Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 502 от 677 ПърваПърва ... 2402452492500501502503504512552602 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,011 до 5,020 от общо 6761
  1. #5011
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Това е 101% вярно видял съм го с очите си,а от как намерих по 2-3 майки в кошер вече и аз няма да чистя маточници.Видях как пчелите избират бъдещата царица на кошера.
    Как? На някаква церемония ли? Скоро ще започна да трия постове с преобладаваща фантазия в тях.

  2. #5012
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Как? На някаква церемония ли? Скоро ще започна да трия постове с преобладаваща фантазия в тях.


    За теб може да е лъжа за мен истина.Майката която не са избрали съм я намирал да чисти килийки.А майката която са я избрали ходи по питите като омбашийка.При самосмяна в кошер съм намирал 3 майки с различна възраст.
    п.п.Може и да е било сън,но си беше реален.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #5013
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    След като се заговорихме за майки да ви кажа какво ми се върти в главата тези дни. От години работя с мой майки и за сега съм доволен, но нямам много като бройка силни кошери, нямам и слаби всичко е средна работа. Като знам на Дони майките какво правеха, аз не мога да постигна това. Та се замислих за купешки майки, но проблема е че всички колеги купували майки са недоволни не съм чул добри отзиви за нито един майко прозводител, като цяло всеки гони бройка а не качество, както почти всичко в България. И въпроса ми е дали ще се отрази добре " вкарване на нова кръв" в пчелина и ако може някой да сподели добри отзиви за някой майко-производител може и на лични. Притеснява ме също и болестите защото знам контрола какъв е

  4. #5014
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Сънчогледа е цъфна преди 10-11 дни, първите магазини са вече налице, но този дъжд тези дни е нож с две остриета!

  5. #5015
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    След като се заговорихме за майки да ви кажа какво ми се върти в главата тези дни. От години работя с мой майки и за сега съм доволен, но нямам много като бройка силни кошери, нямам и слаби всичко е средна работа. Като знам на Дони майките какво правеха, аз не мога да постигна това. Та се замислих за купешки майки, но проблема е че всички колеги купували майки са недоволни не съм чул добри отзиви за нито един майко прозводител, като цяло всеки гони бройка а не качество, както почти всичко в България. И въпроса ми е дали ще се отрази добре " вкарване на нова кръв" в пчелина и ако може някой да сподели добри отзиви за някой майко-производител може и на лични. Притеснява ме също и болестите защото знам контрола какъв е


    Има в Елена един стар пчелар бай Йордан Мирянов той винаги пита младите пчелари дали си правят майки.След като получи отговора на него му става ясно колко си пчелар.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #5016
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    След като се заговорихме за майки да ви кажа какво ми се върти в главата тези дни. От години работя с мой майки и за сега съм доволен, но нямам много като бройка силни кошери, нямам и слаби всичко е средна работа. Като знам на Дони майките какво правеха, аз не мога да постигна това. Та се замислих за купешки майки, но проблема е че всички колеги купували майки са недоволни не съм чул добри отзиви за нито един майко прозводител, като цяло всеки гони бройка а не качество, както почти всичко в България. И въпроса ми е дали ще се отрази добре " вкарване на нова кръв" в пчелина и ако може някой да сподели добри отзиви за някой майко-производител може и на лични. Притеснява ме също и болестите защото знам контрола какъв е
    Аз го правя номера с ”нова кръв”. Миналата година както съм писал го направих пак. Определено има резултат, но това се вижда в следващите 3-4 години, когато започнат кръстоските. Имам материал от 5 места в страната.

  7. #5017
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    След като се заговорихме за майки да ви кажа какво ми се върти в главата тези дни. От години работя с мой майки и за сега съм доволен, но нямам много като бройка силни кошери, нямам и слаби всичко е средна работа. Като знам на Дони майките какво правеха, аз не мога да постигна това. Та се замислих за купешки майки, но проблема е че всички колеги купували майки са недоволни не съм чул добри отзиви за нито един майко прозводител, като цяло всеки гони бройка а не качество, както почти всичко в България. И въпроса ми е дали ще се отрази добре " вкарване на нова кръв" в пчелина и ако може някой да сподели добри отзиви за някой майко-производител може и на лични. Притеснява ме също и болестите защото знам контрола какъв е
    Nik_m, за колко майки от Дони говорим? Че все си мисля, че прехвалваме ягодите. Има хора които не са толкова доволни от тях, както и от останалите, но аз многократно съм казвал за съотношението при производството на майките. Това няма как да се промени, защото е закон.

  8. #5018
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Неписан закон , но практиката го доказва .

  9. #5019
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Неписан закон , но практиката го доказва .
    Написан е. Обърни се към генетиката и ще го откриеш.

  10. #5020
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Неписан е , и всеки , който е пчелар го знае .
    Другото е приказки на аба .

 

 
Страница 502 от 677 ПърваПърва ... 2402452492500501502503504512552602 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •