Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 431 от 676 ПърваПърва ... 331381421429430431432433441481531 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,301 до 4,310 от общо 6760
  1. #4301
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Перфектно разположение на храната и перфектно количество. Ако всичките са ти така и ако това ти е средната рамка, шапка ти свалям.
    И друг път съм го казвал, какво правя и ще правя за напред. Не ми е проблем и не ми е жал да оставя 20кг Мед на семейство да зимува. На този пчелин половината кошери нямат и хранилки. Тази есен не съм ги и стимулирал, остави за хранене. Дано не се приеме като заяждане но лично за мен захарта не е средство за намаляване на себестойността на меда. Предпочитам да намеря начини да си вдигна добива с 10кг. Според мен захарта има съвсем друга задача в пчеларството.То толкова е и захар това днешното дето продават за левче, ама това е друга тема.

    За питките по това време- дано не кажат, че пак се чепкам, ама- доста пчелари твърдят още от есента, че са Наливали и Запасявали. Казват, че кошерите им са супер силни. А пък още от декември започват с питките. Необяснимо е за мен. За поредна година доказах (поне за мен си), че пчелите през Ноември и Декември консумират минимални количества мед. Ако кажа кило на месец, ще е много. Както и да е. А това с питките, са си търговски трикове. А пък, че има кой да се хваща на въдицата...си е техен проблем.

  2. #4302
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Напоследък си мисля, че има и друго което играе роля за подредбата на гнездото за зимата. И това е различните рамки в плодника и магазина. Може и да греша. Нямам опит с еднакви рамки в плодника и магазина. Работя с различни рамки и за това мисля, че пчелите си организират гнездото на по-големите рамки при пилото(ДБ и ЛР). А отгоре в магазините (167) слагат излишъка. Това си мисля за подредбата но все още не мога да го докажа.

  3. #4303
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    И друг път съм го казвал, какво правя и ще правя за напред. Не ми е проблем и не ми е жал да оставя 20кг Мед на семейство да зимува. На този пчелин половината кошери нямат и хранилки. Тази есен не съм ги и стимулирал, остави за хранене. Дано не се приеме като заяждане но лично за мен захарта не е средство за намаляване на себестойността на меда. Предпочитам да намеря начини да си вдигна добива с 10кг. Според мен захарта има съвсем друга задача в пчеларството.То толкова е и захар това днешното дето продават за левче, ама това е друга тема.

    За питките по това време- дано не кажат, че пак се чепкам, ама- доста пчелари твърдят още от есента, че са Наливали и Запасявали. Казват, че кошерите им са супер силни. А пък още от декември започват с питките. Необяснимо е за мен. За поредна година доказах (поне за мен си), че пчелите през Ноември и Декември консумират минимални количества мед. Ако кажа кило на месец, ще е много. Както и да е. А това с питките, са си търговски трикове. А пък, че има кой да се хваща на въдицата...си е техен проблем.
    И двете крайности - много мед или малко такъв не са добри! Важен е крайния резултат. Предполагам, че за повечето от нас, това е продукцията. А това кой и как ще го постигне зависят от време, ресурси, материална база, умения и не на последно място - малко помощ от Началника.
    Keep Walking...

  4. #4304
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Целия фейс е полудял от снимки с питки. Вносителите и производителите на питки са супер доволни. Бг пчеларите хранят ЯКО.

    Евала на Янчо. С няколко десетки поста побърка над половината собственици на семейства да хранят яко. Янчо шапка ти свалям.
    Да разбирам, че половината пчелари са глупаци и са се вързали на приказките на още по голям глупак(моя милост) и всичкото това, за да вдигна печалбите на фирмите продаващи храни хахахах. Наистина съм голям глупак щом никой не ми е дал заслужения процент от продажбата на храна, а между другото аз на мойте съм им сложил питки в хранилките още в средата на ноември и те ще им стигнат до началото на февруари, а може и до средата на месеца.

  5. #4305
    Потребител
    Регистриран
    27.12.2013
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    И друг път съм го казвал, какво правя и ще правя за напред. Не ми е проблем и не ми е жал да оставя 20кг Мед на семейство да зимува. На този пчелин половината кошери нямат и хранилки. Тази есен не съм ги и стимулирал, остави за хранене. Дано не се приеме като заяждане но лично за мен захарта не е средство за намаляване на себестойността на меда..
    Напълно подкрепям.
    От години оставям 20-на кг. мед и есента не стимулирам и не подхранвам. Всъщност, така започнах да пчеларствам преди доста години, по финансови причини, така си и остана. Трябва да спомена обаче, че август и септември има поддържаща паша. Ако остане 2-3 кг. неразпечатан мед, тази рамка отива на 12 позиция, а след рапицата и акацията я надрасквам и поставям в центъра.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 07.01.2018 в 14:55.

  6. #4306
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    На 12-рамковия ДБ още не мога да схвана цаката. Най добре ми се отдава да работя с осмачета, ДБ и ЛР.
    През Август най-важен е прашеца си мисля. Плодника е блокиран с мед от последните паши и може да не се подава сироп (стига да не се вади много от плодника). Този Август за проба на 1 ЛР и 1 ДБ надрасках с повдигача 3 пити в плодника до пилото. Плодника беше блокиран и запечатен. Викам си-загуба няма да има. Или ще го изядат и ще направят пило. Или ще го качат в магазина и аз ще го извъртя. Еми направиха го на пило-3 пити.

  7. #4307
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Да разбирам, че половината пчелари са глупаци и са се вързали на приказките на още по голям глупак(моя милост) и всичкото това, за да вдигна печалбите на фирмите продаващи храни хахахах. Наистина съм голям глупак щом никой не ми е дал заслужения процент от продажбата на храна, а между другото аз на мойте съм им сложил питки в хранилките още в средата на ноември и те ще им стигнат до началото на февруари, а може и до средата на месеца.
    А не, това е грешна интерпретация. Много колеги се лътат и не могат да намерят начин на работа. От друга страна ти си убедителен. За втори път се убеждавам в силата на интернет и форума. Първия път беше като Матеев подпали цяла България да прави инверт и да го ползва в практиката. Сега ти ги нави да хранят от много рано, по много и редовно.

    Надявам се, не си се разсърдил покрай нашите спорове.

    Успех през новия сезон

  8. #4308
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    И двата способа са до някъде верни и толкова грешни. Тук много фактори играят роля, и ако не се спази някой от тях се получават грешките. Трябва да се играе умело с материята и да се успява до някъде да се прогнозират и някои събития, които явно ще се появят, за да се работи успешно с пчелите. В обратния случай стараейки се да им помогнем им вредим допълнително. В случая с Матеев и Янчо се получава, че някои колеги се подвеждат по така "снесения" материал и с мисълта им, че така ще получат бързо развитие и печалби, получават крах, въз основа на малкото им знания и опит.

  9. #4309
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    А не, това е грешна интерпретация. Много колеги се лътат и не могат да намерят начин на работа. От друга страна ти си убедителен. За втори път се убеждавам в силата на интернет и форума. Първия път беше като Матеев подпали цяла България да прави инверт и да го ползва в практиката. Сега ти ги нави да хранят от много рано, по много и редовно.

    Надявам се, не си се разсърдил покрай нашите спорове.

    Успех през новия сезон
    Има вече няколко пчелари, който са ми казали, че са пробвали това което съм писал и се е получило при тях. Ти пишеш от време на време как практикуваш и се надявам и на теб да ти казват, че чрез твоя метод са повишили добивите и печалбата си от пчелите. За теб някой неща са грешни, да кажем слагаш тигана преди рибата, пролетта не е дошла още обаче за теб всичко е предрешено, но хората ще решат сами за тях да ли е по добър начина на гледане на пчелите и не знам какво би казал на колегите с измрели семейства от глад, правилно ли са постъпили или не неподхранвайки ги на време.
    Изгледай клипа, днес снимах на пчелина на брат ми и брой колко пчели се връщат с прашец при температура от 10 градуса за една минута, Вчера при 17 градуса топките прашец по краката им са били два пъти по големи, като този приток на прашец не е спирал. Топло ли е времето и са на вън. Според теб трябва ли да храня или не?
    https://www.youtube.com/watch?v=xy398aeq6O0

  10. #4310
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Трябва да правиш точно това в което си се убедил, че работи добре. Никога не съм си позволявал да налагам мнение или да държа, че моята истина е цялата истина и нищо друго не съществува.

    След последния ни спор си дадох сметка, че няма никакъв смисъл да се дрънкаме с теб особено на страниците на форума. По добре е да насочим енергията си към по-позитивни начинания, а дано ни се отдаде случай да седнем да се почерпим и тогава ще си спорим колкото си искаме.

 

 
Страница 431 от 676 ПърваПърва ... 331381421429430431432433441481531 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 25 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 25 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •