Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 478 от 676 ПърваПърва ... 378428468476477478479480488528578 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,771 до 4,780 от общо 6760
  1. #4771
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен

  2. #4772
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    IMG_20180624_193842.jpg
    Я ти си помисли. Или най-добре върви да си търсиш къде са ти пчелите. То за кой ли път ти се казва. Тц тц тц.

  3. #4773
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Няма ги и там моите.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #4774
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    IMG_20180624_193842.jpg
    Я ти си помисли. Или най-добре върви да си търсиш къде са ти пчелите. То за кой ли път ти се казва. Тц тц тц.
    Хахахх като коте си, по гръб не падаш. Живей си в собствения си измислен свят, но недей да качваш снимки, че си смешен и вземи си купи едни нови кошери, поне да ти пасват един с друг. От толкова хвалби за изкаран мед пожертвай някой лев за благото на пчелите.

  5. #4775
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    214
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Хахахх като коте си, по гръб не падаш. Живей си в собствения си измислен свят, но недей да качваш снимки, че си смешен и вземи си купи едни нови кошери, поне да ти пасват един с друг. От толкова хвалби за изкаран мед пожертвай някой лев за благото на пчелите.
    Неговите поне ще отидат в печката един ден а твоите на дъното на океана. Къде останаха дървото восъка и меда? При теб виждам само пластмаса, пластмаса и нещо бяло в кофа. Един ден всичко се плаща. Пиша го за твое добро. Не можеш да заместиш качество с количество, не и при пчелите.
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  6. #4776
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Неговите поне ще отидат в печката един ден а твоите на дъното на океана. Къде останаха дървото восъка и меда? При теб виждам само пластмаса, пластмаса и нещо бяло в кофа. Един ден всичко се плаща. Пиша го за твое добро. Не можеш да заместиш качество с количество, не и при пчелите.
    Дай ми научно доказателство за твойте твърдения, или да си изследваме меда заедно и да видим на кой е с по добри показатели.

  7. #4777
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Тази година нещата при мен не се получиха, като цяло всичко е комплексно. Лоша година, голяма суша до преди 1 седмица и разбира се доста грешки от моя страна. Започна слънчогледа а аз имам само 2 кошера готови за паша, майките в помощните семейства току що се оплодиха и не мога да подсиля семействата с тях и нищо и половина. Като цяло семействата закъсняха развитието с 15 дена и аз не взех правилните решения да наваксат а така си останаха и се оказва че се готови за паша когато премине. Закъснях и с отводките и оплождането на майките е ужасно защото пчелоядите вече са на линия, от 60 само 44 оплодени, като 4 не работят добре и ги махнах и тях. Да видим тия слаби семейства какво ще направят, тази година слънчогледа ми е далеко на 2км. и от няколко дена отново гадно време. Дано ме изненадат но като гледам как няма пчели в магазините ме съмнява. Аз и обрах летящите пчели за отводките точно когато не трябваше.
    Като няма мед,продавай отводки за догодина няма да повтаряш тия грешките.

  8. #4778
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    214
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Дай ми научно доказателство за твойте твърдения, или да си изследваме меда заедно и да видим на кой е с по добри показатели.
    Не, не си ме разбрал. Като казах за качеството и количеството имах предвид пчелите а не меда. Меда зависи от пашата не мога да сравнявам мед от мана и кориандър или слънчоглед.
    Има изследвания например, че в стиропорените кошери се отглеждат повече пчели, но събират по-малко мед в сравнение с дървените. Естествено няма да ги намериш в сайта на Никот.
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  9. #4779
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    Като няма мед,продавай отводки за догодина няма да повтаряш тия грешките.
    То хубаво, ама на кой да ги продава?

  10. #4780
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    ......
    Има изследвания например, че в стиропорените кошери се отглеждат повече пчели, но събират по-малко мед в сравнение с дървените. Естествено няма да ги намериш в сайта на Никот.
    Странна работа, хем повече пчели, а пък по-малко мед....
    Би ли пуснал линк към подобно изследване, че ми е много хикс работата, или поне сподели на какво отдават този феномен. Благодаря!

 

 
Страница 478 от 676 ПърваПърва ... 378428468476477478479480488528578 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 24 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 24 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •