Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 91 от 677 ПърваПърва ... 41818990919293101141191591 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 901 до 910 от общо 6761
  1. #901
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от ahilis Виж публикацията
    Работата е да не слагаш сироп и тогава да извадиш мед.
    Става и така, но не и с тазгодишни отводки.

  2. #902
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Става и така, но не и с тазгодишни отводки.
    Става и с тазгодишни отводки направени на 15 Юни едната, другата малко по-рано. Подхранвал съм само първите 1-2 седмици с по 300-400 мл през 2-3 дни.
    В понеделник изцентрофугирах 1 магазин от едната отводка и 6 рамки от другата. Останаха по още 2-3 рамки в магазините на отводките(сложих и втори магазин на по-силната), но реших да не ги центрофугирам, защото имаше много малко запечатано по тях. Ако решат да си го вземат за тях...

    Третата ми отводка направена на 28 Юни е слабичка и не съм сигурен за бъдещето и догодина, но скоро ще започна да я подхранвам с инвентиран сироп и се надявам да оцелее.

  3. #903
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Цитат Първоначално публикувано от ahilis Виж публикацията
    Ааааа, е това исках да чуя. То така и аз мога. Работата е да не слагаш сироп и тогава да извадиш мед. Казах МЕД, а не крушова вода.
    Е математика какво толкова те в европа дали не го правят?? После върви разправяй натурален и прочие

  4. #904
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз не вадя мед когато храня за да е чист меда. Спирам храненто и слагам медовия корпус и каквото съберат толкова имам си редовни клиенти и не искам да и продавам преработена захар.
    До като хранех отводките през ден градиха и осеменяваха пита и нямаха никави запаси, по 1 пита максимум с мед всичко се обръщаше в пило и 20 дена преди слъчногледа спрях да храня и слоих медовия.

  5. #905
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Хехе, сори за офтопика, ама Ахиле, личи ти че бая време те нямаше у форума...
    По какво ми личи бе колега? Еее, значи все пак някой ме е запомнил.

  6. #906
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от atanasov_msb Виж публикацията
    Е математика какво толкова те в европа дали не го правят?? После върви разправяй натурален и прочие
    Какво правят в Европа, Китай, САЩ или някои други страни се вижда на клипчетата в YouTube. Какво правим ние? Трябва ли и ние да бъдем като тях - да наливаме сиропа с цистерната? Нека един път да бъдем различни. Ако пчелина се регестрира за биопроизводство на мед тогава какво правим? "= биологичното пчеларство изисква такова управление на кошерите и пчелните семейства, което да натрупва достатъчно мед и прашец, така че да не се подхранва. Ако се налага подхранване, то да става само с пчелен мед;"-цитат от една наредба. Значи, че трябва да се справяме и без помощта на сиропа. Значи, че трябва да имаме и високи добиви. А как ще го постигнем без така лесния начин- наливаш и си пееш, а после математиката е лесна - 20, 30, 50, 100 от кошер. Както беше трудна тази година ходи ми ги изкарай да видим как ще стане магията. Питаме се защо цената на меда е ниска- ами отговора е ясен. Потърсете в нета колко струва горски мед в Москва и защо е толкова?

  7. #907
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    Става и с тазгодишни отводки направени на 15 Юни едната, другата малко по-рано. Подхранвал съм само първите 1-2 седмици с по 300-400 мл през 2-3 дни.
    В понеделник изцентрофугирах 1 магазин от едната отводка и 6 рамки от другата. Останаха по още 2-3 рамки в магазините на отводките(сложих и втори магазин на по-силната), но реших да не ги центрофугирам, защото имаше много малко запечатано по тях. Ако решат да си го вземат за тях...

    Третата ми отводка направена на 28 Юни е слабичка и не съм сигурен за бъдещето и догодина, но скоро ще започна да я подхранвам с инвентиран сироп и се надявам да оцелее.
    Колега за да бъдеш коректен кажи на колко пити си правил отводките? Моите съм ги правил на Гергьовден на по 2-3 пити, от тези на 2 пити мед не чакам, добре е че поне ще ги зазимя като хората, а тези на 3 ги подсилих с по една пита пило след като майката започна да снася и някой вече са втори магазин, но имам и такива дето не са разбрали че им го слагам, така че .....

  8. #908
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    За отводки си трябва хранене особено тази дъждовна година. Аз ги направих с по 3 пити пило и една мед след 20 дена нямаха грам мед ако не бях започнал хранене щяха да умрат. След това през ден хранене и пак никакви запаси.

  9. #909
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Цитат Първоначално публикувано от ahilis Виж публикацията
    Какво правят в Европа, Китай, САЩ или някои други страни се вижда на клипчетата в YouTube. Какво правим ние? Трябва ли и ние да бъдем като тях - да наливаме сиропа с цистерната? Нека един път да бъдем различни. Ако пчелина се регестрира за биопроизводство на мед тогава какво правим? "= биологичното пчеларство изисква такова управление на кошерите и пчелните семейства, което да натрупва достатъчно мед и прашец, така че да не се подхранва. Ако се налага подхранване, то да става само с пчелен мед;"-цитат от една наредба. Значи, че трябва да се справяме и без помощта на сиропа. Значи, че трябва да имаме и високи добиви. А как ще го постигнем без така лесния начин- наливаш и си пееш, а после математиката е лесна - 20, 30, 50, 100 от кошер. Както беше трудна тази година ходи ми ги изкарай да видим как ще стане магията. Питаме се защо цената на меда е ниска- ами отговора е ясен. Потърсете в нета колко струва горски мед в Москва и защо е толкова?
    не че съм за но тука говорим и за рентабилност мисля че не сме на ниво качество в момента при това качеството на меда е доста разтегливо понятие.

  10. #910
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Nik_m от кои корпус на отводки вади мед.

 

 
Страница 91 от 677 ПърваПърва ... 41818990919293101141191591 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •