Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 477 от 676 ПърваПърва ... 377427467475476477478479487527577 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,761 до 4,770 от общо 6760
  1. #4761
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Магазини и аз мога да мяткам и доста нависоко, че съм висок, но ми кажете с какво да ги пълнят. Аз не съм вчерашен, но няма толкова берекет. Пребиват се хайванчетата, но...……..
    При мен последните 20 дни е перфектно. Вали по 1-2 пъти в седмицата температурите са около 28-30 градуса. Иначе след акацията 10-15 май беше жива умирачка суша и жега 43 градуса в колата показваше тогава.

  2. #4762
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ако искаш да хванеш липата и ливадата качи най-пълните пити в най горния магазин. Празните остави в долния по-близо до плодника да ги напълнят със слънчоглед.
    Вчера и днес ги събирах поне да са в един магазин ама е крива работа. Докато режа ще опитам да отделям и после от кофите каквото позная и това ще е.
    Медец

  3. #4763
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Този сезон ще е "Умрял търговец, жива риба продава".

  4. #4764
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Вчера и днес ги събирах поне да са в един магазин ама е крива работа. Докато режа ще опитам да отделям и после от кофите каквото позная и това ще е.
    Подхрани малко и може и да запечатат.Ако имаш запечатани рамки можеш да използваш една друга техника до 3 дена всичко е запечатано.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #4765
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ако искаш да хванеш липата и ливадата качи най-пълните пити в най горния магазин. Празните остави в долния по-близо до плодника да ги напълнят със слънчоглед.


    Може и да не стане това.Има и по лесни начини така може да загуби меда ако слънчувката не пусне нектар.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #4766
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Тази година нещата при мен не се получиха, като цяло всичко е комплексно. Лоша година, голяма суша до преди 1 седмица и разбира се доста грешки от моя страна. Започна слънчогледа а аз имам само 2 кошера готови за паша, майките в помощните семейства току що се оплодиха и не мога да подсиля семействата с тях и нищо и половина. Като цяло семействата закъсняха развитието с 15 дена и аз не взех правилните решения да наваксат а така си останаха и се оказва че се готови за паша когато премине. Закъснях и с отводките и оплождането на майките е ужасно защото пчелоядите вече са на линия, от 60 само 44 оплодени, като 4 не работят добре и ги махнах и тях. Да видим тия слаби семейства какво ще направят, тази година слънчогледа ми е далеко на 2км. и от няколко дена отново гадно време. Дано ме изненадат но като гледам как няма пчели в магазините ме съмнява. Аз и обрах летящите пчели за отводките точно когато не трябваше.

  7. #4767
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Тази година нещата при мен не се получиха, като цяло всичко е комплексно. Лоша година, голяма суша до преди 1 седмица и разбира се доста грешки от моя страна. Започна слънчогледа а аз имам само 2 кошера готови за паша, майките в помощните семейства току що се оплодиха и не мога да подсиля семействата с тях и нищо и половина. Като цяло семействата закъсняха развитието с 15 дена и аз не взех правилните решения да наваксат а така си останаха и се оказва че се готови за паша когато премине. Закъснях и с отводките и оплождането на майките е ужасно защото пчелоядите вече са на линия, от 60 само 44 оплодени, като 4 не работят добре и ги махнах и тях. Да видим тия слаби семейства какво ще направят, тази година слънчогледа ми е далеко на 2км. и от няколко дена отново гадно време. Дано ме изненадат но като гледам как няма пчели в магазините ме съмнява. Аз и обрах летящите пчели за отводките точно когато не трябваше.
    Понякога пчеларят е по - голяма напаст в пчелина от всичко останало взето заедно.

  8. #4768
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    И аз тази година като за начало малко се поувлякох с отглеждането на майки и всичко е оскубано и опоскано до кокал, но пък празно сандъче не остана и майки бол. Сега почвам реорганизация на семействата и най хубавото е че наоколо има хиляди декари със слънчоглед който тези дни се показа от земята, а пръвия явно ще го пропусна, но то няма две добри...

  9. #4769
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Хвала се бе отворко. Още ли не ти е ясно. И поне имам с какво.
    Сигурно имаш с какво да се хвалиш, я пак помисли.
    https://youtu.be/pwQPFKQtn1U

  10. #4770
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Сигурно имаш с какво да се хвалиш, я пак помисли.
    https://youtu.be/pwQPFKQtn1U
    Да вземеш да го зарадваш с някой друг комплект от тези - никотовските, че с тия разколачените дето показва, не е хвалба. Ама 'кво да прави чиляка. Не му забелязвй, "съчмите" му много

 

 
Страница 477 от 676 ПърваПърва ... 377427467475476477478479487527577 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 28 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 28 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •