Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 514 от 676 ПърваПърва ... 14414464504512513514515516524564614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,131 до 5,140 от общо 6760
  1. #5131
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Един кошер със стара майка цяла година крета, постоянно залага за самосмяна и нищо. Вчера го отварям и изненада 2 магазина с мед и 9 рамки пило. Викам си най на края е сменил майката, но на последната ранка гедам синята баба, върнах рамките пак и не виях друга майка. Дали работят 2 майки или старата се раздава както за последно

  2. #5132
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Един кошер със стара майка цяла година крета, постоянно залага за самосмяна и нищо. Вчера го отварям и изненада 2 магазина с мед и 9 рамки пило. Викам си най на края е сменил майката, но на последната ранка гедам синята баба, върнах рамките пак и не виях друга майка. Дали работят 2 майки или старата се раздава както за последно

    Може и три да са.Не се шегувам.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #5133
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Може и три да са.Не се шегувам.
    Абе ей. Десет. Ти нещо май ти се губи връзката с мозъка. Я погледни щепсела да не е изваден от тока и да нямаш захранване?

  4. #5134
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Абе ей. Десет. Ти нещо май ти се губи връзката с мозъка. Я погледни щепсела да не е изваден от тока и да нямаш захранване?

    Отново съм пиян.Не съм луд сега.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #5135
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Може и три да са.Не се шегувам.
    От 3 поне една щях да видя не съм чак толкова зле

  6. #5136
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Ники здравей. На какви паши разчиташ и би ли споделил след тези 4 години, заслужава ли си в район като твоя отглеждане на двумайчини семейства? Прилагам същата технологоия(и съвети), но съм само с едногодишен опит. Работя с 10ЛР, полукорпусите са ми малко по-ниски от тези на П.Гръков(направих ги буквално полукорпуси).
    Бих казал ,че моя район е беден на паша.В района има неголеми обработваеми земи който се сеят предимно с житни култури.Арендатора разнообразява с рапица и слънчоглед , но малките площи не позволяват да се извади продукция.Има малко акация ,малко липа и дохода е предимно от ливадната паша.
    Количествата ,който съм извадил от двумайчини семейства ,бих ги сравнил с добив от две едномайчини семейства.От което следва и заключението ми за МЕН ,в този район не си заслужава отглеждането на двумайчини.До тази година работех единствено със корпуси 8 рамкови.
    Тази година за първи път вкарах в употреба магазини и магазини рамки със 4см,странична летва. и първите ми впечатления са много добри.
    Може да се каже ,че още търся правилната система за мен и района.
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  7. #5137
    Автор
    Регистриран
    05.12.2013
    Мнения
    100
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    От 3 поне една щях да видя не съм чак толкова зле
    Е видял си де - синята баба

  8. #5138
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Какво става тази година не зная, но в Монтана никъде няма тенекии. Много мед се вади За утре няма в какво да вадя, чудя се дали да купя платмасови кофи с капак от тези който се ползват за латекс. В Монтана има фирма която ги произвежда и са на нормална цена, но не зная дали стават за мед! Някой ползвал ли е?
    Ти си се справил ама все пак да се знае. Обръщаш кофата и гледаш на дъното за едно триъгълниче с 5-ца вътре. Ако го видиш, кофата е подходяща и си я ползвай. Аз от 3 години само с такива работя и са ми много удобни.
    Медец

  9. #5139
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    От 3 поне една щях да видя не съм чак толкова зле
    И брата не е зле ама вече гледа всьо.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #5140
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    От три дни въртя и годината се представя прилично. Ако се запази тенденцията на изцентрофугирани кг. от кошер - резултата на пчелина ще е около средния. Разчитах на малко повече, но последния цъфнал слънчоглед бързо си отиде и даде малко. Към момента се работи леко, понеже все още има някакъв принос предполагам предимно от ливадата и бодила. Семействата определено ми харесаха и в сравнение с предходните 2-3г. са по силни на пчела, пило и прашец.
    Keep Walking...

 

 
Страница 514 от 676 ПърваПърва ... 14414464504512513514515516524564614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •