Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 49
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2010
    Мнения
    43

    Re: "Топлата хранилка" - виж видеото на линка

    Цитат Първоначално публикувано от Hrisia
    "Топлата хранилка" можете да видите на следния линк http://vbox7.com/play:e5227b7a8b
    Хубави са кошерите колега,в момента се продават такива същите само че 10 рамкови на много изгодна цена,50 бр. за 7000 лв.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Не са същите. тези са с много по-висока стойност само като материали.

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Hrisia
    ......
    Уважаеми - гледал съм клип от обществена беседа, в която лично г-н Якофов претендира, че мрежестото дъно е негово откритие.

    п.п. та преди да ми казваш в/у какво да се замислям, вземи се замисли ти, преди да отправяш забележки.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2010
    Мнения
    43
    г-н Якофов претендира, че мрежестото дъно е негово откритие.
    Той може да претедира, но това спорет мен не е вярно .

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    02.05.2012
    Мнения
    3
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    Цитат Първоначално публикувано от Hrisia
    ......
    Уважаеми - гледал съм клип от обществена беседа, в която лично г-н Якофов претендира, че мрежестото дъно е негово откритие.

    п.п. та преди да ми казваш в/у какво да се замислям, вземи се замисли ти, преди да отправяш забележки.
    Колега, Якофов винаги е казвал, че идеята идва от Гърдев. Нещо вие сте се объркали. Та историята е следната: Гърдев е забравил да затвори дъната на част от кошерите на държавния пчелин в Садово и на пролет е забелязал, че тези семейства са зимували по-добре. Оттам вече те (групата на Гърдев) се замислят и въвеждат отвореното мрежесто дъно. Същото и за прашецоуволителите. Отново заданието идва от Гърдев към групата да измислят вътрешен прашецоуловител. Понеже Якофов е практик, взима една идея и я доразвива. Но лошото е, че хората са завистливи и кой чул, кой неразбрал започват да говорят, че си ги е присвоил като откритие. А той никога не забравя да спомене своя учител...

    п.п. Между другото името ми е Христина Якофова. Мога да ви изпратя и няколко лекции записани на камера, в които няма как да не чуете имената на хората

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от Hrisia
    Та историята е следната.....
    Това е абсолютно вярно,но малко хора са запознати с тази история и вероятно от там идват и съмненията,че идеята за мрежестите дъна е друга.

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    15.06.2014
    Мнения
    1
    Тези хранилки се правят от пластмасата от която се изработват мебели за баня.Квадрата и е около 5 лв (3мм).Който се е занимавал с това ще си я направи за 15 мин.Тази хранилка подходяща ли е според вас за подхранване на отводки или е само за зимния сезон на основните семейства.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Я разясни малко за тая пластмаса,и обработката и дом условия
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Ха кажи къде е 5лв, че аз се утрепах да търся и най-евтино на 8 намерих разпененото ПВЦ(3мм), а ПЕТ под 18 не мога да намеря.

  10. #30
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Hrisia Виж публикацията
    Колега, Якофов винаги е казвал, че идеята идва от Гърдев. Нещо вие сте се объркали. Та историята е следната: Гърдев е забравил да затвори дъната на част от кошерите на държавния пчелин в Садово и на пролет е забелязал, че тези семейства са зимували по-добре. Оттам вече те (групата на Гърдев) се замислят и въвеждат отвореното мрежесто дъно. Същото и за прашецоуволителите. Отново заданието идва от Гърдев към групата да измислят вътрешен прашецоуловител. Понеже Якофов е практик, взима една идея и я доразвива. Но лошото е, че хората са завистливи и кой чул, кой неразбрал започват да говорят, че си ги е присвоил като откритие. А той никога не забравя да спомене своя учител...

    п.п. Между другото името ми е Христина Якофова. Мога да ви изпратя и няколко лекции записани на камера, в които няма как да не чуете имената на хората
    Лошото е че тогава е нямало интернет, чуждестранни списания и вестници (че и книги!!!) освен руските, разбира се. Вместо да се е налагало да откриват топлата вода наново, е можело всички тези идеи че и повече да ги откраднат на готово, пречупвайки ги през собствената си призма. Сега сигурно щяха да са много по-напред
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •