Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 11
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    04.09.2015
    Мнения
    4

    От къде в Пловдив мога да си закупя семейство

    От къде в Пловдив мога да си закупя семейство. Търся кипърска порода или подобна но не и български. Колко е цената на пита.
    Безплатни обяви в топ сайт- Оbiavi1.com
    Малки обяви от Оbiavitevi.net

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Братле,какво ти дошло на ума по среднощ...

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    12.03.2014
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Асеновград
    поредния айнщайн

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    04.09.2015
    Мнения
    4
    като не можете да помогнете поне е пречете, а това дали съм или не съм Айнщайн няма никакво значение нали
    Безплатни обяви в топ сайт- Оbiavi1.com
    Малки обяви от Оbiavitevi.net

  5. #5
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от didkap84 Виж публикацията
    От къде в Пловдив мога да си закупя семейство. Търся кипърска порода или подобна но не и български. Колко е цената на пита.
    Хах, поредния заблуден пчелар. Аз пък

    ТЪРСЯ БОГАТА ВДОВИЦА, със австралийско (локализирана в югоизточна Австралия - все пак климата трябва да е благоприятен за пчели) или новозеландско гражданство, на възраст ДО 30 ГОДИНИ, със стройна фигура и благ нрав, изпитваща нужда за някого от мъжки пол, за когото да се грижи( нежно събуждане сутрин, след това закуска в леглото... такива неща) и предпочитаща той да е от български произход.
    Моля, кандидатките да ме потърсят на контактите, които вече са публикувани на друго място във същия форум, след като си направят труда да ги намерят.


    Владеенето на български език не е задължително. Tези, които не успяват да разчетат съдържанието на обявата, моля, нека ползват google translate.




    Аз не мога да разбера тази логика - как пчеларите решават, че супер-дупер пчелата, която искат, трябва сама да ги потърси, вместо обратното? Ако наистина е супер-дупер ( или в случая ексцентрична стока), то тогава проблема с нея е в предлагането, а не в търсенето, от където всеки който нахално ви бута в ръцете подобна стока, най-вероятно ви дава менте.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #6
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Не знам кой те е подхлъзнал, но ЕТО ТОВА са кипърските пчели:
    http://prikachi.com/images/833/8340833t.jpg
    http://prikachi.com/images/836/8340836c.jpg
    http://prikachi.com/images/839/8340839d.jpg
    http://prikachi.com/images/835/8340835s.jpg

    Ако не се закачат не са опасни, НО веднъж провокирани, преследват и жилят всичко живо в радиус от 500 м. По агресивност са превъзхождани , единствено от "пчелите убийци". Освен това, имат склонност да се роят докато в кошера не останат пчели повече от шепа. При безконтолно кръстосване са също толкова ужасни, плюс това че кръстосани с Карника, дори няма хетерозисен ефект.

    ЕДИНСТВЕНОТО място, от където могат да бъдат закупени е КИПЪР, въпреки че дори и в Кипър вече предпочитат да не работят с тях. Ако някой си е закупил от там нещо, останал доволен и твърди че пчелите са кипърски, мога да ти гарантирам на 1000%, че пчелите не са били A.m. cypria.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #7
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Ако толкова много искаш различни пчели, съветът ми е да си купиш каквото си харесаш семейство, после винаги може да му смениш майката - европейския пазар е свободен.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Браво,Дони тоя пейзаж ми липсваше да видя тая изгоряла от слънцето земя.А колкото до кипърските пчели,имах такъв случай пътувам с камиона и както си карах налетях на рояк,прозорците отворени,рояка се удари във предното стъкло и доста пчели влязоха и при нас в кабината.Резултата беше че и аз и общака ми от Шри Ланка отнесохме бая жила а уж рояк не жили е това за кипърските не се отнася.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Ако толкова много искаш различни пчели, съветът ми е да си купиш каквото си харесаш семейство, после винаги може да му смениш майката - европейския пазар е свободен.
    Ами ако са му нужни за тъщата......

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    19.03.2015
    Мнения
    62
    Едва тази сутрин проумях защо човека се интересува от такива пчели. Ако някой продава мисля да взема 1-2 семейства.

    scutellator, този автомобил каква марка и модел е?

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •