Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 490 от 676 ПърваПърва ... 390440480488489490491492500540590 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,891 до 4,900 от общо 6760
  1. #4891
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Ако се занимавах само и единствено с кошерите, при такава златна година като тая щях да хвана 60+кг само от слънчогледа. Че и малко бодил за накрая. Без помощни и тем подобни бъзикни.

  2. #4892
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ако се занимавах само и единствено с кошерите, при такава златна година като тая щях да хвана 60+кг само от слънчогледа. Че и малко бодил за накрая. Без помощни и тем подобни бъзикни.


    Бат Вальо прав си,но без базикни няма пък семейства силни да имаш.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #4893
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Бъзикам си само основните. Без помощни и тем подобни. На слабите слагам магазин(и) накрая и те дават по нещичко. Или поне си подменят питите в плодниците и после им сменям майките.

  4. #4894
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Бъзикам си само основните. Без помощни и тем подобни. На слабите слагам магазин(и) накрая и те дават по нещичко. Или поне си подменят питите в плодниците и после им сменям майките.

    Помошните си трябват,но ние нямаме такива паши
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #4895
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ако се занимавах само и единствено с кошерите, при такава златна година като тая щях да хвана 60+кг само от слънчогледа. Че и малко бодил за накрая. Без помощни и тем подобни бъзикни.
    2/3 от България реве че ги няма пчелите, че се нападат зверски (глад) и като я нарече златна малко ми дойде. .....

  6. #4896
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Мислил съм и за помощни. Но за да има ефект трябва до всеки основен да има помощен. А това означава много работа, много инвентар, и много хамалогия. Пък и не можем да предскажем още от Януари какви ще бъдат трите месеца през пашите на пчелите. При добра година просто трябват повече магазини и пити. И яки хора да носят магазините. Другото е лесно.

  7. #4897
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    2/3 от България реве че ги няма пчелите, че се нападат зверски (глад) и като я нарече златна малко ми дойде. .....


    За тоя проблем и аз чух,но пък от аматьорите като мен друго слушам.По 3 магазина и кошера блокаж.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #4898
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    2/3 от България реве че ги няма пчелите, че се нападат зверски (глад) и като я нарече златна малко ми дойде. .....
    ПРи мен е златна. Кошерите ми са пълни с мед. Кой с по 2 кой с по 3 магазина. Заради земеделието нямам време сега да си извадя меда. А слънчогледа вече стяга в питите с всеки изминал ден. Нямам време да им освободя магазини да пълнят. А нямам повече от 2-3 магазина средно на кошер.


    Днес ходих в 1 съседно село и се загледах в кошерите на 1 приятел. Извън селото са на около 500м. Има 10-на кошера. На около 1км има доста Акациева гора. Има много слънчоглед на 200-300м. Но при него летежа беше среден, около 11:00 часа. Човека беше заложил по 2 магазина. Само един кошер беше с 3.

  9. #4899
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Мислил съм и за помощни. Но за да има ефект трябва до всеки основен да има помощен. А това означава много работа, много инвентар, и много хамалогия. Пък и не можем да предскажем още от Януари какви ще бъдат трите месеца през пашите на пчелите. При добра година просто трябват повече магазини и пити. И яки хора да носят магазините. Другото е лесно.

    Имаш,имаш ти инвентар нема се правиш.Видял съм ти фибранките.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #4900
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    2/3 от България реве че ги няма пчелите, че се нападат зверски (глад) и като я нарече златна малко ми дойде. .....
    Да ти кажа и аз се чудя, но Неведоми са пътищата господни.

 

 
Страница 490 от 676 ПърваПърва ... 390440480488489490491492500540590 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 37 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 37 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •