Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 448 от 676 ПърваПърва ... 348398438446447448449450458498548 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,471 до 4,480 от общо 6760
  1. #4471
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Дано чудейки се да откриеш какво става и най-важното, да не е късно.
    Тя Природата винаги си отсява и което е добро и кадърно го оставя, а другото отива към шанеца.
    В случая експеримента ще е сложен, защото нито се знае точна причина, нито как да се засече. Може да си е било някаква годишна аномалия, или някой е сложил по-тежка химия при пръскането, или нещо друго. Да видим.
    Медец

  2. #4472
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Щъркелите умират от студ, ужасна пролет.

  3. #4473
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Щъркелите умират от студ, ужасна пролет.


    Замръзват им крилете.Гледах тая вечер как хората се опитват да им помогнат.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #4474
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Мога ли да започвам вече със сиропчето?

  5. #4475
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Гледам по камерите, в северозапада -изпекнало. Някой хвърли ли око как е положението. Пилото заложено след студа в началото на март, трябва да се люпи вече.

  6. #4476
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Гледам по камерите, в северозапада -изпекнало. Някой хвърли ли око как е положението. Пилото заложено след студа в началото на март, трябва да се люпи вече.
    Аз ще кажа в неделя.

  7. #4477
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Мисля да те изпреваря

  8. #4478
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Гледам по камерите, в северозапада -изпекнало. Някой хвърли ли око как е положението. Пилото заложено след студа в началото на март, трябва да се люпи вече.
    Изпече вчера околко обяд. Миналия вторник преди снега им дадох по 0,5кг питка с 2мл/кг Нозевит+. Тази събота и неделя няма да ги отварям понеже ще съм на пчеларския събор в Каменово - Сърбия. При даването на твърдата храна почти всички бяха със силен конденз по хранилките, но не съм ги ръчкал понеже времето бе неподходящо. Днес колега занимаващ се професионално с пчеларство на когото единия пчелин е на около 15 км от моя сподели, че е отварял 14-15 бр. при които е установил, че пилото е от 3 до 6 р разновръстно - от люпещо се, до 7-8 дневно незапечатано, ориентирано предимно в предната половина на рамката, което ще рече, че през това застудяване почти не са спирали със снасянето или ако са ограничили гледането на пило, то ще е в малки граници - това което не са могли да покрият с пчела. Моите ще ги проверя през следващата седмица така, че и на мен ще ми е интересно какво е положението с пилото и при другите колеги.
    Keep Walking...

  9. #4479
    Наблюдател
    Регистриран
    04.08.2016
    Мнения
    24
    Пчеларски район
    Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Мога ли да започвам вече със сиропчето?
    Според мен, ако са цъфнали овошките (джанка, кайсия), можеш. Ако не са, пак може, но няма смисъл.
    На моя кошер (единствен! рояците не ги броя все още за кошери ) преди 2 дни му сложих хранилка, върху рамките, с 1 кг. захаросан мед, но уви, печлите не се привлякоха от него. А и температурите бяха ниски. Днеска, при около 12-13 градуса, само 3 пчели смучеха там. Другите се бяха пръснали из кошера и си работеха нещо друго. Сигурно пак същото, ама по техният си начин - пренасят мед от там, където не им трябва, там където ще им трябва.
    Следобяд видях една побеляла от пъпки джанка. Утре ще свалям мартениците май.
    Сиропа има смисъл, когато има (или е имало) приток на прашец.
    Така мисля аз де, и то на базата на четене, а не на практика... Не искам да те подвеждам.

  10. #4480
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от reopru Виж публикацията
    Според мен, ако са цъфнали овошките (джанка, кайсия), можеш. Ако не са, пак може, но няма смисъл.
    На моя кошер (единствен! рояците не ги броя все още за кошери .
    Сиропа има смисъл, когато има (или е имало) приток на прашец.
    Така мисля аз де, и то на базата на четене, а не на практика... Не искам да те подвеждам.
    Това колега Георги сигурно е някоя нова технология от новите пчеларски книги? Много е интересна ако се доразвие и обясни по–подробно.
    Мисля,че твоите пчели не вземат дори и мед,защото са задръстени питите с такъв.Майката е блокирана и се чуди къде да ръсне поне десеттина яйца,че я напъват отвътре.Сега препуска по питите и ги ръси и върху меда. Нагона няма спиране.Ако е така,махни медени пити и сложи празни за да се нормализират нещата.Хранилката с мед я махни,а разпечатай пита с мед.Тъй си мисля аз де,на базата от прочетено и .....малко практика.Успех в практиката!

 

 
Страница 448 от 676 ПърваПърва ... 348398438446447448449450458498548 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 20 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 20 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •