Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 517 от 677 ПърваПърва ... 17417467507515516517518519527567617 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,161 до 5,170 от общо 6761
  1. #5161
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Ха така момци, хвалете се и не спирайте, но си имайте едно на ум: Бог забавя, но не забравя. Идва Видов ден и догодина да не се чудите какво стана, къде сбърках. Аз лично, от сърце ви желая по-голяма сполука следващия сезон!

  2. #5162
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Как да не се похвалим,нали това ни радва добива.Всеки се стреми към нови и нови рекорди.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #5163
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Как да не се похвалим,нали това ни радва добива.Всеки се стреми към нови и нови рекорди.
    Друмев, едно време имаше петелетката за три години. Ей затова сега няма какво да работим. Не, че съм се прекъснал от работа де, но мисълта ми е, че по- малко рекорди трябва да се постигат, а да се работи равномерно. Особено при пчелите. Рекорд, рекорд, но след това трябва да се вземат някакви мерки, иначе догодина си валат.

  4. #5164
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Друмев, едно време имаше петелетката за три години. Ей затова сега няма какво да работим. Не, че съм се прекъснал от работа де, но мисълта ми е, че по- малко рекорди трябва да се постигат, а да се работи равномерно. Особено при пчелите. Рекорд, рекорд, но след това трябва да се вземат някакви мерки, иначе догодина си валат.


    Може и да си прав.Днес намерих един от най силните си кошери без майка. Намерих и един с маточници на търтеиво пило което не ме изненада защото тая година го виждам няколко пъти.Намерих и други неща,но да не оспамваме тема.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #5165
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Здравейте колеги. Имам дилема дали да третирам сега с ленти (Супер или Херба стрип) или да оставя за по-късно само с ОК. Контрола не мога да направя, че дъната ми се не свалят, чоплил съм търтеево пило и не забелязах опаразитеност. Чопля се и не мога да реша, та помагайте с мнения.

  6. #5166
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Здравейте колеги. Имам дилема дали да третирам сега с ленти (Супер или Херба стрип) или да оставя за по-късно само с ОК. Контрола не мога да направя, че дъната ми се не свалят, чоплил съм търтеево пило и не забелязах опаразитеност. Чопля се и не мога да реша, та помагайте с мнения.
    На този въпрос ще получиш доста мнения, но пак ще си в дилема. Защото, ако не се получи кого ще обвиняваш? Пак себе си. Действай каквото ти диктува собствената мисъл. Това което при някой е нормално при теб може да няма ефект.

  7. #5167
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Остана ми малко мед за вадене, но няма отваряне на кошер. Само да го отворя и го натискат, вчера направих опит и се отказах. Такова нападане не съм виждал никога, както няма никакъв летеж само да отвориш кошер и започва да ври и кипи. Има зеленина, не е изгоряло всичко като миналата година но ....

  8. #5168
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Остана ми малко мед за вадене, но няма отваряне на кошер. Само да го отворя и го натискат, вчера направих опит и се отказах. Такова нападане не съм виждал никога, както няма никакъв летеж само да отвориш кошер и започва да ври и кипи. Има зеленина, не е изгоряло всичко като миналата година но ....
    Днес се работеше без проблеми и почти съм готов. Изкарах по 25кг. от кошер и така хванах минимума за мен, всичко + е добре дошло.

  9. #5169
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ха така момци, хвалете се и не спирайте, но си имайте едно на ум: Бог забавя, но не забравя. Идва Видов ден и догодина да не се чудите какво стана, къде сбърках. Аз лично, от сърце ви желая по-голяма сполука следващия сезон!
    Това как да го тълкуваме за да знаем как да се подготвим, като клетва, прокоба или някакво пророчество?

  10. #5170
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Днес се работеше без проблеми и почти съм готов. Изкарах по 25кг. от кошер и така хванах минимума за мен, всичко + е добре дошло.
    Колега май вчера си пробвал да работиш в неподходящо време, иначе няма логика нещата да се променят само за 24 часа?

 

 
Страница 517 от 677 ПърваПърва ... 17417467507515516517518519527567617 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •