Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 504 от 676 ПърваПърва ... 4404454494502503504505506514554604 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,031 до 5,040 от общо 6760
  1. #5031
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Nik_m, за колко майки от Дони говорим? Че все си мисля, че прехвалваме ягодите. Има хора които не са толкова доволни от тях, както и от останалите, но аз многократно съм казвал за съотношението при производството на майките. Това няма как да се промени, защото е закон.
    3 майки купих от него и работеха едновременно на 2 корпуса. Пролетта яко пило и никакъв мед, но после по 5 магазина. Аз съм много доволен, но вече не отговаря изглежда си е намерил къде да си продава майките.

  2. #5032
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    3 майки купих от него и работеха едновременно на 2 корпуса. Пролетта яко пило и никакъв мед, но после по 5 магазина. Аз съм много доволен, но вече не отговаря изглежда си е намерил къде да си продава майките.
    До колкото знам от месеци не е в България...

  3. #5033
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    3 майки купих от него и работеха едновременно на 2 корпуса. Пролетта яко пило и никакъв мед, но после по 5 магазина. Аз съм много доволен, но вече не отговаря изглежда си е намерил къде да си продава майките.
    Някъде четох, че е замимал за америка.

  4. #5034
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Днес се пробрах от почивка, преди да замина нямаше мед в магазините а сега за 10 дена са напълнили почти по 2 магазина. Не че е много, но по добре от нищо, че се очертаваше нулева година. Хубавото е че кошерите са силни в момента и няма пълзящи пчели пред тях.

  5. #5035
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Като миналата година .

  6. #5036
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    При тая влага е невъзможно да няма мед! Бях закарал 50 от най слабите ми кошери на една рапица да се засилят, колко се засилиха те си знаят, оставих ги там в района има малко акация и липа но те изобщо не я отразиха. Ядосах се и ги сцепих половината като оставих старите майки в тях в нови 8 рамкови кошери 6-7 пити пило и мед и 1-2 празни. Цъфна слънчогледа гледам ги някой пак не са се качили в магазина, отделих по три четири пити запечатано пило в нуклеуси до тях и им придадох млади оплодени майки в нуклеусите (подготвих ги за смяна на майките) и сякаш ги взиривих. Днеска им сложих по втора основа за градеж и както се очертава ще направя доста сборни отводки със старите майки и излишните пити и за капак и магазините бяха почти пълни (в интерес на истината слънчогледа наоколо сега е в силата си), незнам дали ако не ги бях закачал дали щяха да се раздвижат така???

  7. #5037
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Със сигурност мед ще има. Не толкова колкото в града, но преди седмица на пчелина ги разширих, защото не ставаше за вадене - течеше. Отводките получиха по едно магазинче. Преди да замина на почивка в кошерите имаше по средно по +25 и повече кг. Планирам след като се върна около 5-6.08. да почна да вадя. Слънчоглед ще има поне още 3 седмици, но въпреки количеството му масово посещават и ливадата.
    Keep Walking...

  8. #5038
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ако наистина ще имате още 3 седмици слънчоглед ще извадите много. При тая влага око малко се стопли няма да ви стигнат тенекетата. При нас слънчогледа окончателно приключи и се надяваме на ливадата която заради интензивното земеделие не е много, но ще видим. Надеждата умира последна.

  9. #5039
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Хвърлих по едно око в няколко кошера и в магазините го няма меда, който очаквах. Няма ги и пчелите. Пълзящите са намаляли ама все още се виждат на места. Спор няма, че си беше тежка година, ама и аз се изложих в преценките и мерките. Преди всичко си беше по инерция, малко пипаш и само вадиш меда, само че това вече не работи и се иска намеса. За първи път ще опитам да вадя мед от плодника, че отдолу са наблъскали яко.
    Медец

  10. #5040
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    На пчелина в община Роман- много пило-нектара, който вкарват отива за изхранването му. Няма интензивно земеделие в района на пчелина(слънчоглед). Всичко е зелено и избуяло. Надявах се при тия дъждове да се запасят стабилно за тях си от ливадите, но то пък няма кой да ги коси или пасе. Друга година по това време почти всичко е изгоряло и е безпашие. Не можах да видя акари по пчелите за разлика от полските пчелини.
    Предпочитам да пия от извора.

 

 
Страница 504 от 676 ПърваПърва ... 4404454494502503504505506514554604 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 28 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 28 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •