Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 51
  1. #31
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ще ви кажа още една новина, за да не ме критикувате после, че съм си мълчал:

    Догодина няма да има нови магистри по пчеларство, а по-догодина ще са само двама, ако разбира се си издържат изпитите:

    1. Синът на Румен Балински от Плевен
    2. Михаил Михайлов от София (не знам дали става въпрос за председателя на ОБПС или за друг човек със същите имена)

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ще ви кажа още една новина, за да не ме критикувате после, че съм си мълчал:

    Догодина няма да има нови магистри по пчеларство, а по-догодина ще са само двама, ако разбира се си издържат изпитите:

    1. Синът на Румен Балински от Плевен
    2. Михаил Михайлов от София (не знам дали става въпрос за председателя на ОБПС или за друг човек със същите имена)

    Това в какъв смискъл? Няма да има повече прием? Или просто няма записали се?

  3. #33
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Aranis Виж публикацията
    Това в какъв смискъл? Няма да има повече прием? Или просто няма записали се?
    По всичко изглежда, че няма много кандидати за Магистри по пчеларство. Тоест науката и образованието не е на почит в нашия бранш. Как въобще е възможно в бранш с над 20 000 човека да има по-малко от 20 магистъра, половината от които са такива само от 1 седмица? В другите браншове това не е така.

    Не може един бранш да просперира, ако така загърбва науката и технологиите.

  4. #34
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Наистина добра новина за българското пчеларство.
    Честито на завършилите.
    Дано им се отплати положения труд за придобитите знания и "кетап".

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Преди няколко години бях решил и аз на дърти години да ставам магистър в един от Пловдивските вуз-ове и издържах само един семестър, преди да се разочаровам от нивото, на което се налага да се преподава. Бакалаври, които не знаят елементарни неща/питагоровата теорема например/, учат за магистри и се налага преподаване на елементарно ниво, на което дори аз мога да преподавам. Да се чудиш как са си взели бакалавърската степен. Дали и в Тракийския университет е така?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #36
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Колеги, аз мисля че в Тракийския университет има много добри преподаватели.Чел съм статии от тях преди 20 години. Единият тогава е бил доцент сега не знам (мисля че е професор ). Ако някой е отишъл да научи нещо наистина ще го научи (има от кой ). Та не бива да се говори с пренебрежение за висшето образование. Ако аз имам възможност , бих записал.

  7. #37
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Преди няколко години бях решил и аз на дърти години да ставам магистър в един от Пловдивските вуз-ове и издържах само един семестър, преди да се разочаровам от нивото, на което се налага да се преподава. Бакалаври, които не знаят елементарни неща/питагоровата теорема например/, учат за магистри и се налага преподаване на елементарно ниво, на което дори аз мога да преподавам. Да се чудиш как са си взели бакалавърската степен. Дали и в Тракийския университет е така?
    Когато в една стая (зала) събереш много хора на едно място, веднага си проличава, че те са на различно ниво. И това е нормално - няма как всички да са еднакви. Преподавателя, дори и да иска, няма как да настрои нивото на преподаване едновременно към всички. Винаги ще има хора, за които това ниво изглежда елементарно, но ще има и такива, за които е страшно трудно.

    Та не е виновен Тракийския университет или неговите преподаватели - виновни са калпазаните, които могат да се срещнат навсякъде. Имаше ги и при нас. Попадали сме на упражнения заедно с младежи, които не могат да решат една елементарна задача с елементарна формула, която по принцип може да се реши дори и на ум. Това обаче не означава, че заради тези калпазани пада нивото на обучение на цялата група.

    Който иска да научи нещо - научава го. И това го прави не само в университета, но и после в къщи от книги или от интернет. А който не иска да учи (калпазаните), ще си остане прост дори и насила да му наливаш познанието в главата.

  8. #38
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Преди няколко години бях решил и аз на дърти години да ставам магистър в един от Пловдивските вуз-ове и издържах само един семестър, преди да се разочаровам от нивото, на което се налага да се преподава. Бакалаври, които не знаят елементарни неща/питагоровата теорема например/, учат за магистри и се налага преподаване на елементарно ниво, на което дори аз мога да преподавам. Да се чудиш как са си взели бакалавърската степен. Дали и в Тракийския университет е така?
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    Колеги, аз мисля че в Тракийския университет има много добри преподаватели.Чел съм статии от тях преди 20 години. Единият тогава е бил доцент сега не знам (мисля че е професор ). Ако някой е отишъл да научи нещо наистина ще го научи (има от кой ). Та не бива да се говори с пренебрежение за висшето образование. Ако аз имам възможност , бих записал.
    Не искам да кажа, нищо лошо за останалите университети, но академичното нивото в Тракийският университет, и по-специално в аграрният му факултет определено е доста високо.


    photo 2.jpg

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    По всичко изглежда, че няма много кандидати за Магистри по пчеларство. Тоест науката и образованието не е на почит в нашия бранш. Как въобще е възможно в бранш с над 20 000 човека да има по-малко от 20 магистъра, половината от които са такива само от 1 седмица? В другите браншове това не е така.

    Не може един бранш да просперира, ако така загърбва науката и технологиите.
    Така е . Матеев , обърни внимание в другите браншове по колко доктори , доценти и професори има , а тук не може и едни магистри да изкарат !?

  10. #40
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Едно голямо ЧЕСТИТО на новите магистри. Да сте ни живи и здрави да помагате.
    Делта, така е, но големият въпрос е: Има ли желаещи?

    Поздрави, Г. Георгиев

 

 
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •