Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 515 от 676 ПърваПърва ... 15415465505513514515516517525565615 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,141 до 5,150 от общо 6760
  1. #5141
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Вчера хванах един в роево?!Масово са по на 8-9 р запечатано,днес мисля да направя сборни отводки с оплодени майки,малко да ги поохлабя.

  2. #5142
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Вчера хванах един в роево?!Масово са по на 8-9 р запечатано,днес мисля да направя сборни отводки с оплодени майки,малко да ги поохлабя.
    Бих си помислил че се шегуваш, но днес като вадих меда намерих доста пити с пило в третия и четвъртия най горни магазини, нещо което не ми се беше случвало до сега, та нищо чудно и да е възможно???

  3. #5143
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    По това време ми е сефте да се боря с роенето.Да го цепя или някоя от другите техники?Препоръчайте нещо моля.

  4. #5144
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    В събота вадих меда от слънчоглед, заради дъждовете и студеното време по време на цъфтежа, добивите ми са като миналогодишните при условие, че кошерите са два пъти повече от миналата година! Видях доста търтеи без крила, ята от пчелояди, пчелите много не излизаха от кошерите. Запаси имат, но това едоста слаба година в този район.

  5. #5145
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    В събота вадих меда от слънчоглед, заради дъждовете и студеното време по време на цъфтежа, добивите ми са като миналогодишните при условие, че кошерите са два пъти повече от миналата година! Видях доста търтеи без крила, ята от пчелояди, пчелите много не излизаха от кошерите. Запаси имат, но това едоста слаба година в този район.
    Пчелоядите тази година много близо до пчелина а времето е хубаво. По цял ден пеят и ми вдигат кръвното Аз изглежда няма да стигна тенекия от кошер, 10 кошера много слабо. Остана незапечатания мед и другата седмица вадя и него, принос има но не стига до магазините, поне майките за момента работят добре. Отворих една отводка вчера и гледам мйката осеменила всичко свободно. Много слаба година, но ако майките продължават така ще има хубави кошери за другага.

  6. #5146
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    По това време ми е сефте да се боря с роенето.Да го цепя или някоя от другите техники?Препоръчайте нещо моля.
    Виж да нямаш много акари, защото по това време може би бягат от нещо. Иначе аз бих преместил кошера и пчелите да налетят на майката, после зависи от силата им прецени или ги обедини или остави 2 кошера.

  7. #5147
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Много слаба година,
    Не искам и не обичам да се хваля, но къде е Монтана къде е Видин, аз съм по средата и за такива добиви не съм си и мечтал, извода е че трябва „да си на правилното място в точното време и не на последно място, онзи горе да ти сложи едно рамо“ , всичко друго е разтягане на локуми.....

  8. #5148
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Не искам и не обичам да се хваля, но къде е Монтана къде е Видин, аз съм по средата и за такива добиви не съм си и мечтал, извода е че трябва „да си на правилното място в точното време и не на последно място, онзи горе да ти сложи едно рамо“ , всичко друго е разтягане на локуми.....
    Разликата е огромна, колкото отиваш от Стара Планина към Дунав толкова е по медоносен района. При мен зеленина няма много в предбалкана предимно обработваеми земи и камъняк. И за сметка на това през 70% от единствената ми паша валя и пчелите не работиха, за това съм доволен, че има поне по 2 магазина. Поздравления радвам се за теб

  9. #5149
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Някой иска ли да си разделим по 1л. HiveAlive? Така ни излиза по 150лв. грубо литъра иначе толкова струва 0.5л.

  10. #5150
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен

 

 
Страница 515 от 676 ПърваПърва ... 15415465505513514515516517525565615 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 20 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 20 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •