Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 495 от 676 ПърваПърва ... 395445485493494495496497505545595 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,941 до 4,950 от общо 6760
  1. #4941
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    6 от 10 рамки покриват,четирите крайни са чисто празни,а бяха на два корпуса пълни.Другото което откривам е че някои са на 5-6 р. само яйца и открито пило,има и такива като хората,но са малко.Тази година се провалих тотално...
    Масово сме така, просто ЛОШ район. Днес пак валя цял ден и никаъв летеж а слънчогледа си отива, какво да се прави природа. Преди слънчогледа и на мен ми напръскаха летящата пчела защото имаше подмор един ден пред кошерите и така. Тази година добива ще е много малък и се подготвяме за новата с надежда да не е и тя на минус

  2. #4942
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    След повече от 30 години пчеларстване,за пръв път наблюдавам масово удавяне на летящата пчела.Оня ден при нас на 3 пъти през деня се сменя времето.Сутринта валеше,после към 10ч напече и пчелите масово хукнаха на паша.След около час заваля дъжд изневиделица,както си печеше.Валя около половин час като из ведро.Друг път пчелите се прибират,но сега поройният дъжд ги изненада когато са се връщали натоварени с нектар и голяма част бяха завлечени от водата.След обяд ситуацията се повтори още един път.На другия ден отворих няколко кошера за проверка и видях,че населението на семействата силно е намаляло и не можеха да покрият питите,все едно е март месец.Сигурно се е случвало и друг път но не в такива мащаби и не съм бил на пчелина да го забележа.Изобщо шантава година съчетана с ниска цена на меда

  3. #4943
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Днес пак цял ден ту ръми ту вали нищо и половина.

  4. #4944
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Не само там, и около мен всички сме кота нула включително и аз. Извадил съм 2 тенекета акация и до там, първият слънчоглед премина и нито капка в магазините, а пчелите висят на бради понеже няма какво да правят. Сега отваря другия блок слънчоглед и последната надежда за годината. От утре го дават пак само дъжд, но да видим, надеждата умира последна. Минала година лоша ама за 7 дена наблъскаха по 30-40кг. слънчоглед, не помня колко точно ми беше средният добив.
    Вчера си позволих да напиша коментар в една фейсбук група по повод поста на един мой съгражданин, който споделяше какво е състоянието на семействата и колко мед е извадил до момента. Отдолу коментарите масово са, че мед няма. И реших да споделя аз до момента колко съм извадил и съм доволен от това, спрямо останалите. От 8 основни семейства съм извадил 9 тенекии. Имахме застъпване на рапица и акация около три седмици от там 7 бр. И сега от ливада и мана( за маната не съм много сигурен, нямам много опит ) 2бр. От тези основни семейства съм взел по една пита със запечатано пило за таз годишните ми отводки. И като се почнаха коментари отдолу колко помощни, колко сироп и тн. Истината е, че не съм сипвал нито сиропи нито съм ползвал помощни семейства.Доволен съм от постигнатото, занимавам се с това от около 5 години и досега съм натискал на бройки. В момента слънчогледа цъфти и магарешкото тръне, принос има и дано по бързо се оправи времето да понамажем.

  5. #4945
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Според мен тая година трябва да я водим като ,,Годината на начинаещите и неопитните".Където и да попитам всички новобранци вадят мед.Само един е с 6 буркана.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #4946
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Според мен тая година трябва да я водим като ,,Годината на начинаещите и неопитните".Където и да попитам всички новобранци вадят мед.Само един е с 6 буркана.
    Старите пушки може да са свикнали на много и затова да не са доволни. Аз като нямам голяма база за сравнение съм доволен.

  7. #4947
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    При мен положението с меда в сравнение с миналата година до началото на слънчогледа, който започна преди седмица е около 2,5 пъти по-добро. За сега мед има, принос също. Като цяло има леко заслабване в някои семейства, но не е масово. По-скоро го отдавам на работата ми с тях.
    Keep Walking...

  8. #4948
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    При мен положението с меда в сравнение с миналата година до началото на слънчогледа, който започна преди седмица е около 2,5 пъти по-добро. За сега мед има, принос също. Като цяло има леко заслабване в някои семейства, но не е масово. По-скоро го отдавам на работата ми с тях.
    Въздушното ни разстояние не е много голямо, така, че района се отчита добре. След откритият ти урок по прехвърляне на личинки, го направих и аз, но при мен не захраниха нито един маточник. Това го отдавам на чашките и на някой други дребни на пръв поглед неща. Догодина ще се пробва отново.

  9. #4949
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Аз пък тази година съм доволна от резултата, защото за първи път извадих мед от магазини. Нямах нито една изградена магазинна рамка, така че всичко е градено и пълнено сега от 02 Май, когато сложих магазините. Имам 8 пълни магазина, а огромен блок със слънчоглед тепърва започва да цъфти само на 500 метра от пчелина. Само трябва да спре да вали. Вали вече 14 часа без прекъсване. Добре поне, че вчера не валя и си извадих част от меда.
    Много съм доволна от постигнатото, а и кошерите са пълни с пчели, чета тук, че на някои колеги им изчезват пчелите. За разлика от миналото лято, тази година нямах никакви нападения над пчелина, много спокойна и успешна година за мен.

    20180710_100452.jpg 20180710_100550.jpg

  10. #4950
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    При мен става все по зле, няколко дена не спря да вали чак в момента се показа слънце. Ходих да видя как е последния блок слънчоглед и гледам започнал да прецъфтява а в магазините няма мед. Преди 10 дена се молех за дъжд а то взе та ни удави В райони като моя с 1 паша колкото и да е силна тя, като хване лошо време се хващаш за палците. Кошерите не са много силни но очаквах да дадат поне по 20-30кг. от слънчогледа ама от началото на пашата са работили 1-2 дни. Тази година ще вадя всичко от плодниците и ще давам питки още от септември, трябва да се избият малко загубите и дано след този дъжд поне да има паша след слънчогледа.

 

 
Страница 495 от 676 ПърваПърва ... 395445485493494495496497505545595 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 22 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 22 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •