времето е пари.
    В този случай,какъв ще е винтоверта няма абсолютно никакво значение,варианта да навиваш видите директно,без разпробиване и в същото време да не се цепи ,е ако се ползват едни спец.види за дърво на Вюрт,които в началото си имат участък който разпробива,а към края е така направена че да дълбае фрезенк.Но...струват майка си и баща си.

  7. #67
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    Цитат Първоначално публикувано от Петко Станчев Виж публикацията
    Не се мъчи така,аз ползвам един фрезенк от практикер,за 3мм бургия,струва 7-8лв и с него съм разпробил дупките за над 150корпуса,като все още добре работи.После купи си една стойка за дрелка,сложи на дрелката бургията с фрезенковия накрайник,направи си един ограничител на основата на стойката(за да бъдат дупките на точното място) и работи.На ЛР страница правя по 4 дупки във всеки край-това става за не повече от15 секунди.Успех
    Мерси много за съвети те имам нещо подобно на предвит но не е му дошло времето жив и здрав

  8. #68
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    не са ми излишни някой и други съвети и подобрения

  9. #69
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    има ли ловци,ако има някое куче за продаване гонче и иска да направим бартер за кошери да пише

  10. #70
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215

 

 
Страница 7 от 24 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •