Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 513 от 676 ПърваПърва ... 13413463503511512513514515523563613 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,121 до 5,130 от общо 6760
  1. #5121
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Каква е преградата между тях?
    Плътна при мен но от миналата година е отвор с ХР.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #5122
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Румене, при 7 ЛР корпуса не ти трябва лифт. Човек на твойта височина и един помощник(ако е пълен с мед) стигат.
    На мен 6-тия корпус ми идва височко като е пълен и заклеен. Като знам Янчо колко е висок съм сигурен че не говори от собствен опит за седмия корпус.

  3. #5123
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    На мен 6-тия корпус ми идва височко като е пълен и заклеен. Като знам Янчо колко е висок съм сигурен че не говори от собствен опит за седмия корпус.
    Рядко на 7(в повечето случаи е празен , но се подсигурявам) повечето бяха на 6, но Румен е близо два метра висок.

  4. #5124
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Ники Виж публикацията
    В продължение на 4 години експериментирах в отглеждането на двумайчини семейства по метода на Петър Гръков.Имах личен контакт с него и съм получил доста съвети,от които някои директно прилагал други пречупвал през моите виждания.Климатичните условив и пашите обаче коренно се различават между неговите пчелини и моя.Моите наблюдения са ,че за двумайчини семейства трябва да имаш застъпващи се основни паши.В противен случай при липса на силна паша трябва постоянно да превръщаш двумайчините в двусемейни или пчелите се лишават от услугите на едната майка.Лично съм наблюдавал как след като са работели заедно две майки(в различни корпуси разделени само с ХР) в един момент пчелите започват да преследват едната.При мен в дупките между пашите двумайчините си изконсумират това което са събрали.Не съм забелязал майки да бездействат и да се бият на ХР.
    Ники здравей. На какви паши разчиташ и би ли споделил след тези 4 години, заслужава ли си в район като твоя отглеждане на двумайчини семейства? Прилагам същата технологоия(и съвети), но съм само с едногодишен опит. Работя с 10ЛР, полукорпусите са ми малко по-ниски от тези на П.Гръков(направих ги буквално полукорпуси).

  5. #5125
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Понеже гледам че темата отива в тази посока искам да попитам знаещите, гледам някой колеги отглеждат 6 рамкови нуклеуси и доближават три плътно един до друг и после им слагат по два магазина отгоре един до друг, това с каква цел се прави? Не е ли по удобно на всеки нуклеус да му се слагат колкото е необходимо магазини на горе докато ги усвои или е до наличие на инвентар?

  6. #5126
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Какво става тази година не зная, но в Монтана никъде няма тенекии. Много мед се вади За утре няма в какво да вадя, чудя се дали да купя платмасови кофи с капак от тези който се ползват за латекс. В Монтана има фирма която ги произвежда и са на нормална цена, но не зная дали стават за мед! Някой ползвал ли е?

  7. #5127
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Какво става тази година не зная, но в Монтана никъде няма тенекии. Много мед се вади За утре няма в какво да вадя, чудя се дали да купя платмасови кофи с капак от тези който се ползват за латекс. В Монтана има фирма която ги произвежда и са на нормална цена, но не зная дали стават за мед! Някой ползвал ли е?
    Е какво да става, просто фирмите намалиха производството, заради ниските добиви на мед. А кофите от латекс дали стават, на дали някой открито ще ти отговори, все пак не са предвидени за съхранение на храни.

  8. #5128
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Е какво да става, просто фирмите намалиха производството, заради ниските добиви на мед. А кофите от латекс дали стават, на дали някой открито ще ти отговори, все пак не са предвидени за съхранение на храни.
    Да, това ме притеснява и мен, в пчеларските магазини ги продават тези кофи, но аз зная че пластмасата за хранителни стоки е друга за това питам. А и за мен са идеални понеже са по леки и ми щадят кръста. Иначе 4 дена въртя, няма много мед, но колкото толква

  9. #5129
    Потребител
    Регистриран
    18.03.2013
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    общ. Козлодуй , обл. Враца
    За утре няма в какво да вадя, чудя се дали да купя платмасови кофи с капак от тези който се ползват за латек
    Мога да помогна с 20 - 30 тенекии , сравнително близо съм ти.

  10. #5130
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от zampo Виж публикацията
    Мога да помогна с 20 - 30 тенекии , сравнително близо съм ти.
    Благодаря, но се оправих. Приятел от Враца преди малко ми се обади че е намерил и вече пътуват към мен.
    Радвам се че има колеги готови да помогнат!
    Този пост е редактиран от Nik_m; 10.08.2018 в 17:24.

 

 
Страница 513 от 676 ПърваПърва ... 13413463503511512513514515523563613 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 17 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •