Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 505 от 676 ПърваПърва ... 5405455495503504505506507515555605 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,041 до 5,050 от общо 6760
  1. #5041
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Със сигурност мед ще има. Не толкова колкото в града, но преди седмица на пчелина ги разширих, защото не ставаше за вадене - течеше. Отводките получиха по едно магазинче. Преди да замина на почивка в кошерите имаше по средно по +25 и повече кг. Планирам след като се върна около 5-6.08. да почна да вадя. Слънчоглед ще има поне още 3 седмици, но въпреки количеството му масово посещават и ливадата.
    Как можеш да почиваш спокойно при това положение? Аз като видя че са напълнили всичко с нектар докато не им сложа по един празен магазин не ме свърта не едно място

  2. #5042
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Как можеш да почиваш спокойно при това положение? Аз като видя че са напълнили всичко с нектар докато не им сложа по един празен магазин не ме свърта не едно място
    Цеко, под разширих имам предвид, че им сложих по магазин, корпус, а на няколко дзвера корпус + магазин /бяха пред задръстване/. Така да се каже - дадох им поле за изява. Сега почивам спокойно и от време на време чешам клавиатурата на телефона. Като се върна ще ги мисля
    Keep Walking...

  3. #5043
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    В събота ги прегледах, на слънчогледа 50% му е преминал цъвтежа, но заради студената и дъждовна седмица приноса е бил нищожен. За седмица почти нищо не са събрали, от последния преглед!

  4. #5044
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    В събота ги прегледах, на слънчогледа 50% му е преминал цъвтежа, но заради студената и дъждовна седмица приноса е бил нищожен. За седмица почти нищо не са събрали, от последния преглед!

    И при нас така в полето.Каквото са донесли са го изяли.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #5045
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Nik_m, за колко майки от Дони говорим? Че все си мисля, че прехвалваме ягодите. Има хора които не са толкова доволни от тях, както и от останалите, но аз многократно съм казвал за съотношението при производството на майките. Това няма как да се промени, защото е закон.
    Аз си взех 5 бр. преди 2 години. Ще опиша съдбата и впечатления на всяка една от тях. Първата я придадох на отводка и я смениха, защото я контузих докато я маркирах. Дъщеря и вдигна добро семейство, кротко и работно. Тази година се зарой, разцепих го на отводки като използвах техните си маточници и впечатления още нямам.Втората също на отводка придадох. Презимува и започна да вдига добре семейството спрямо пчелите. Кротки бяха, прехвърлих семейството в друг съндък и при прехвърлянето или е останала в стария и съм я ступал на земята или съм я смачкал. Взех пило от третата майка придадена на развито семейство( откакто я придадох семейството избухна стана най-доброто от всичките, за съжаление избяга есента и не можах да му се радвам много) имам три нейни дъщери и също съм доволен , поведение , работа, осеменяване, градеж. Четвъртата придадох също на развито семейство нормална майка средно качество. На пролетта ми се зарой след 40 дневния дъждовен период и най-вероятно я изтървах, защото семейството стана леко агресивно и пчелите си смениха цвета, работят добре. Последната пета майка я придадох на семейство което беше с една свищева майка която не ставаше за нищо и едвам креташе. Коренна промяна след придаването. От тази майка вече половината ми майки са и дъщери и дано презимува и тази зима за да я използвам и нагодина. Аз съм много доволен от покупката и виждам разликата между тези майки и техните дъщери и другите ми катили. Намислил съм да пробвам и с карника да видя там какво ще излезе.Това го пиша от 5-6 годишния ми опит с пчелите.

  6. #5046
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Аз си взех 5 бр. преди 2 години. Ще опиша съдбата и впечатления на всяка една от тях. Първата я придадох на отводка и я смениха, защото я контузих докато я маркирах. Дъщеря и вдигна добро семейство, кротко и работно. Тази година се зарой, разцепих го на отводки като използвах техните си маточници и впечатления още нямам.Втората също на отводка придадох. Презимува и започна да вдига добре семейството спрямо пчелите. Кротки бяха, прехвърлих семейството в друг съндък и при прехвърлянето или е останала в стария и съм я ступал на земята или съм я смачкал. Взех пило от третата майка придадена на развито семейство( откакто я придадох семейството избухна стана най-доброто от всичките, за съжаление избяга есента и не можах да му се радвам много) имам три нейни дъщери и също съм доволен , поведение , работа, осеменяване, градеж. Четвъртата придадох също на развито семейство нормална майка средно качество. На пролетта ми се зарой след 40 дневния дъждовен период и най-вероятно я изтървах, защото семейството стана леко агресивно и пчелите си смениха цвета, работят добре. Последната пета майка я придадох на семейство което беше с една свищева майка която не ставаше за нищо и едвам креташе. Коренна промяна след придаването. От тази майка вече половината ми майки са и дъщери и дано презимува и тази зима за да я използвам и нагодина. Аз съм много доволен от покупката и виждам разликата между тези майки и техните дъщери и другите ми катили. Намислил съм да пробвам и с карника да видя там какво ще излезе.Това го пиша от 5-6 годишния ми опит с пчелите.
    Четох, четох и нямам какво да кажа. Ти така добре си го описал.


    П.П. По 30 евро ли ги взе?

  7. #5047
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Повъртях малко има още да се вади но не е запечатен. Слънчогледа още цъфти и дано отпусне още малко. Отводките се бяха позадръстили, че нямат магазин и ги освободих по някоя пита.IMG_20180729_114227.jpg

  8. #5048
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Стимулирал ли си ги с нещо тия отводки?Що то и при мен се задръстиха,но са запечатали на 65-75%.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #5049
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Като миналата година .
    Да и миналата година имаше само 10 дена паша, но приликата до там. Тази година ги няма двумайчните, няма ги помощните, нямаше роево, първата половина на годината сушава а втората влажна всичко точно обратно на миналата.
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Ако наистина ще имате още 3 седмици слънчоглед ще извадите много. При тая влага око малко се стопли няма да ви стигнат тенекетата. При нас слънчогледа окончателно приключи и се надяваме на ливадата която заради интензивното земеделие не е много, но ще видим. Надеждата умира последна.
    И при мен окончателно приключи и също нямам много ливада та мисля началото на август да вадя за да мога да третирам.
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Със сигурност мед ще има. Не толкова колкото в града, но преди седмица на пчелина ги разширих, защото не ставаше за вадене - течеше. Отводките получиха по едно магазинче. Преди да замина на почивка в кошерите имаше по средно по +25 и повече кг. Планирам след като се върна около 5-6.08. да почна да вадя. Слънчоглед ще има поне още 3 седмици, но въпреки количеството му масово посещават и ливадата.
    Района около Дунава е много по силен от моя и аз няма как да се меря с вашите добиви. При мен само чукари и обработваеми земи.

  10. #5050
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Аз си взех 5 бр. преди 2 години. Ще опиша съдбата и впечатления на всяка една от тях.
    И аз ще опиша, но не чак толкова подробно. И аз взех 33 броя преди 2 години през Август 2016. 2 бяха сменени веднага и 2 на следващата пролет. Първото ми разочарование беше пролетта на 2017, когато половината се изроиха. Каква селекция за роене е правена?
    Повечето от тези 33 майки не изкараха и 1 година, някои от роене, а някой от самосмени (това беше второ голямо разочарование) . Наистина имаше много добри майки, кротки семейства, които добиха мед. Аз като ги купувах се надявах почти всички да работят така в продължение на 2 години. Оказах се много подведен вследствие на всички положителни коментари за тези майки преди да ги купя.
    Днес, 2 години по-късно има само 6 от тези майки. 3 ще сменя сега, а другите 3 (ако пчелите не ги сменят) ще ги оставя, за да ги използвам за направа на майки.

 

 
Страница 505 от 676 ПърваПърва ... 5405455495503504505506507515555605 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 27 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 27 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •