Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 485 от 676 ПърваПърва ... 385435475483484485486487495535585 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,841 до 4,850 от общо 6760
  1. #4841
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Има ли някой опит с повече от 2 магазина. Щото аз като извъртях сега най-горния не го върнах под всичките щото ми беше тежко да ги свалям и пререждам. Където бяха с 3 и 4 магазина празния го върнах по средата. Та ще видим дали съм сбъркал. Летеж има супер. Слънчогледа почти прегаря. Но вечер работят до към 20:00. Превалява добре, вчера към 30литра. След 3-4 дни ще им направя проверка дали пълнят така с празния по средата.
    Имам опит с три магазина, пълнят си ги без проблем. Има случай; първо напълниха 1-ви и 3-ти, а след това 2-и! Логика!?

  2. #4842
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Имам опит с три магазина, пълнят си ги без проблем. Има случай; първо напълниха 1-ви и 3-ти, а след това 2-и! Логика!?
    Това предполагам става към Своге.

  3. #4843
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Зависи от пчелата,Аз тая година имах с 4 само най горния запечатаха.Има някой работят и в два едновременно,но има и такива само в първия първо,а може и да греши пчеларя кога слага 2,3ти.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #4844
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Зависи от пчелата,Аз тая година имах с 4 само най горния запечатаха.Има някой работят и в два едновременно,но има и такива само в първия първо,а може и да греши пчеларя кога слага 2,3ти.
    Ха, ха...стана малко като прогнозата за времето.

  5. #4845
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Повече от два маг.не съм работил,ако евентуално набухат и двата магазина горния го махам и го слагам на някоя отводка или по слаб кошер просто да пазят медеца.

  6. #4846
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    За пореден път се убеждавам, че много колеги не умеят да преценят силата на семействата. Постоянно се говори за силни семейства, а се оказва, че масово се работи с два магазина. Силно семейство по време на слънчоглед трябва да запълва с пчели и работи на плодник и поне 4 магазина. Средно сем. - два, три магазина. Слабо - един, два магазина. Тази година семействата са доста посредствени и почти не покриват критерий за силни но в нормални години това са моите критерии.
    За ЛР средно- три корпуса, силно- над 4 корпуса. Под 3 корпуса ако не е роило или не е отводка не става

  7. #4847
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това предполагам става към Своге.
    Не към Божурище, Своге са на високо. Слънчогледа започва да цъфти. Вчера ги посещавах, първити пити цъфнал слънчоглед вече са факт. Пороя който се изля вчера, ще му дате реактивен старт със слънцето.

  8. #4848
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Не към Божурище, Своге са на високо. Слънчогледа започва да цъфти. Вчера ги посещавах, първити пити цъфнал слънчоглед вече са факт. Пороя който се изля вчера, ще му дате реактивен старт със слънцето.
    А така. Доизяснявайте се, че като имате много пчелини из цялата страна като Друмев и не става ясно за какво иде реч.

  9. #4849
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    За пореден път се убеждавам, че много колеги не умеят да преценят силата на семействата. Постоянно се говори за силни семейства, а се оказва, че масово се работи с два магазина. Силно семейство по време на слънчоглед трябва да запълва с пчели и работи на плодник и поне 4 магазина. Средно сем. - два, три магазина. Слабо - един, два магазина. Тази година семействата са доста посредствени и почти не покриват критерий за силни но в нормални години това са моите критерии.
    За ЛР средно- три корпуса, силно- над 4 корпуса. Под 3 корпуса ако не е роило или не е отводка не става
    Не навсякъде може да се постигне това, или ако се постигне, то ще има отрицателен ефект. Че някои колеги само раздуват балони си е ясно на пръв поглед. Както много пъти е ставало въпрос за условията. Когато знаеш, че ще има някаква продължителна паша или паши с което да се ангажират пчелите е добре, но когато пашите са малко и оскъдни, прибавени и условията които ни поставя и времето/дъждове, суши/ не е рентабилно да силиш семействата. Само да правиш рояци или да ги потискаш с наливането на стимуланти. Ако идеята вече е да се използва всеки момент и да се прави мед от какво ли не, то тогава съм съгласен и не съм съгласен. Тогава на това не му казваме мед. Иначе и аз съм съгласен на 20 благоприятни дни - за акация например и да метна 3-4 магазина и от време на време да открехвам някой ъгъл и да премирам от кеф. Но мечтии, мечти.

  10. #4850
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Модернезаторе не забравяй,че има и хорица невежи като мен да се радват като видят в кошерите пчели.Като звънна на брата и го питам как са той вече е свикнал и ми вика,,Хвъркат ,хвъркат"
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 485 от 676 ПърваПърва ... 385435475483484485486487495535585 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 24 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 24 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •