Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 347 от 677 ПърваПърва ... 247297337345346347348349357397447 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,461 до 3,470 от общо 6763
  1. #3461
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Ник , коментари след мача .
    Пчелите ще те изненадат приятно .
    Не казвам какво ще стане защото всичко зависи най вече от времето, но не съм доволен от това което направих. Вярно всичко стана по независещи от мен прчини, но съм тотално неподготвен за предстоящата пчеларска година. Хубавото е че имам вече инвентар (резервни корпуси, магазини, изградени рамки) и ще ми е от голяма помощ.

  2. #3462
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ник,натовари магазините,пък нищо,че не са ротиранни..

  3. #3463
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ник,натовари магазините,пък нищо,че не са ротиранни..
    Ротирах ги преди седмица, утре ще наслагам и на останалите магазините. И започвам да зареждам сандъците за отводки, че 2 от сините са спряли да градят и очаквам скоро да имам прекрасни маточници ако не тръгне силна акация.

  4. #3464
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Ротирах ги преди седмица, утре ще наслагам и на останалите магазините. И започвам да зареждам сандъците за отводки, че 2 от сините са спряли да градят и очаквам скоро да имам прекрасни маточници ако не тръгне силна акация.
    Сложих магазините на всички, но в това време акацията е мираж. Летеж почти няма, на тези които им сложих магазини преди седмица са се качили, но висят като прани гащи. Сложил съм и основи и СР да си намират работа, но ако е вярна прогнозата за 10 дена такова време работата е ясна. 40 сандъка съм заредил и до 15 дена трябва да са пълни.

  5. #3465
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Сложих магазините на всички, но в това време акацията е мираж. Летеж почти няма, на тези които им сложих магазини преди седмица са се качили, но висят като прани гащи. Сложил съм и основи и СР да си намират работа, но ако е вярна прогнозата за 10 дена такова време работата е ясна. 40 сандъка съм заредил и до 15 дена трябва да са пълни.
    Колега как правиш отводките,майки купуваш или чакаш пчелите да си произведат

  6. #3466
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Аз пък се чудя как при безпашие ник слага основи. Пчелите не ги ли пригризват около теловете. Аз като сложа основи при слаба паша и обикновенно ги намирам пригризани. Да уточня , че моите кошери са дадан блат , може пък при корпусните да не ги пригризват.

  7. #3467
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    Колега как правиш отводките,майки купуваш или чакаш пчелите да си произведат
    Роеви майки използвам.

  8. #3468
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Аз пък се чудя как при безпашие ник слага основи. Пчелите не ги ли пригризват около теловете. Аз като сложа основи при слаба паша и обикновенно ги намирам пригризани. Да уточня , че моите кошери са дадан блат , може пък при корпусните да не ги пригризват.
    Взимам една медова пита, разпечатвам я и я слагм под капака, или наливам сироп. И на мен са ми прояждали но рядко. Но основа на 2ри корпус я градят с охота няма нищо общо с ДБ.

  9. #3469
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Със сироп всички градят

  10. #3470
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Със сироп всички градят
    Не точно всички, имал съм майки прояждат всичко и винаги след което правят такива произведения а изкуството с тези пити че с кеф ги смачках.

 

 
Страница 347 от 677 ПърваПърва ... 247297337345346347348349357397447 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 11 гост (и))

  1. Кразз

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •