Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 21 от 24 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 201 до 210 от общо 238
  1. #201
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    то не му е мястото тук но все пак имам още едно питане с какво може да се пръскат дръвчета и лозя около кошерите

  2. #202
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2012
    Мнения
    59
    Пчеларски район
    Сливен
    Понеже си нов пчелар, ще си направя труда да ти обясня.
    Молеца не яде восъчни основи. Ако все пак искаш да ги съхраниш нареди ги в корпус или в два магазина. Отгоре постави празен магазин. Върху рамките сложи едно малко бурканче и в него налей 50 милилитра мравчена киселина. Остави бурканчето отворено. Завий отгоре магазините с полиетилен, завържи го и уплътни добре. Мравчената киселина се изпарява, и като по-тежки от въздуха парите падат надолу и пазят питите от молеца. Ако, обаче питите са вече нападнати от молеца мравчената киселина няма да помогне.
    За другото – по-добре не пръскай с нищо. Най- малко защото не е етично да пръскаш собствените си пчели, а пък можеш наистина да ги отровиш. Направи си овощна градина на друго място в двора.
    Успех!

  3. #203
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    искрени благодарности

  4. #204
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Препоръчват да се пръска с Калипсо. На него пише, че е безвреден за пчелите (дали е така ??????), но задължително привечер при спрял летеж.

  5. #205
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    Здравейте като новобранец имам нужда от съвет имам 2 кошера силни от който направих и 2 отводки след акацията развиват се добре, проблема ми е че в момента 2 силни са ми с по два магазина в който има сложен нектар хаотично а са с по два защото единия от акацията беше запечатан и аз го взех а другия имаше но не много и не съм го барал после върнах празния от горе и тъка до днес питането ми е най вече че днес видях че има в магазините запечатано и люпещо пило долу в плодника има място и то доста не е задръстен по 6 рамки ми изградиха за 2 дни тук там има пило но не много днес им сложих по една основа какво да ги правя вече не знам

  6. #206
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Щом има място в плодника,майката не харесва малката магазинна рамка и колкото е снесла,снесла.И пак ще слезе долу в плодника.Завърти долният магазин и го качи горе,а горният който си го изцентрофугирал да стане долен.Остави пилото,то ще се излюпи и пресъедини към другата работеща вътрешно-кошерна пчела.Явно пчелите ти са от добра линия,щом и отводки си извадил,изградили са ти по-6 рамки,а и стокова продукция/мед/ са ти дали.Това само може да те радва.Не се отказвай,и си намери човек около теб който да разбира,помагай му гледай какво прави и се учи.Никой не се е родил научен. Успех.

  7. #207
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    мерси много рамките ги изградиха за 2 дни на ден по 3 а и нямах и не знаех още да са изградили кошерите са ми от миналогодишни отводки мед от акация 20 тина кила от двата тя е слязла доло вече което направих днес е свалих пилото и рамки с мед от горния магазин в долния поне да е на едно място че имаше на крайни пити пило и в двата и не запечатан мет в двата магазина сега всичко е в долния а горния е почти празен

  8. #208
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    чудя се и още нещо на отводките са с мрежести дъна изцяло но не съм ги отворил да ги оставя ли на мрежа или не и имам две под-къпачни табли на мрежа може ли и тях да сложа на силните кошери

  9. #209
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Ако пчели вентилират на прелката,може да им помогнеш с мрежестото дъно.

  10. #210
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    никой нищо не каза за под-къпачна табла на мрежа

 

 
Страница 21 от 24 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •