Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 508 от 677 ПърваПърва ... 8408458498506507508509510518558608 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,071 до 5,080 от общо 6761
  1. #5071
    Наблюдател
    Регистриран
    10.11.2013
    Мнения
    29
    Учудващо е, че сте успели да изроите на Дони пчелите ... Те искат просто място ... много място, и си карат работата
    System network ...

  2. #5072
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от isoto Виж публикацията
    Учудващо е, че сте успели да изроите на Дони пчелите ... Те искат просто място ... много място, и си карат работата
    Ами постарали са се колега! Други пък се оплакват, че били много крадливи? Еми като дойдат на наша територия такива стават! То слабата пчела не се рои. Рои се силната и добре гледаната. А слабака трудно се рои от щастие. Виж от нещастие може. Като го натиснат акари, пчелари и други се роят и те.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #5073
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Леле-мале. Аз като ви чета тука и все се сещам Скутелаторчето как ни се подиграваше на българския мелез - ройлив, злобен и мързелив. Сега ако е тука, ще каже - тъй е то, качеството си има цена, па евтино сте минали.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #5074
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Леле-мале. Аз като ви чета тука и все се сещам Скутелаторчето как ни се подиграваше на българския мелез - ройлив, злобен и мързелив. Сега ако е тука, ще каже - тъй е то, качеството си има цена, па евтино сте минали.
    Аз си мисля, че ни се смееше на глупостта, че хвърляме толкова пари за майки като знаеше истината за тях.

  5. #5075
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз си мисля, че ни се смееше на глупостта, че хвърляме толкова пари за майки като знаеше истината за тях.
    Аз съм един от доволните, и пак бих си взел. И моите се роиха, ама и местните също! То в рапицата какво да правят? Истината е винаги някъде по средата. Лично аз виждам ефекта от новите майки след две години. Тогава имат търтеи годни да мандръсат.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #5076
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Аз съм един от доволните, и пак бих си взел. И моите се роиха, ама и местните също! То в рапицата какво да правят? Истината е винаги някъде по средата. Лично аз виждам ефекта от новите майки след две години. Тогава имат търтеи годни да мандръсат.
    То ефекта е винаги там с всяка майка, но и там свършва и трябва нова. А каква ще е, само един Господ знае.

  7. #5077
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    То ефекта е винаги там с всяка майка, но и там свършва и трябва нова. А каква ще е, само един Господ знае.
    Интересува ме най-вече да е здрава. По- сетне да има някакви положителни белези. И не на последно място от човек на когото вярвам, че се отнася напълно отговорно с отглеждане на жилещи.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #5078
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Аз съм един от доволните, и пак бих си взел. И моите се роиха, ама и местните също! То в рапицата какво да правят? Истината е винаги някъде по средата. Лично аз виждам ефекта от новите майки след две години. Тогава имат търтеи годни да мандръсат.
    И аз така, отново бих си взел ако имам възможност. И при мен се роиха неговите, но тогава целия пчелин изпадна в роево. Негова майка успя да напълни 2 корпуса и 5 магазина с пчели от тук на татък всеки да си прави изводи. И трите майки работиха докато аз не прецених че вече са стари след 3 години работа и не ги смених.

  9. #5079
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Е ти си си късметлия още откак започна с пчелите, за преди това не знам. С тая майка явно си ударил шестицата на тиража, а може и джакпота на сезона да е било, хаха.
    Тея 2 корпуса и 5 магазина един върху друг ли бяха? И как разбра че до долу е все пчела?

    /Питам, щото знам че не си по ротациите и ми стана интересно/
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #5080
    Наблюдател
    Регистриран
    10.11.2013
    Мнения
    29
    Нормално семейството расте до към 6-7 корпуса - 10 рамкови.Първите 3-плодикова част. Общо се събират ~30-35 ДБ плодникови рамки ... Не е късметлия, може би леко се е презапасил
    System network ...

 

 
Страница 508 от 677 ПърваПърва ... 8408458498506507508509510518558608 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •