Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 207 от 677 ПърваПърва ... 107157197205206207208209217257307 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,061 до 2,070 от общо 6763
  1. #2061
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    20160327_155510.jpg20160327_155522.jpg
    Да видя дали ще се получи със снимките, че ми е голям зор.

  2. #2062
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    И в североизтока е подобна ситуацията и презглава носят прашец от рапицата.
    Време настана, тупкат сърца ни

  3. #2063
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Започнахте ли да ротирате? Силните кошери вече са на корпус и половина и искат внимание. Сложих на 2 кошера основи да видия как е градежа и за 3 дена изградени перфектно. Четвъртък и петък ще сложа на всички основи и строителна рамка, някой ще ги ротирам други няма да ги пипам да видя кой как ще се представи.
    Да, днес ротирах най-силните. Както казваш същите са налазили и първия корпус /вече втори/, но за сметка на храна, която бързо намалява. Като гледам как вървят болшинството от семействата ще ги ротирам следващата седмица, а по-мършавите след две. Приятно бях изненадан от августовските отводки, които до акацията ще са стигнали средните семейства. Почти всички са на по 4 рамки запечатано пило. Първите сливи бяха цъфнали преди 7-10 дни, след това...застой. Останалите тепърва започват. Следващата седмица мисля да засадя още 7-8 плодни дръвчета в единия край на пчелина, който наскоро бе разчистен. Надявам се да не е късно.
    Keep Walking...

  4. #2064
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Приятно бях изненадан от августовските отводки, които до акацията ще са стигнали средните семейства.
    Аааа,не.Ще са силни семейства.Имат достатъчно млада пчела за взрив,а малкото пило е заради последните две седмици.Сигурен съм,че пак ще те изненадат.

  5. #2065
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Да, днес ротирах най-силните. Както казваш същите са налазили и първия корпус /вече втори/, но за сметка на храна, която бързо намалява. Като гледам как вървят болшинството от семействата ще ги ротирам следващата седмица, а по-мършавите след две. Приятно бях изненадан от августовските отводки, които до акацията ще са стигнали средните семейства. Почти всички са на по 4 рамки запечатано пило. Първите сливи бяха цъфнали преди 7-10 дни, след това...застой. Останалите тепърва започват. Следващата седмица мисля да засадя още 7-8 плодни дръвчета в единия край на пчелина, който наскоро бе разчистен. Надявам се да не е късно.
    Тези които ги ротира на колко рамки имаха пило?

  6. #2066
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Аааа,не.Ще са силни семейства.Имат достатъчно млада пчела за взрив,а малкото пило е заради последните две седмици.Сигурен съм,че пак ще те изненадат.
    Със сигурност ще се класират за акацията, ако Началника е рекъл да има такава, с изключение на 2 /от 14/ които изостават. Ще ги изчакам още малко, но най-вероятно майките им ще попаднат в графата "за смяна".

    Цитат Първоначално публикувано от Nic Виж публикацията
    Тези които ги ротира на колко рамки имаха пило?
    Между 7 и 8 рамки, но съм закъснял. Повечето бяха усвоили по 2-3 междурамия от първи сега втори корпус. Изчаках да изсъхнат част от новите дъна, защото не ми се вдигаха същите корпуси по два пъти - веднъж за ротация и втори път за смяна на дъното.
    Keep Walking...

  7. #2067
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Започнахте ли да ротирате? Силните кошери вече са на корпус и половина и искат внимание. Сложих на 2 кошера основи да видия как е градежа и за 3 дена изградени перфектно. Четвъртък и петък ще сложа на всички основи и строителна рамка, някой ще ги ротирам други няма да ги пипам да видя кой как ще се представи.
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Да, днес ротирах най-силните. Както казваш същите са налазили и първия корпус /вече втори/, но за сметка на храна, която бързо намалява. Като гледам как вървят болшинството от семействата ще ги ротирам следващата седмица, а по-мършавите след две. ...
    А имате ли рапица, която да чакате скоро?
    Защото и при мен положението е същото, започнали са да усвояват долния корпус(майката все още не е слязла в него, което е нормално). Имам рапица, която очаквам да цъфне след 10-15 дни и към момента мисля да не ротирам, а да поставя по 1 магазин. След рапицата ще направя ротация.
    При пчелите има мед, защото има ред!

  8. #2068
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    При мен рапицата е цъфнала, до 5 дена ще започне пашата. Днес ротирах 13 кошера, но става бавно защото бракувам пити и подменям инвентар. Отнесох 3 жила, което е ненормално за моите пчели.

  9. #2069
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Днес изрязах вторите далаци.За разлика от първите,сега далаците са с по-малко търтиево пило,започнали да ги пълнят с мед и прашец.Кърлежите и те са по малко.В събота слагам магазините.... и чакам акацията....

  10. #2070
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    А имате ли рапица, която да чакате скоро?
    Защото и при мен положението е същото, започнали са да усвояват долния корпус(майката все още не е слязла в него, което е нормално). Имам рапица, която очаквам да цъфне след 10-15 дни и към момента мисля да не ротирам, а да поставя по 1 магазин. След рапицата ще направя ротация.
    При мен рапица няма.
    Ако разсъждаващ в краткосрочен план и целиш диференцирано вадене на меда от рапица, стратегията със забавянето на ротацията и поставянето на магазина изглежда добре. Друг е въпроса, ако търсиш от семействата, градеж на нови рамки, ранни отводки и акациев мед. Всичко зависи от поставените ти цели за сезона, като според същите трябва да си нагласиш програмата за пчеларския сезон и по-малките стъпки за постигането й.
    Keep Walking...

 

 
Страница 207 от 677 ПърваПърва ... 107157197205206207208209217257307 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •