Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 38 от общо 38
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Само да попитам-въпросното семейство беше ли останало без пило та си подсилил с рамка пило?Питам защото си мисля,че при липса на пило се прекъсва развитието на акара,а пчелите през това време,бивайки активни(не в кълбо), успяват самостоятелно да свалят значителна част.Освен това моментът предоставя възможност за еднократно третиране и отпадане на пролетното.А добавената рамка пило задължава третирането........
    И аз имам такова семейство.Вчера видях младата и "старата" майки.Все още няма осеменяване,но не смятам да подсилвам с пило,дори няма и да го третирам.....

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Само да попитам-въпросното семейство беше ли останало без пило та си подсилил с рамка пило?Питам защото си мисля,че при липса на пило се прекъсва развитието на акара,а пчелите през това време,бивайки активни(не в кълбо), успяват самостоятелно да свалят значителна част.Освен това моментът предоставя възможност за еднократно третиране и отпадане на пролетното.А добавената рамка пило задължава третирането........
    И аз имам такова семейство.Вчера видях младата и "старата" майки.Все още няма осеменяване,но не смятам да подсилвам с пило,дори няма и да го третирам.....
    То е без запечатано пило от месец, Ангеле. Няма как да не го подсиля, даже ще му сложа и още но първо да видя запечатаното тяхно и тогава.

    Така е за акара, но няма как, първо да го стабилизирам, а после ноември с ОК.

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    И аз имам подобен случай. Пронесе преди 15-тина дена но още не съм видял отгледана ларва. В малка отводка е ,яйца достатъчно,но всичко после се изхвърля. Виждал съм само няколко лави на по ден-два , но после и тях изхвърлят.
    Да довърша историята.
    Изчаках още и накрая отгледаха малко работническо пило . Реших че нещата са се нормализирали и като ми потрябва майка за едно осиротяло семейство я придадох на него. Малко след това заложиха за самосмяна а и пилото беше преобладаващо търтиево. Иначе майката си беше едра и добра на вид.

  4. #34
    А какво ще кажете за маточник за самосмяна на 04.10? Резултата ще е интересен, безкрайно любопитен и вълнуващ. (think)

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Медун Пчелковскии Виж публикацията
    А какво ще кажете за маточник за самосмяна на 04.10? Резултата ще е интересен, безкрайно любопитен и вълнуващ. (think)
    Ако се намери някой търтей и хубаво време, което да позволи на майката да излети - става. Но кошера трябва да е подготвен с пчели иначе - загива.

  6. #36
    Той си имаше пило, но не много, може би на пролет ще е в състояние на отводка, ако майката има късмет

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ако старата майка е все още в кошера,напролет ще имаш нова самосмяна или търтовка...

  8. #38
    И аз така си мисля, не видях ни един търтей в другите семейства.

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •