Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 437 от 677 ПърваПърва ... 337387427435436437438439447487537 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,361 до 4,370 от общо 6761
  1. #4361
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Вчера и днес, а вероятно и утре, който е пчелар трябва да си свърши работата. Идеално време за бързи прегледи, и намеса където е необходимо. При мен е кал, кал, кал, кал (400л дъжд от Септември до Нова година). А семействата са Супер, почистват, пренасят мед, осеменяват на 2-3 пити. Май трябва да наблягам на нови рамки, след месец-два ще са ми доста нужни. Всички кошери получиха по едно “намазване“ на хранилките с мед.


    А, и за найлона, май ще спра да си правя експерименти с него. Мнооооого гнусно изглеждат 7-те кошера с найлон.

    2 семейства с магазин отгоре за налазили по 2-3 пити в магазините, сигурно свалят надолу. Ще ги видим как ще бъдат след месец.

  2. #4362
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Валко , преди време писах за полиетилена .
    Нови рамки трябват на всички .
    Успех в работата приятелю !

  3. #4363
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    От гледна точка ергономия - при работа с цял корпус до 10 рамки - работата трябва да е отстрани /по дългата страна/ и ако се налага да се привеждаш - захватът да е колкото може по-нагоре. Това е простата физика и аритметика, оттам нататък почва индивидуалния подход. Помощник е добре да има, но разчетите /лично мнение/ трябва да се правят за един работещ по кошера. В това отношение, почти идеални се явяват горните первази - имам ги по някои сандъци и мога да си ги хващам/е как си искам. Щом не го правиш особено често, не е проблем да ги хващаш и направо за долния перваз /както при теб са добре направени/, само че трябва да си пазиш здравето, така че гледай преди всичко да ти е удобно.

    П.п. Да, по снимките на колегата. Моите ЛР корпуси са с малки прилетни дъски на здрави панти, с райбер отгоре - ретро стил Аз съм си ги правил и си знам стоката Играл съм си навремето и отзад да им сложа по едно дъбово парче /колко цигарена кутия през средата срязана/ да имам опора за отлепяне с повдигача - той па ми е една самоделна отвертка. Това ми са дръжките на мен - отпред прилетната дъсчица в затворено положение, отзад трупчето, триесе кила издържат. В изкл. случаи и два к-са едновременно мога да дигна с тях.
    Започнах от магазините, но реших да си ги слагам както на другите. Така и така съм свикнал да си работя със страничните а и по принцип правя само 2 частични ротации.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри WP_20180131_003.jpg‎  

  4. #4364
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Започнах от магазините, но реших да си ги слагам както на другите. Така и така съм свикнал да си работя със страничните а и по принцип правя само 2 частични ротации.
    Баси, вместо за дръжките не можеш ли да го вдигнеш отдолу за перваза.

  5. #4365
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Днес бяше идеален ден за пролетен преглед при мен, топло и тихо. Можеше да отворя един кошер да видя колко е пилото, но натисках на работа и не остана време. Почистили са подмора и носят яко прашец, всички кошери работят много добре. Кошерите светят от чистота, след като махнах фибрана и плътното дъно разликата е огромна. Преди имаше мухъл и мизерия сега всичко свети.

  6. #4366
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Баси, вместо за дръжките не можеш ли да го вдигнеш отдолу за перваза.
    Не става защото трябва да се навеждам много ниско за корпусите а кръста няма да издържи. За магазините, да може и за перваза, но с дръжки е по удобно. Аз гледам да ми е удобно защото работя сам. Имам няколко магазина и корпуса без дръжки и както казва kuline всеки път напипвам по навик и ги търся и се ядосвам защо не съм сложил. Сега ще наслагам на всички.

  7. #4367
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Започнах от магазините, но реших да си ги слагам както на другите. Така и така съм свикнал да си работя със страничните а и по принцип правя само 2 частични ротации.
    Според мен трябва и на страничните плоскости да удариш по някой винт.

  8. #4368
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    Според мен трябва и на страничните плоскости да удариш по някой винт.
    Толкова лепило съм сложил че няма да мръдне.

  9. #4369
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Ник, кефя се на дръжките които си сложил. Не харесвам вкопаните! Смятам, че щети бъде по удобно ако са с дебелината на первазите ти. Добра работа си свършил! Успех и занапред!

    Поздрави, Г. Георгиев

  10. #4370
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Ник, кефя се на дръжките които си сложил. Не харесвам вкопаните! Смятам, че щети бъде по удобно ако са с дебелината на первазите ти. Добра работа си свършил! Успех и занапред!

    Поздрави, Г. Георгиев
    Това е горна летва на рамка срязана на 3 части и мината с шлайфа да няма ръбове. Така е по удобно от металната дръжка а и много по евтино.

 

 
Страница 437 от 677 ПърваПърва ... 337387427435436437438439447487537 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 2 гост (и))

  1. Николай Петров

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •