Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 456 от 677 ПърваПърва ... 356406446454455456457458466506556 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,551 до 4,560 от общо 6762
  1. #4551
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Есен - може, но в по-късна есен може би, защото пише, че не трябва да се използва при t° по-високи от 30°С тъй като това може да доведе до повишена смъртност. Аз миналата година съм третирала с Варостоп август-септември пък то тогава си е жега. Та затова сега с АпиЛайфВар.
    Този препарат затова се препоръчва есенно време, защото тогава вече е приключило подхранването. Почти няма пило. Температурите са такива каквито се изискват в описанието. В кошера има и по - малко пчели или по - точно само възрастни, а сега е бъкано с пило, което диша. В момента в кошера ти липсва въздух и пчелите ти се задушават от препарата, а на туй отгоре прелките им са затворени почти на макс. Ей, Силве? Разбираш ги нещата, а от време на време сама си пречиш и това да ти кажа е от престараване. Ако искаш може и да ми се разсърдиш. И този навик имаш.

  2. #4552
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Не мога да разбера, защо не го махнете този препарат след като е видно че сериозно разстройва живота в семейството? Нищо страшно няма да стане ако не са тормозени на пролет. Освен това можете да проверите дали е регистриран този препарат и ми се струва че ще останете изненадани.
    Защото ме е страх от вароатоза, затова винаги третирам 2 пъти в годината и през целия активен сезон в кошера стои СР.

    P.S. Препарата е италиански и е лицензиран. Препоръчва се и за био пчеларство тъй като съдържа само натурални съставки - тимол, евкалиптово масло, камфор и L-menthol. Мирише силно само първите 1-2 дни след поставяне. Предлага се и от много чуждестранни сайтове като екологично чист продукт

    https://www.modernbeekeeping.co.uk/p...s/api-life-var
    http://www.veto-pharma.com/varroa-co...ilife-var.html
    https://www.brushymountainbeefarm.co...Api-Life-VAR_2

    Винаги проверявам препаратите, преди да ги използвам - за отзиви в мрежата, за неблагоприятни ефекти и съставки.


    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Този препарат затова се препоръчва есенно време, защото тогава вече е приключило подхранването. Почти няма пило. Температурите са такива каквито се изискват в описанието. В кошера има и по - малко пчели или по - точно само възрастни, а сега е бъкано с пило, което диша. В момента в кошера ти липсва въздух и пчелите ти се задушават от препарата, а на туй отгоре прелките им са затворени почти на макс. Ей, Силве? Разбираш ги нещата, а от време на време сама си пречиш и това да ти кажа е от престараване. Ако искаш може и да ми се разсърдиш. И този навик имаш.
    ОК.

  3. #4553
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Апилайфвар е точно копие на Екостопа, с основна съставка тимол. При тази миризма как няма да са раздразнени пчелите.

  4. #4554
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Защото ме е страх от вароатоза, затова винаги третирам 2 пъти в годината и през целия активен сезон в кошера стои СР.

    P.S. Препарата е италиански и е лицензиран. Препоръчва се и за био пчеларство тъй като съдържа само натурални съставки - тимол, евкалиптово масло, камфор и L-menthol. Мирише силно само първите 1-2 дни след поставяне. Предлага се и от много чуждестранни сайтове като екологично чист продукт

    https://www.modernbeekeeping.co.uk/p...s/api-life-var
    http://www.veto-pharma.com/varroa-co...ilife-var.html
    https://www.brushymountainbeefarm.co...Api-Life-VAR_2

    Винаги проверявам препаратите, преди да ги използвам - за отзиви в мрежата, за неблагоприятни ефекти и съставки.




    ОК.
    Притесненията от вароа са свързани с незнанието, какво има в кошерите. Научи се да тестваш семействата и ще си в по-добра позиция. Може да почнеш с пудра захар. Във същото приспособление(съд със мрежа.... виж темите, тубата...) , когато набереш смелост, може да опиташ и въглероден диоксид(сифон за сода). Има практика майките при изкуствено осеменяване да се упояват с въглероден диоксид/двуокис. По-добре рискувай шепа пчели, пред варианта да си разбиеш семейство с някакви препарати, особенно когато промяна в температурата ги превръща в отрова.

  5. #4555
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Този препарат е със съставки от коя по коя, по миризлива и вследствие на това и излизат навън, а и може и от топлина, както споменах по - горе. С една дума - напушени де.
    Напушени - може, но найлон в кошера - не може! Ааа, не.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #4556
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    rumenggr, гледала съм как се правят тези тестове, знам ги. Не мисля, че някога ще ги направя.

    Хора, преувеличавате негативите на препарата, един ден е било малко по-топло, на едно семейство му е било малко по-топло и е било навън, 1 ден не са вземали сироп - не е чак толкова голям проблем колкото може би звучи. Още в първия си пост написах, че семействата са спокойни и не са агресивни. Експерименталното, което не беше вземало сироп, когато беше хладно, за 24 часа си е изпило хранилката от 800мл. Просто им е трябвало ден-два за да свикнат с новата миризма. През април t° в моя регион никога не е надхвърляла 30°С, че дори и 25°С не надхвърля.

    Не се настройвайте негативно към АпиЛайфВар, препарата си е добър при правилно използване. Ето, днес е по-хладно и няма висящи по кошерите пчели.

    Аз като съм чела как някои си третират пчелите и с какво ги тъпчат, този лицензиран препарат е просто детска игра. Не се шашкайте толкова, няма проблем, който да не може да се реши.

  7. #4557
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Ако пчелите са освободени от акар есента,то няма нужда от пролетно третиране,още повече ако има и строителна рамка и тя се изрязва щом се запечата търтеевото пило.Търговците и производителите на препарати по разбираеми причини препоръчват излишни третирания,царица парица се нарича причината.

  8. #4558
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Дончев, дано да си прав относно препарата, но проблема е, че плочките АпиЛайфВар трябва да се подменят на всеки 7 дни в продължение на 4 седмици и ако през цялото време има проблем с храненето ... май за догодина ще си търся друг продукт.

    Друмев, уширителя на рамките е 5мм. Емм, тоз кошер си беше добре подреден по начало, не всичките ми кошери са омазани
    Ми...На градска са.
    Сега ако може да ми дадете съвет за показаното на снимките семейство, това е онова от темата за ДБ. Защо така са се налепили отвън, дали им е топло или имат някакъв проблем? Знам за рамките, не смея да го бутам много сега, за да не притисна майката. Кажете за поведението им.

    Прикачен файл 9409 Прикачен файл 9410

  9. #4559
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Мед от трънки ще вадим.

    IMG_20180414_170639.jpg

  10. #4560
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Не се настройвайте негативно към АпиЛайфВар, препарата си е добър при правилно използване. Ето, днес е по-хладно и няма висящи по кошерите пчели.

    Аз като съм чела как някои си третират пчелите и с какво ги тъпчат, този лицензиран препарат е просто детска игра. Не се шашкайте толкова, няма проблем, който да не може да се реши.
    Уважавана от нас колежке Силви,след като прочетох този твой пост и особено последното изречение не се стърпях да не се включа и аз в дискусията.
    Даваш ни съвет да не се шашкаме,че проблем няма неразрешим.Да,вярно е.Няма неразрешими проблеми в пчеловъдството.Бях останал с впечатление,че ти си шашната от проблема който стоеше пред теб,дори публикува тук и фотоси и попита как да разрешиш проблема.Всички колеги се опитаха да ти помогнат с каквото могат.Проблема се разреши от само себе си според теб
    и ти ги упрекна че се шашкали. Питам –Кой се беше шашнал? Ти или колегите които се опитаха да ти помогнат? Ако отговора е като в последното ти изречение,то започва да ми намирисва на Макиавелизъм тук или друго,че котката никога не пада по гръб.Все тая.
    Зная, че бързо палиш,но до този извод стигнах.Каквито и да са последствията.
    За твоя информация–използвам само строителна рамка и октомври–ноември,ленти.Ня ам акар в момента,но след рапицата ще се появи тук–там.

 

 
Страница 456 от 677 ПърваПърва ... 356406446454455456457458466506556 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •