Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 421 от 677 ПърваПърва ... 321371411419420421422423431471521 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,201 до 4,210 от общо 6761
  1. #4201
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Или ще хванеш някоя нозематоза и до там.


    От как бера глухарчета и пелин тая болест не мие позната.

  2. #4202
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    . Да си купи ГОЛЯМА хранилка. Ти можеш да даваш съвети единствено за хранилки, сиропи, тесто........Тая технология ще работи и на Луната.
    Да позная ли откъде трябва ги купи тия атрибути на високите добиви–от раз?

  3. #4203
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Тази година за първи път затворих прелката на 2 рият корпус. Трябват ми пролетта да влизат от дъната за това напраих тази операция. Ще зимуват малко по зле, но се надявам да не съжалявам пролетта.

  4. #4204
    Nik защо да зимуват по зле, аз не виждам разлика. При мен зимуват в конфигурация доло магазин, корпус и семейството най горе, затворил съм прелките на корпусите и минават през долната прелка.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #4205
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Nik защо да зимуват по зле, аз не виждам разлика. При мен зимуват в конфигурация доло магазин, корпус и семейството най горе, затворил съм прелките на корпусите и минават през долната прелка.
    По лоша вентилация, при мен е влажно и вентилацията е от значение. А и пчелите цял зима стоят до отвора заради свежия вуздух и се облитат и при по ниски температури, като им светне слънцето през отвора.

  6. #4206
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Отвори прелката на първи корпус.

  7. #4207
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Тази година за първи път затворих прелката на 2 рият корпус. Трябват ми пролетта да влизат от дъната за това напраих тази операция. Ще зимуват малко по зле, но се надявам да не съжалявам пролетта.
    Защо не я затвори началото на Февруари или там някъде, за да не се притесняваш?
    Иначе и аз така като теб се притеснявах, но разлика не видях в зимуването. Същото упражнение и аз го направих за първи път миналата година по това време.
    И на мен ми трябваха пролетта да влизат само през дъното за да събера малко прашец :-)
    При пчелите има мед, защото има ред!

  8. #4208
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Рано е още за смяна на входа. Към края на седмицата го дават хубаво времето и доста пчели ще се загубят при смяна на входа.

  9. #4209
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Отвори прелката на първи корпус.
    Така съм направил.
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    Защо не я затвори началото на Февруари или там някъде, за да не се притесняваш?
    Иначе и аз така като теб се притеснявах, но разлика не видях в зимуването. Същото упражнение и аз го направих за първи път миналата година по това време.
    И на мен ми трябваха пролетта да влизат само през дъното за да събера малко прашец :-)
    Не искам да сменям февруари защото ще променя темературния режим с който са свикнали.
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Рано е още за смяна на входа. Към края на седмицата го дават хубаво времето и доста пчели ще се загубят при смяна на входа.
    Входа съм го сменил още преди месец и одавна започнаха да влизат през дъното.

  10. #4210
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Третирах с ОК преди няколко дена, и почти нищо не падна, дано да е защото няма Иначе си спазих всичко както предните години. Кълбата на болшинството средна хубост, има няколко силни и няколко слаби. Зпапасните майки много спабички въпреки че ги събрах 2 в 1 ама трудно ще избутат, но няма да пипам повече нищо, каквото стане това.

 

 
Страница 421 от 677 ПърваПърва ... 321371411419420421422423431471521 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •