Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 436 от 677 ПърваПърва ... 336386426434435436437438446486536 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,351 до 4,360 от общо 6761
  1. #4351
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Ще те моля,за резултата да пишеш!
    Разбира се,и без това само взимам от форума,надявам се някой ден да съм полезен на тепърва начинаещите...,бая хляб ще изям до тогава ама...

  2. #4352
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Чудя се, дръжките ако са от пред и от зад на корпуса дали ще е по удобно при ротацията? Че сега има да слагам на 20 корпуса, а така като са от страни не ми е много удобно.

  3. #4353
    Наблюдател
    Регистриран
    20.02.2016
    Мнения
    20
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Чудя се, дръжките ако са от пред и от зад на корпуса дали ще е по удобно при ротацията? Че сега има да слагам на 20 корпуса, а така като са от страни не ми е много удобно.
    Аз имам и от двете разположения,поне за мен тия отпред и отзад са по удобни.

  4. #4354
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от timo1 Виж публикацията
    Аз имам и от двете разположения,поне за мен тия отпред и отзад са по удобни.
    И аз така си мисля понеже няма да се въртя като при страничните. Имаш ли някоя снимка да видя. А над отвора ли се слага или под него?

  5. #4355
    Наблюдател
    Регистриран
    20.02.2016
    Мнения
    20
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    И аз така си мисля понеже няма да се въртя като при страничните. Имаш ли някоя снимка да видя. А над отвора ли се слага или под него?
    На втория ред ако се виждат тия с дървените прелки са всички с предни и задни дръжки.сега като поръчвам корпуси ще ги искам така.
    038450007.jpg

  6. #4356
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Цитат Първоначално публикувано от timo1 Виж публикацията
    На втория ред ако се виждат тия с дървените прелки са всички с предни и задни дръжки.сега като поръчвам корпуси ще ги искам така.
    038450007.jpg
    И аз ще ги правя с дръжки отпред и отзад, но по цялата ширина на корпуса, че като имам помощник да е по удобно за хващане.

  7. #4357
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    И аз ще ги правя с дръжки отпред и отзад, но по цялата ширина на корпуса, че като имам помощник да е по удобно за хващане.
    Ако имам помощтник и дръжки не ми трябват , ама няма.

  8. #4358
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Мястото на дръжките е според това как е свикнал пчеларя. На мен са ми удобни страничните. Все пак аз съм с ДБ. Имам няколко магазина с обратно разположение и когато съм улисан в работа ме дразнят, защото не ги откривам, а при поставяне, ми се е случвало да ги завъртя на 90 градуса. И ред други такива на пръв поглед елементарни неща, които ме изнервят, когато съм вече капнал от умора.

  9. #4359
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Да и това ми мина през главата, аз се стремя всичко да е еднакво.

  10. #4360
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Чудя се, дръжките ако са от пред и от зад на корпуса дали ще е по удобно при ротацията? Че сега има да слагам на 20 корпуса, а така като са от страни не ми е много удобно.
    От гледна точка ергономия - при работа с цял корпус до 10 рамки - работата трябва да е отстрани /по дългата страна/ и ако се налага да се привеждаш - захватът да е колкото може по-нагоре. Това е простата физика и аритметика, оттам нататък почва индивидуалния подход. Помощник е добре да има, но разчетите /лично мнение/ трябва да се правят за един работещ по кошера. В това отношение, почти идеални се явяват горните первази - имам ги по някои сандъци и мога да си ги хващам/е как си искам. Щом не го правиш особено често, не е проблем да ги хващаш и направо за долния перваз /както при теб са добре направени/, само че трябва да си пазиш здравето, така че гледай преди всичко да ти е удобно.

    П.п. Да, по снимките на колегата. Моите ЛР корпуси са с малки прилетни дъски на здрави панти, с райбер отгоре - ретро стил Аз съм си ги правил и си знам стоката Играл съм си навремето и отзад да им сложа по едно дъбово парче /колко цигарена кутия през средата срязана/ да имам опора за отлепяне с повдигача - той па ми е една самоделна отвертка. Това ми са дръжките на мен - отпред прилетната дъсчица в затворено положение, отзад трупчето, триесе кила издържат. В изкл. случаи и два к-са едновременно мога да дигна с тях.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 436 от 677 ПърваПърва ... 336386426434435436437438446486536 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (2 потребител (и) и 8 гост (и))

  1. fori1,
  2. Кразз

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •