Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 488 от 677 ПърваПърва ... 388438478486487488489490498538588 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,871 до 4,880 от общо 6761
  1. #4871
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Няма смисъл да коментираме това.Те Рашаните са го измислили 1кошер=36ДБ рамки макс.
    Това къде го прочете? Звънни на Гошето да те просвети, че нещо ракията ти е в повече.

  2. #4872
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Това къде го прочете? Звънни на Гошето да те просвети, че нещо ракията ти е в повече.

    Е той ме е просветлил.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #4873
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Е той ме е просветлил.
    Явно тогава и двамата не можете да схванете какво е написано, защото и аз съм ги чел, но разбирам друго.

  4. #4874
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    ...Това са основните изводи накратко, които съм си направил за регионите в които пчеларствам!
    Здравейте колега!
    Имате ли опит с обединение на пчелни сем. преди основната паша (акацията/липата/слънчоглед)? Става дума за общо в един кошер (от двата семейства) затворено пило и летящи пчели. Доста чел за този метод за създаване на "медовик", обаче практиката нямам.

    Какво ще кажете по въпрос - ако времето хубаво за отделене на нектар и летеж на пчели, ще донесе ли обединено пл. семейство (на 6-8 кг. пчели), за 2-те седмици, поне 80 кг. мед?

  5. #4875
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    Здравейте колега!
    Имате ли опит с обединение на пчелни сем. преди основната паша (акацията/липата/слънчоглед)? Става дума за общо в един кошер (от двата семейства) затворено пило и летящи пчели. Доста чел за този метод за създаване на "медовик", обаче практиката нямам.

    Какво ще кажете по въпрос - ако времето хубаво за отделене на нектар и летеж на пчели, ще донесе ли обединено пл. семейство (на 6-8 кг. пчели), за 2-те седмици, поне 80 кг. мед?
    Аз го практикувам, но не 2 семейства а основно + помощно. Резултата при мен е 50-60 кг. от кошер грубо, 80 не мога да стигна. Тази година не го направих защото помощните ги направих късно и не бяха готови.

  6. #4876
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Тази година за първи път през май направих 8 двусемейни. В момента 2 от тях са обединени с една майка, а останалите са в две различни конфигурации с по две майки. Резултата ще го видя след слънчогледа.
    Keep Walking...

  7. #4877
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    214
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз го практикувам, но не 2 семейства а основно + помощно. Резултата при мен е 50-60 кг. от кошер грубо, 80 не мога да стигна. Тази година не го направих защото помощните ги направих късно и не бяха готови.

    Аз стигам до 120..... на лежанката. Чувам обаче много колеги на югоизток са на кота нула.
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  8. #4878
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Лежанка с два магазина или ... ?
    Този номер го играх преди години , но в район само със слънчоглед .

  9. #4879
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Аз стигам до 120..... на лежанката. Чувам обаче много колеги на югоизток са на кота нула.
    Не само там, и около мен всички сме кота нула включително и аз. Извадил съм 2 тенекета акация и до там, първият слънчоглед премина и нито капка в магазините, а пчелите висят на бради понеже няма какво да правят. Сега отваря другия блок слънчоглед и последната надежда за годината. От утре го дават пак само дъжд, но да видим, надеждата умира последна. Минала година лоша ама за 7 дена наблъскаха по 30-40кг. слънчоглед, не помня колко точно ми беше средният добив.

  10. #4880
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Аз стигам до 120..... на лежанката. Чувам обаче много колеги на югоизток са на кота нула.
    Не е точно така, засега съм на 25 кг от кошер, но ако не стигна 50 кг, значи не бива годината.

 

 
Страница 488 от 677 ПърваПърва ... 388438478486487488489490498538588 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •