Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 496 от 676 ПърваПърва ... 396446486494495496497498506546596 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,951 до 4,960 от общо 6760
  1. #4951
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Според мен тая година трябва да я водим като ,,Годината на начинаещите и неопитните".Където и да попитам всички новобранци вадят мед.Само един е с 6 буркана.
    Какво каза ?
    Нещо не разбрах .

  2. #4952
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    .
    От малките ли тенекета?Щото има едни по 26кг
    Момчето работи с ДБ , а Янчо с Фарар .
    Въпросът с малките тенекета е към друг .

  3. #4953
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Днес направих малко обход на поляните и дъжда определено се отразява добре. Детелината се е надигнала, мащерка се е появила и някакви други буренчета, които не познавам. От слънчогледа чакам един късен блок към 1000 дка, а другото прецъфтя. Тези зелени поляни и прогнози за дъжд направо ми дават надежди за мед.
    Медец

  4. #4954
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Какво каза ?
    Нещо не разбрах .


    Отдолу пише.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #4955
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Момчето работи с ДБ , а Янчо с Фарар .
    Въпросът с малките тенекета е към друг .
    И защо мислиш така? Реално тази ми е първата година изцяло Фарар, досега съм гледал предимно ДБ и за 5 години съм имал и 20 бр ЛР. Минал съм през дървени, стиропорни и накрая се спрях на пластмасови. Пчеларствам от 2001 година, но реално започнах да разбирам от пчеларство от 2013 година. Дотогава си ги гледах както всички други колеги.

  6. #4956
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Отдолу пише.
    Това го зная . Друг отговор очаквах .
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    И защо мислиш така? Реално тази ми е първата година изцяло Фарар, досега съм гледал предимно ДБ и за 5 години съм имал и 20 бр ЛР. Минал съм през дървени, стиропорни и накрая се спрях на пластмасови. Пчеларствам от 2001 година, но реално започнах да разбирам от пчеларство от 2013 година. Дотогава си ги гледах както всички други колеги.
    Нищо не мисля , споделих моето мнение .

  7. #4957
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Тази година ще вадя всичко от плодниците и ще давам питки още от септември, трябва да се избият малко загубите и дано след този дъжд поне да има паша след слънчогледа.
    Колега не разчитай много на тия питки, миналата година си правих опит с едни отводки и им давах само питки, почти не дръпнаха, нищо не сложиха като запас и добре че ги закарах на един слънчоглед та си донесоха нещо за зимата и пролетта едвам отцеляха. Със сиропа е друго нещо, дали инвертиран или не зависи кога и за какво ще се ползва, но ефекта е в пъти по добър!

  8. #4958
    Наблюдател
    Регистриран
    08.07.2018
    Мнения
    40
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Колега не разчитай много на тия питки, миналата година си правих опит с едни отводки и им давах само питки, почти не дръпнаха, нищо не сложиха като запас и добре че ги закарах на един слънчоглед та си донесоха нещо за зимата и пролетта едвам отцеляха. Със сиропа е друго нещо, дали инвертиран или не зависи кога и за какво ще се ползва, но ефекта е в пъти по добър!
    Както казваше Радой Ралин и някой колега тук, го бе сложл като подпис в акаунта си: Погледнато формално - всичко е нормално, и още - Не е страшно човек да попадне в ада, страшно е, когато го осъзнае.

  9. #4959
    Наблюдател
    Регистриран
    08.07.2018
    Мнения
    40
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Дотогава си ги гледах както всички други колеги.
    Янчо, има една приказка сред пчеларите, която си я чувал или чел - "Моята система е най-добра". Майсторлъка обаче, опира до това, да можеш да предвидиш и отговориш на предизвикателствата на природата, които напоследък стават все по-трудно прогнозируеми. За пчелите е ясно - толкова дена майка, толкова дена-пчела, толкова дена-търтей, манджа на тумбак, кеф на тенеке. Обачее, природата Санчо, тя е непредвидима.

  10. #4960
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Ник ще се справи отлично .
    От сега нататък и времето ще е с него .

 

 
Страница 496 от 676 ПърваПърва ... 396446486494495496497498506546596 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 27 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 27 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •