Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 87 от 677 ПърваПърва ... 3777858687888997137187587 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 861 до 870 от общо 6762
  1. #861
    Наблюдател
    Регистриран
    09.07.2013
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    Видинско далеч от Дунава
    Цитат Първоначално публикувано от Boro Виж публикацията
    Ти хубаво не пипаш ама поглеждаш ли какво е положението там? Аз имам два дето са напраскали всичките плодникови с мед, и отдолу два пръста място за пило. В магазините посредствена работа, ако не им взема някоя пита от гнездото, няма да изкарат зимата щото няма да остане армия.
    Имах в предвид че не пипам меда, а който не гледа значи не си уважава работниците...
    Учи се от грешките на другите. Няма да живееш толкова дълго че да ги направиш сам всичките.

  2. #862
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    "Чудо" днес не валя, още не мога да повярвам :) до обяд беше облачно и след обяд слънце.

  3. #863
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Цеко, ти да не си в Германия? Шегата настрана за кой район става въпрос?
    В някоя от предните версии на форума май излизаше и района на потребителя, но ...... От ВОДНЯНЦИ, ВИДИНСКО съм, в момента съм на около 10 км от това село на слънчоглед. Първата партида вече почти прецъфтя, чакам втората, а третата ще е в "базовия" лагер и действително я чакам около 15 август - просто лошото време изигра лоша шега не само на нас пчеларите, но и на арендаторите, дали ще е за добро времето ще покаже.

    п.п. провокиран от снощните постове на Матеев за змийската отрова (мен по принцип ме е страх от влечуги), днес отидох на временния пчелин с ботуши и случих - първите два реда от кошерите бяха подгизнали във вода, добре че бяха стойките иначе водата щеше да е влязла през дъната и прелките...

  4. #864
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    На мен на 4те последните отводни който са качени на тухли 4ки ги е наводнило, добре че останалите са ми на стойки 25см.иначе да е станало лошо.
    Имах 3 готови кошера и прехвърлих в сухи, а 4тия в друг военен сандък. Водата беше точно до долната летва на рамките, добре че отидох на време та отводних.
    Наводнило ми е дървения материал, но ще изсъхне. Много дъжд се е изсипало а вече не попива, защото вали всеки ден.

  5. #865
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Рапицата започна пак да цъфти, заради постоянните дъждове не можаха да я ожънат и така си изгни и сега е поникнала наново и цъфнала.
    Тази година хич не върви, 2пъти ни даваха по телевизията за отнесени мостове, по време на всички паши валя и за капак ще зазимя с рапицов мед, дано не отделя нектар.

  6. #866
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Рапицата започна пак да цъфти, заради постоянните дъждове не можаха да я ожънат и така си изгни и сега е поникнала наново и цъфнала.
    Тази година хич не върви, 2пъти ни даваха по телевизията за отнесени мостове, по време на всички паши валя и за капак ще зазимя с рапицов мед, дано не отделя нектар.
    Е как така, хем цъфнала, хем изгнила.

  7. #867
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Предната реколта е изгнила.

  8. #868
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Реколтата не е изгнила, просто семето се е разсеяло, а не е изгнило!
    За да изгние разстението е нужно доста време.

  9. #869
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Реколтата не е изгнила, просто семето се е разсеяло, а не е изгнило!
    За да изгние разстението е нужно доста време.
    Пипера и доматите ни изгниха в дворовете а неожънатата рапица е на слама и тор.

  10. #870
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Температурите се вдигнаха, с тях и приноса на нектар, дано поне слънчогледа се отчете подобаващо ( макар че аз го кръстих "изтокглед" - все на изток гледа всичкия???). Последната снимка е специално за Рости, датата и часа на фотоапарата са коректни
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_1262.jpg‎   IMG_1266.jpg‎   IMG_1265.jpg‎  

 

 
Страница 87 от 677 ПърваПърва ... 3777858687888997137187587 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 19 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 18 гост (и))

  1. Pavel_Bs

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •