Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 447 от 677 ПърваПърва ... 347397437445446447448449457497547 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,461 до 4,470 от общо 6761
  1. #4461
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Аз съм чел изследвания на Гургулова , още когато ти хабер си нямаше от пчеларство .

  2. #4462
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Аз съм чел изследвания на Гургулова , още когато ти хабер си нямаше от пчеларство .
    Аз го уча пчеларството от 1987г., ти си ходил прав под масата тогава.

  3. #4463
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Дали е така ?
    Ще ти изпратя статии на Гургулова от 1988 .

  4. #4464
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Нямаше ли нещо подобно и при Агрото /колегата agro/ , не помня къде го коментирахме, но не беше отдавна, май.
    Оттука беше: http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=590&page=120
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #4465
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Дали е така ?
    Ще ти изпратя статии на Гургулова от 1988 .
    Тогава беше главен асистен, сега е професор!
    Днес ходих до пчелина, дряна цъфнал, ивата и тя, но вятъра от обет ги прибра в кошерите! С тази зима която ни планират, май ще има спиране на цъвтежа. В южната част, дванката и кайсията цъфнаха!

  6. #4466
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Имате статистическо мислене и анализирате нещата, дано откриете истината. Миналата година, когато имах много жертви, бяха в много интересна подредба. Никаква логика. Имаше цели редове загинали, без два-три крайни. Имаше редове с със загинали в единия или другия край и редове без жертви. Такива редове с живи семейства имаше, както в предните редици, така и в крайните( в дъното на пчелина ). Скоро си разглеждах тефтери от предходни години, ами то проблема е крещял, ама кой да види. Една година доста слаби семейства, на следващата слаби семейства и някоя жертва. На следващата повече жертви и така докато се стигне до големия мор 2016-2017г. Е, стреснах се и добре, че не бях занулен. Смених тактиката и тази година нямам загинало семейство, няма и трагично слаби ,само три без майки ( вече оправени ). Това, като се има предвид, че бракувах само по-старите рамки от жертвите ( някои си бракуваха всички ). Успешното зимуване го отдавам на : смяна начина на третиране срещу акара и провеждане на профилактика срещу ноземата ( според мен--Церана ).
    Праща ли проби за изследване за нозематоза? Преди как си третирал срещу акара?
    Медец

  7. #4467
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Праща ли проби за изследване за нозематоза? Преди как си третирал срещу акара?
    Не . Грешката с акара беше късното третиране на есен и нетретирането напролет.

  8. #4468
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Джанката е цъфнала при мен и не само джанката, но в неподходящ момент. Днес голям студ, даваха го 19 градуса а термометъра показваше само 1 и изглежда ще се задържи доста време студено. Пчелите бяха много активни последните дни, и създават илюзия че са много силни семейства, но за съжаление не е така. Сухото лято и ранното спиране на яйцеснасянето си каза думата, част семействата са слаби на 4 рамки с пчели и 2 рамки с яйца. Не съм правил преглед просто ми трябваха няколко прилични семейства за продаване и за това прерових няколко кошера докато намеря това което ми трябва.

  9. #4469
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не . Грешката с акара беше късното третиране на есен и нетретирането напролет.
    30 години при нас няма пролетно третиране и всичко си е в норма. Може би от последните 2-3 години като че ли има някакъв проблем с неясен източник ама загиналите семейства бяха възстановявани, а по-малкото мед от едни кошери се компесираше от други и си вървят нещата като по калъп. 2017-та за първи път около 1/3 от кошерите въртяха на празно и за целия сезон нямаха оправия. И тук чета колеги как пишат за нозема, 3-4 третирания, болести, драми, все неща непознати за нашия район, и се чудя дали ни е дошъл и на нас реда и какво става.
    Иначе в топлите дни набързо погледнах как са нещата и кошерите ми харесват. Констатирах и няколко метнали се, които още есента си влязоха слабички и застудяването ги е превалило. Не съм ровил да гледам за пило и майки, че някак времето още не е подходящо да ги притеснявам. Появи се и добро количество прашец и сигурно се позапасили. На по-гладните им сложих по медена питка и чакам да мине това застудяване.
    Медец

  10. #4470
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    ... И тук чета колеги как пишат за нозема, 3-4 третирания, болести, драми, все неща непознати за нашия район, и се чудя дали ни е дошъл и на нас реда и какво става.
    Дано чудейки се да откриеш какво става и най-важното, да не е късно.

 

 
Страница 447 от 677 ПърваПърва ... 347397437445446447448449457497547 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •