Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 457 от 677 ПърваПърва ... 357407447455456457458459467507557 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,561 до 4,570 от общо 6761
  1. #4561
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Днес погледнах 1 основа, изградена, осеменена и нахапана по теловете. Има силен градеж щом за 1 ден е напълно изградена ама защо са я съсъпали
    За такъв проблем прочетох в една книга на Боян Първулов.

    "Приготвените рамки с ВО е желателно да бъдат напръскани с топъл захарен сироп и да се поставят от двете страни на пилото. Но ако се поставят направо ВО, то изградените пити не винаги са с добро качество, защото t° са непостоянни, в резултат на което восъкоотделянето намалява и пчелите често прояждат ВО по теловете"



    Гогол
    , я дай линк където казвам, че има проблем. Попитах дали им е топло или има проблем. Това е съвсвм различно. Оказа се, че няма проблем. Край на историята.
    Лека нощ.
    Този пост е редактиран от Sylvie; 15.04.2018 в 06:48.

  2. #4562
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията



    Гогол
    , я дай линк където казвам, че има проблем. Попитах дали им е топло или има проблем. Това е съвсвм различно. Оказа се, че няма проблем. Край на историята.
    Лека нощ.
    Да, разбрах колежке!Проблема е единствено в котката.Сега наистина –Лека нощ! Преди ,при теб е било –Добро утро!

  3. #4563
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Преди пет дена отнех майката в отводка на сем. което беше заложило търтеи под пилото...,майката на старото място с питата на която е,две основи и 1 мед\прашец.Основното на ново място да си направи майка.Днес отивам да махна зап.маточници и …..нямаше никакви.останала пчела колкото едвам да покрие пилото,имаше и изхвърлено.Да съм взел всички яйца?Имаше не зап.пило,следователно преди пет дена спокойно да са заложили маточници.Ще изчакам да се излюпи половината пило че пчелите са малко и ще дам яйца ега заложат...Надникнах при старата майка,изградено,едната осеменена вс.ОК,като се замисля май трябваше основния да си остане на старото място,а майката на ново.Или пак бъркам?

  4. #4564
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Преди пет дена отнех майката в отводка на сем. което беше заложило търтеи под пилото...,майката на старото място с питата на която е,две основи и 1 мед\прашец.Основното на ново място да си направи майка.Днес отивам да махна зап.маточници и …..нямаше никакви.останала пчела колкото едвам да покрие пилото,имаше и изхвърлено.Да съм взел всички яйца?Имаше не зап.пило,следователно преди пет дена спокойно да са заложили маточници.Ще изчакам да се излюпи половината пило че пчелите са малко и ще дам яйца ега заложат...Надникнах при старата майка,изградено,едната осеменена вс.ОК,като се замисля май трябваше основния да си остане на старото място,а майката на ново.Или пак бъркам?
    Майката на ново място, където ще остане с младите пчели(и сиропа, който трябва да си им оставил). На старото място са се върнали старите. Ти си оставил незапечатаното пило на шепа млади пчели, останали след връщането на старите.

  5. #4565
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    А, и тея, дето си ги сложил на новото място, нещо вода, сироп подаде ли им?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #4566
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    А, и тея, дето си ги сложил на новото място, нещо вода, сироп подаде ли им?
    Дадох сироп...сега очаквам неприятности.Язък за силния кошер,батисах го зорлен.Ще подсиля с люпещо пило майката,многото стара пчелапчела ще я подлъже да наснесе яко,и после да няма кой да го гледа...

  7. #4567
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Дадох сироп...сега очаквам неприятности.Язък за силния кошер,батисах го зорлен.Ще подсиля с люпещо пило майката,многото стара пчелапчела ще я подлъже да наснесе яко,и после да няма кой да го гледа...


    Нищо не се знае,знае ли се какво ще излезне.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #4568
    Пчелите са ми между Ботевград и Мездра, в ДБ10, пило на 6/9 рамки, нямам рапица, нямам желание за отводки, сипал съм им досега само по два пъти сироп( един път с Нозевит и един със Стартовит- на 12.04), слагам им магазини защото са силни но нямам очаквана добра паша до акацията, която е неясна.
    Чудя се как да храня като съм сложил магазини, а това няма ли да пъедизвика и роене?

  9. #4569
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от go6om Виж публикацията
    Пчелите са ми между Ботевград и Мездра, в ДБ10, пило на 6/9 рамки, нямам рапица, нямам желание за отводки, сипал съм им досега само по два пъти сироп( един път с Нозевит и един със Стартовит- на 12.04), слагам им магазини защото са силни но нямам очаквана добра паша до акацията, която е неясна.
    Чудя се как да храня като съм сложил магазини, а това няма ли да пъедизвика и роене?


    То във второто подхранване си свършил работата за въпросъти според мен.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #4570
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от go6om Виж публикацията
    Пчелите са ми между Ботевград и Мездра, в ДБ10, пило на 6/9 рамки, нямам рапица, нямам желание за отводки, сипал съм им досега само по два пъти сироп( един път с Нозевит и един със Стартовит- на 12.04), слагам им магазини защото са силни но нямам очаквана добра паша до акацията, която е неясна.
    Чудя се как да храня като съм сложил магазини, а това няма ли да пъедизвика и роене?
    Колега, до акацията има още време, тея които са на 8-9 рамки пило като се излюпи роенето ти е сигурно само с един магазин и без да подхранваш...
    Колкото и да нямаш желание за отводки, олаби малко силните като направиш отводки, и/или сложи по още един магазин... поне аз бих направил така.
    Ако се удъжди 4-5 дена храниш, че роенето ще е сигурно при яките семейства...

 

 
Страница 457 от 677 ПърваПърва ... 357407447455456457458459467507557 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •