Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 511 от 676 ПърваПърва ... 11411461501509510511512513521561611 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,101 до 5,110 от общо 6760
  1. #5101
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Добре де, за мен все пак е загадка как ги обслужва тези кошери? Тук наистина без някаква специлна техника и технология не става.

    Бали не си ли товарил на камион?Шегувам се.Вкарай малко въобжение де.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #5102
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Имам навика да пиша тук и затова ще си задам питанката в тази тема. Някой от Вас работи ли с 8 рамков ДБ кошер.От няколко човека чувам, че са доволни от тях. Тези 8 рамки ДБ според мен са равни на 10 рамки МК. А сега нали е модерно да се работи с един плодник МК и три магазина ДБ. Аз работя с ДБ и оттам питането ми за 8 рамковият кошер. Сандъците ми са събирани от различни места и всеки е различен спрямо другият. Това искам да го изчистя и да станат еднакви, свалям от един и слагам на друг. Тази година 10-ките напълниха по два магазина а 12-ките по един. Та дайте съвет с колко пити да поръчам 8,10,12, плюсове и минуси, с колко магазина да бъдат и т.н.

  3. #5103
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз работих миналата година с 8ци+1корпус.Оказа се че искат трети.Но според мен е по добре 2корпуса 8ци +магазинче отгоре.8те са бомби със закъснител,ако си на моето ниво по добре вземи 10ки.8те правят много бързо пчели,но при роева година ще станеш на маймуна.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #5104
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Добре де, за мен все пак е загадка как ги обслужва тези кошери? Тук наистина без някаква специлна техника и технология не става.
    Апилифт. Достатъчно висок и здрав(хубава самоделка) за да обслужва кулите.

  5. #5105
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Апилифт. Достатъчно висок и здрав(хубава самоделка) за да обслужва кулите.
    Румене, при 7 ЛР корпуса не ти трябва лифт. Човек на твойта височина и един помощник(ако е пълен с мед) стигат.

  6. #5106
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Апилифт. Достатъчно висок и здрав(хубава самоделка) за да обслужва кулите.
    Имаш ли някоя снимка да го видя как изглежда? То тук май не Апилифт трябва, ами Апихаспел!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #5107
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Хей момчета, смятайте правилно. Ако аз се изправя до жълтите, че са най - високи ще ви се сторят нормални.

  8. #5108
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Имам навика да пиша тук и затова ще си задам питанката в тази тема. Някой от Вас работи ли с 8 рамков ДБ кошер.От няколко човека чувам, че са доволни от тях. Тези 8 рамки ДБ според мен са равни на 10 рамки МК. А сега нали е модерно да се работи с един плодник МК и три магазина ДБ. Аз работя с ДБ и оттам питането ми за 8 рамковият кошер. Сандъците ми са събирани от различни места и всеки е различен спрямо другият. Това искам да го изчистя и да станат еднакви, свалям от един и слагам на друг. Тази година 10-ките напълниха по два магазина а 12-ките по един. Та дайте съвет с колко пити да поръчам 8,10,12, плюсове и минуси, с колко магазина да бъдат и т.н.
    Да, 8р. ДБ си е 10р ЛР. Аз също съм бил пред тази дилема преди години; 10р или 12р.
    Много зависи от района, пашата каква ще ти е. Имам няколко 8р. с два магазина и няколко 10р. с 3 три магазина поръчани.
    Това беше преди, сега само с 12р ДБ.
    Осем рамковите и 10р са ми в Южния район: В осем рамковите настанявам стари майки с много добри показатели, като им давам отсрочка, една година преди смяна. При добра майка плодника отеснява и магазина се напълва с пило. Не ми харесва да вадя мед от пити в които е люпено пило, поради това че оцветяват меда, по тъмен отенък има.
    При десет рамковите положението е подобно, пак се качват в магазина. Случва се и при 12р.
    Не ползвам ХР, това е до и по време на акацията. След това имам ливадна паша, там няма разлика колко рамков е кошера медодобива е почти единтичен.
    Слабата страна на 8р за мен, за друг може да е плюс, че при майка с висока яйценосност, всичкия мед отива в магазина, докато 12р прави запас от 3-4р от краищата с мед. Затова есента иска хранене!

  9. #5109
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Това за майките не бях се сетил да го пробвам.Догодина живот и здраве ще го направя.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #5110
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Румене, при 7 ЛР корпуса не ти трябва лифт. Човек на твойта височина и един помощник(ако е пълен с мед) стигат.
    Янчо, миналата година опитах двумайчини, но малко несерйозно. Не съм готов за това и като инвентар. Стойките са ми високи +дъно+6 корпуса+ полукорпус+ има наклон мястото и прелките са към наклона. Аз съм 185 и ми дойде малко в повече. Отварях ги по-често, за да знам какво се случва в такъв кошер, а всъщност двумайчините нямат нужда от това. Не съм се отказал. С подходяща подготовка продължавам. Помощника в момента дърпа с по 5 см на 6 месеца и е станал като солета. Малко да налее и ще е до мен. Сега има само мерак.

 

 
Страница 511 от 676 ПърваПърва ... 11411461501509510511512513521561611 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 23 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 23 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •