Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 482 от 677 ПърваПърва ... 382432472480481482483484492532582 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,811 до 4,820 от общо 6761
  1. #4811
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Остави,че не маркирани майки се продава от не лицензираните.Аз търся още начин да си купя отводка от такъв и да заведа дело за глинеца дето ми намериха на пчелина в Шемшево.
    Нещо не разбирам постати: Аз не си маркирам майките! Взимал съм отводка с маркирана майка; трагедия!

  2. #4812
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Всичко трябва да бъде в рамките на разумното, не може като си казал че продаваш отводки на 6 рамки за 120 лв, т.е. по 20 лева рамка примерно и шестте рамки трябав да бъдат с пило (такива претенции имаше един мой клиент) ....
    А какви трябва да бъдат? Ето каква отводка видях аз преди няколко дни
    - млада майка
    - една пита с люпещо се пило двустранно
    - 1/3 пита с разновъзрастово пило едностранно, другата страна напълно празна
    - 1 пита с мед колкото длан едностранно, другата страна празна
    - 2 напълно празни пити, едната - изградена основа
    - нито дори 1 килийка прашец
    - пчели, колкото да покрият пилото

    Колко смяташ, че трябва да струва такава отводка? Ако продаваш, каква цена ще искаш? А ако купуваш, колко би платил за така описаната отводка?

  3. #4813
    Такова нещо не би трябвало да се подарява, камо ли да се продава за отводка.

    Не е луд, този който яде зелника, а този който му го дава.

  4. #4814
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    А какви трябва да бъдат? ....?
    С такива отводки изгорях на старта. Пак тогава купих и отводка, която си заслужаваше всеки лев. Видях разликата и от тогава съм на мнение, че стойността се измерва в пълни пити пило и пълни междурамия + майка. Останалото е пълнеж. Не бих купил рамки с мед и дрън дрън... Има го в магазина. В сезона на отводките, четири пити пило покрити плътно с пчели, какво точно няма да си намерят в природата? Ангажимента на пчеларя си остава същия, основи и сироп. Е да, ама такава отводка се развива прекрасно и има шанс да се изплати същата година(при налична късна паша и подходяща намеса на пчеларя)!!! При такава картинка, каква е цената на отводката? Смятам, че това са добре вложени пари. И всеки начинаещ трябва да знае какво плаща и до къде води "тънката лайсна". Една слаба отводка върви със ...найсе посещения, ...найсе подхранвания, една година дондуркане + евентуални грешки, късмет при презимуване.... Е, каква и стана цената? Стандарта в случая е нещо ориентировъчно като минимум според мен, но не е задължителен. Всеки, който плаща с парите си, е в правото си да избира какво да купи!

  5. #4815
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Такова нещо не би трябвало да се подарява, камо ли да се продава за отводка.

    Не е луд, този който яде зелника, а този който му го дава.
    Смяташ ли, че се дава възможност да се провери какво точно се взема? Отиваш вечерта след като пчелите са се прибрали, вече е почти тъмно и кутийте с отводките са запечатани, идва ти реда, посочват ти кои са твоите отводки, товариш и си тръгваш. Едва на следващия ден, когато ги прехвърляш в кошерите, виждаш какво си купил.
    Много ми е жал и за самите пчели живели при такива условия
    Отводките струваха по 100+ лева.

    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    С такива отводки изгорях на старта. ...Всеки, който плаща с парите си, е в правото си да избира какво да купи!
    Съгласна съм с всичко, което си написал. Купувала съм и силни отводки, като описаната от теб, имаше и 1 такава, но останалите са горе долу като описаната в предишния ми пост, която е най-зле. Единственото хубаво е, че са попаднали в добри ръце и за тях ще се положат необходимите грижи. Дано поне да влязат здрави и силни в зимата.

  6. #4816
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Нещо не разбирам постати: Аз не си маркирам майките! Взимал съм отводка с маркирана майка; трагедия!
    Кода беше,че съм копувал от лицензиран не маркирани.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #4817
    Силвия, упрекът ми не е към теб лично. Така ще бъде, докато търговията с отводки става по този начин. Без документи, без стандарт и т.н.

    Само да те питам нещо друго. От написаното от теб разбирам, че отводките са били повече т 1. Ако си беше купила за 200 лв. кошер с развито семейство, има такива в добри кошери ( а не както твърди един новорегистриран потребител с 1 мнение, че за тези пари били само боклуци), можеше да си направиш от него отводка и да извадиш двайсетина кг. мед. С това си избиваш инвестицията в рамките на няколко месеца! При толкова много обяви за продажба на кошери, смятам, че е безумие да се купуват отводки. Особено такива които описваш. Лично мнение.

  8. #4818
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Тая година и аз мислих да продавам отводки,но се отказах по приина,че годината не е на одводката при нас.Много стари пчелари след пашата ти бутват старите рамки и старата майка.Мислих и аз да са направя на тарикат,но се отказах.
    п.п. Не забравяйте колеги код 21 предопредил съм ви.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #4819
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    При толкова много обяви за продажба на кошери, смятам, че е безумие да се купуват отводки. Особено такива които описваш. Лично мнение.
    От лицензиран производител са. Не го очаквах.

    Но да не се концентрираме на този частен случай. Намесих се единствено заради онзи пост на Цеко, че клиентът му имал много изисквания. Да види и обратната страна, тази на купувача и ако той беше купувач как щеше да реагира на такава отводка.
    Таааа, монетата има 2 страни, не го забравяйте.

  10. #4820
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    От лицензиран производител са. Не го очаквах.
    Именцето, именцето му кажи. И използвай бутоните за размер/7/ и цвят/red/.

 

 
Страница 482 от 677 ПърваПърва ... 382432472480481482483484492532582 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •