Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 24 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 238
  1. #171
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Галине, според мен така не става! Когато всичките прегради са пълни с пч. с-ва за да ги обединиш се вади плътната преграда и остава мрежестата. Така пчелите си обединяват миризмата, и не се бият. Според мен няма да е удобно да извадиш едната и да сложиш другата. Знам ли, предполагам. За мен е правилно да се направи така: Представи си една рамка на която от двете страни има плътна преграда с замрежен прозорец между тях се слага плътната преграда. впрочем сега се сетих, твоите прегради само с единична мрежа ли са? Между двете мрежи трябва да има разстояние, за да не се бият майките! Ако искаш можеш да ми се обадиш и по телефона. Пчелите ми са в с. Тишевица.

    Поздрави, Г. Георгиев

  2. #172
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Бате Гоше,представи си,че дъното е мрежесто,а преградите са плътни........не се занимаваш с отваряне-затваряне-смяна на мрежестия отвор с плътна..

  3. #173
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Галине, според мен така не става! Когато всичките прегради са пълни с пч. с-ва за да ги обединиш се вади плътната преграда и остава мрежестата. Така пчелите си обединяват миризмата, и не се бият. Според мен няма да е удобно да извадиш едната и да сложиш другата. Знам ли, предполагам. За мен е правилно да се направи така: Представи си една рамка на която от двете страни има плътна преграда с замрежен прозорец между тях се слага плътната преграда. впрочем сега се сетих, твоите прегради само с единична мрежа ли са? Между двете мрежи трябва да има разстояние, за да не се бият майките! Ако искаш можеш да ми се обадиш и по телефона. Пчелите ми са в с. Тишевица.

    Поздрави, Г. Георгиев
    да от двете страни на преградата са мрежите и има разтояние на дъното също има мрежести отвори и мерси за съвети те направил съм го както е искал а ако не ти е проблем мога да ти звъна по на там да дойда на пчелина ти да видя на гледно и да кажеш кое как се прави че все се каня да почна да гледам 2-3 кошера ей тъка за хоби но тук няма кой да ти даде какъвто и да е съвет изчетох 10 книги но без практика на гледно не става

  4. #174
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Ангеле, съгласен съм с твоя опит. Много съм мераклия на лежака, ама кога ще стане не знам! Моята идея беше да бъде нещо такова като отгоре ще има магазини. Презимуват четири майки, преди акацията се обединяват в две семейства. Затова си мисля че е добре да има мрежа и плътна преграда. Дай боже да се видим, тогава ще може да си поговорим с кеф!
    Галине, нищо против, като се поосвободиш звънкай, и ще се разберем. С удоволствие ще ти помогна! Радвам се, че продължаваш с четенето!

    Поздрави, Г. Георгиев

  5. #175
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Уеднаквяването на миризмата става през мрежестото дъно.Не е необходимо и страничната преграда да е с мрежа...

  6. #176
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Хвърли ме в джаза!?!?!? Сигурен ли си? Малко не ми се вярва с тези малки кръгли отвори. Ако говорим за кошера на Галин.
    Имам само един кошер изцяло с мрежа /без около 5-6см. отстрани/ и съм виждал пчели да летят отдолу. Какво търсят или проверяват, не знам.

    Поздрави, Г. Георгиев

  7. #177
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    някой ако се интересува от 40 рамков лежак да пише тоя го направих за един човек и пак казвам по негови предпочитания както и да е но се очертава май че няма да дойде да си го вземе давам му още една седмица и го пускам в продажба вече за 4-5 път правя кошери уж сигурни а не идват не че няма да се продадат но ми държат пари а не са ми излишни до сега работех без каквито и да е предплащания и всичко е изработено в срок дори по рано но както казах 4-5 пъти се опарвам и последния път беше с 30 броя 12 рамкови на 3,5 дебелина май ще трябва да взимам някакви мерки за предплащане колкото и да не ми се ще

  8. #178
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от galin79 Виж публикацията
    някой ако се интересува от 40 рамков лежак да пише тоя го направих за един човек и пак казвам по негови предпочитания както и да е но се очертава май че няма да дойде да си го вземе давам му още една седмица и го пускам в продажба вече за 4-5 път правя кошери уж сигурни а не идват не че няма да се продадат но ми държат пари а не са ми излишни до сега работех без каквито и да е предплащания и всичко е изработено в срок дори по рано но както казах 4-5 пъти се опарвам и последния път беше с 30 броя 12 рамкови на 3,5 дебелина май ще трябва да взимам някакви мерки за предплащане колкото и да не ми се ще

    Вземай капаро примерно 20-30% от цената на поръчката и който се откаже не го връщай! Това нещо с неспазването на уговорките много ме подразни,още повече,че са били и с конкретни индивидуални искания.

  9. #179
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Вземай капаро примерно 20-30% от цената на поръчката и който се откаже не го връщай! Това нещо с неспазването на уговорките много ме подразни,още повече,че са били и с конкретни индивидуални искания.
    да да приятел тоя с 30 кошера бяха и по различни с претенции това тук онова там и накрая телефона му изключен след време ги продадох но защо да е така влагаш средства правиш си сметки и на края не излизат то за капарото май ще трябва досега гледах все да угодиш как да взема пари на някой от 50-100 километра нито ме знае нито нищо и я карах на мъжка дума нали за един мъж най важно е да има чест и достойнство но изглежда много са никаквиците да не казвам точно какви са но и ния за това сме и на тоя хал

  10. #180
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    продаден другия чака новия си собственик

 

 
Страница 18 от 24 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •