Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 460 от 676 ПърваПърва ... 360410450458459460461462470510560 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,591 до 4,600 от общо 6760
  1. #4591
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз още не съм ротирал, кошерите са още в 2ри корпус а 1ви празен, какво остава за магазини. Занимавам се с глупости и ги занемарих. Нямам рапица, акацията я изсекоха, тази пролет удариха и последната горичка. Липа и ливада няма, та няма за къде и да бързам, ще ги стягам за слънчогледа.
    Ами,май-май,както описваш пашата,май трябва да последваш примера на местните колеги-миграция или намаляване на бройката ...

  2. #4592
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Аз също не съм ротирал, но тази година ще пробвам да ротирам след акацията и то тези дето не са се ротирали сами /вече има поне 10-ина при който майките са долу и осеменяват в първи корпус/. Понеже бяха задръстени от храна и прашец преди две седмици свалих от втори в първи по 2-3-4 рамки и на тяхно място качих празни. Вчера ги гледах всички качени са осеменени и запечатани. Повечето втори корпуси са завъртени на 180 и рамките са осеменини изцяло. Вчера наредих 46 магазина, а днес още 11 за градеж, като централно качих по една рамка с открито пило в магазина. Днес отворих конролно няколко като при всички е започвал градеж по съседните рамки на тази с пилото. Рапицата е на 1,8 км от пчелина и цъфти от няколко дни. Днес се спирах на няколко места около пчелина и акацията е с около 1см. гроздче. Май-май няма да дочака и първи май.
    Keep Walking...

  3. #4593

  4. #4594
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Току що се връщам от пчелина,тровенето продължава,пред най силните кошери по две шепи пресен подмор...На другия който е на 1,5 км всичко е нормално.Нямам идея с какво да им помагам?

  5. #4595
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Току що се връщам от пчелина,тровенето продължава,пред най силните кошери по две шепи пресен подмор...На другия който е на 1,5 км всичко е нормално.Нямам идея с какво да им помагам?
    Законен ли ти е пчелина? Ветеринар имаш ли, за да му се обадиш? Той прибира сумати пари ако го имаш, обади му се да свърши някаква работа. Обади се и на общинския ветеринар, ако си законно там. Тези хора уж за това вземат заплати, а не само да попълват няколко листа хартия на година.

  6. #4596
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Току що се връщам от пчелина,тровенето продължава,пред най силните кошери по две шепи пресен подмор...На другия който е на 1,5 км всичко е нормално.Нямам идея с какво да им помагам?


    Пръскане с вода с пръскачката пробвай.Първо звъниш ма кмета,после на ветеринарния и почваш жалби по всички останали инстанции.Задължително пишеш , че се претесняваш не толкова за пчелите колкото за хората.Да но ти помогна със съвета.3 години гледах тоя ад.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #4597
    Наблюдател
    Регистриран
    31.05.2016
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    Община Аксаково
    Не знам писането на жалби дали ще помогне, но можеш да прегледаш сем. и да ги стесниш. Миналата година ми се случи същото нещо, след тровенето дойдоха и болестите. Успех.

  8. #4598
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Помага,помага.Ако си траем все така ще ни тъпчат.Най хваща декиш жалба в Мин. на Земеделието.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #4599
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от malkia.sandanski Виж публикацията
    Законен ли ти е пчелина? Ветеринар имаш ли, за да му се обадиш? Той прибира сумати пари ако го имаш, обади му се да свърши някаква работа. Обади се и на общинския ветеринар, ако си законно там. Тези хора уж за това вземат заплати, а не само да попълват няколко листа хартия на година.
    Този не е,така и не намерих желание да го регистрирам.

  10. #4600
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Пръскане с вода с пръскачката пробвай.Първо звъниш ма кмета,после на ветеринарния и почваш жалби по всички останали инстанции.Задължително пишеш , че се претесняваш не толкова за пчелите колкото за хората.Да но ти помогна със съвета.3 години гледах тоя ад.
    Не ми стнс много ясно как се процедира с пръскачката,може ли по подробно?

 

 
Страница 460 от 676 ПърваПърва ... 360410450458459460461462470510560 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 25 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 25 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •