Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 481 от 677 ПърваПърва ... 381431471479480481482483491531581 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,801 до 4,810 от общо 6761
  1. #4801
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен

  2. #4802
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Бат Вальо ако слагаш по едно парцалче на горните рамки от долу нема да ти награждат толкова много.Трябвало е да си купиш един молив и немаше да имаш тоя проблем.Евала мога да ти кажа за личното производство.И аз съм така правя всичко как ми идва от вътре.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #4803
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Бат Вальо ако слагаш по едно парцалче на горните рамки от долу нема да ти награждат толкова много.Трябвало е да си купиш един молив и немаше да имаш тоя проблем.Евала мога да ти кажа за личното производство.И аз съм така правя всичко как ми идва от вътре.
    А защо надграждат ми кажи?

  4. #4804
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Мисля, че има някакъв стандарт на отводка, останалото са свободни съчинения и всеки си ги прави както му е угодно и в повечето пъти надделява тарикатлъка на една от страните. Другото което е, че отводката би трябвало да е с млада майка. Да не говорим за прекарването със старата майка, която пробутваме за да и вземем парите.
    Остави,че не маркирани майки се продава от не лицензираните.Аз търся още начин да си купя отводка от такъв и да заведа дело за глинеца дето ми намериха на пчелина в Шемшево.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #4805
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А защо надграждат ми кажи?
    Е немал е време от работа да си купи молив.Или е бързал да сложи по още 2 магазина.Ако е от силата на найлона награждането изглежда по друг начин.При силата на парцаля е по друг начин.В сучая е загубил поне 5-8кг мед докато намерят верния път,а може и повече.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #4806
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Мисля, че има някакъв стандарт на отводка, останалото са свободни съчинения и всеки си ги прави както му е угодно и в повечето пъти надделява тарикатлъка на една от страните. Другото което е, че отводката би трябвало да е с млада майка. Да не говорим за прекарването със старата майка, която пробутваме за да и вземем парите.
    Пазара много се промени последните години и старите понятия вече не са толкова меродавни! Повечето пчелари или кандидат такива предпочитат да си напазаруват това което им трябва възможно най рано напролет (по възможност и на най добра цена) и по собствено усмотрение и разбиране да го докарат до желаното от тях състояние в правилното според тях време, така че изискванията за отводки с млади майки (март месец такива няма от къде да се вземат) изобщо не са това което са били преди години. Пак повтарям това важи за продажби през края на март и началото на април, за другото време правилата може да се каже че са си по старому.

  7. #4807
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Е немал е време от работа да си купи молив.Или е бързал да сложи по още 2 магазина.Ако е от силата на найлона награждането изглежда по друг начин.При силата на парцаля е по друг начин.В сучая е загубил поне 5-8кг мед докато намерят верния път,а може и повече.
    Само глупости дрънкаш и се чудя кой даскал ти ги е наблъскал в главата?

  8. #4808
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Само глупости дрънкаш и се чудя кой даскал ти ги е наблъскал в главата?


    Еее,не всичко е спам.Молива е класика.
    п.п.Става дума за дърводелски молиф.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #4809
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Бат Вальо виж от лакумия до къде я докарах аз.https://youtu.be/UTX83jKxSRw
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #4810
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    В дебелите книги по икономика пише, че търсенето определя цената, но кой ли от пчеларите се интересува от икономика и финанси. Изказванията във фейса ще излязат прави, че програмите са за определени хора, който създават правила за собственото си благо и държава защитаваща интереса им. Как ли се нарича това? Една друга гледна точка.
    Отиваш в местната бакалница и започваш да се пазариш с бакалина. Как се казваше онзи турски пазар Капалъ Чарши.

 

 
Страница 481 от 677 ПърваПърва ... 381431471479480481482483491531581 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •