Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 499 от 676 ПърваПърва ... 399449489497498499500501509549599 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,981 до 4,990 от общо 6760
  1. #4981
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    При мен пълзенето е трета седмица. Събират се между два реда кошери, в по-сенчестата част с повечко трева и става ад. Има стари пчели, пчели с деформирани крила, някакви джуджета, търтеи, напудрени с прашец от слънчогледа предполагам. Подути май няма. Хващах по някоя пчела и като ги хвърля във въздуха имаше такива, които отлитаха. Има ли някой който разбира от болести и проблеми по пчелите да глебна в едно бурканче и да пратя за изследване?
    Летежа на пчелина е видимо намалял в сравнение с преди 2-3 седмици, докато вътре в кошерите си има прилично пчели. При мен още от липата вкараха доста мед в плодниците и явно предусещаха, че идва захлаждане. Даже има кошери, които са заклеели входовете (на спуснати дъна). Отделно температурите явно са били доста нисички, че вчера като започнах да вадя по-рано и питите си бяха студени, все едно сме май месец.
    Хубавото е, че отчетоха по 10 кг липа+ливада+оцапано със слънчоглед. Ще видим от Данаил Николаев как ще го определят. По магазините остана за още едно вадене и ако нападнат детелината може и да завърша с добър добив.
    Медец

  2. #4982
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    При мен пълзенето е трета седмица. Събират се между два реда кошери, в по-сенчестата част с повечко трева и става ад. Има стари пчели, пчели с деформирани крила, някакви джуджета, търтеи, напудрени с прашец от слънчогледа предполагам. Подути май няма. Хващах по някоя пчела и като ги хвърля във въздуха имаше такива, които отлитаха. Има ли някой който разбира от болести и проблеми по пчелите да глебна в едно бурканче и да пратя за изследване?
    Летежа на пчелина е видимо намалял в сравнение с преди 2-3 седмици, докато вътре в кошерите си има прилично пчели. При мен още от липата вкараха доста мед в плодниците и явно предусещаха, че идва захлаждане. Даже има кошери, които са заклеели входовете (на спуснати дъна). Отделно температурите явно са били доста нисички, че вчера като започнах да вадя по-рано и питите си бяха студени, все едно сме май месец.
    Хубавото е, че отчетоха по 10 кг липа+ливада+оцапано със слънчоглед. Ще видим от Данаил Николаев как ще го определят. По магазините остана за още едно вадене и ако нападнат детелината може и да завърша с добър добив.
    Можеше да направят нещо от детелината, макар и заслабнали, но след понеделник го дават пак цяла седмица дъжд. И то месеца отлетя. Иначе за мен тази година не е богата като се има предвид броя на семействата, но не и зле. Отчетоха се пак що годе.

  3. #4983
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    При мен пълзенето е трета седмица....
    Аз това го гледам втора година. Понеже съм на бетон, ако се заинатя, мога и да преброя колко ще намеря за час след старателно измитане. Тази година са в слънчевата зона на пчелина, миналата беше повсеместно. Дадох бурканче за изследване, платих и получих лист с общи приказки, от който полза никаква. Още повече, че образованието ми е такова, че, ако не беше смяната на системата, като нищо аз щях да ги правя тези изследвания.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #4984
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз това го гледам втора година. Понеже съм на бетон, ако се заинатя, мога и да преброя колко ще намеря за час след старателно измитане. Тази година са в слънчевата зона на пчелина, миналата беше повсеместно. Дадох бурканче за изследване, платих и получих лист с общи приказки, от който полза никаква. Още повече, че образованието ми е такова, че, ако не беше смяната на системата, като нищо аз щях да ги правя тези изследвания.


    При теб е акара 99,9999% съм сигурен.Това го гледах при мен няколко години.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #4985
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Миналата година работех със строителна рамка във всеки кошер. Сума и търтеево пило изчоплих да намеря акар, даже и питах из темите как изглежда, няма и няма. А пълзящите пчели бяха повече. Тази година обаче го виждам. Бяха ми подредили търтеево пило най-отдолу по рамките на медовите корпуси, та го чоплих. В 3 от 10 ларви намерих акар, не знам много ли е, но поне вече знам как изглежда.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #4986
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Можеше да направят нещо от детелината, макар и заслабнали, но след понеделник го дават пак цяла седмица дъжд. И то месеца отлетя. Иначе за мен тази година не е богата като се има предвид броя на семействата, но не и зле. Отчетоха се пак що годе.
    При мен летежа вече започна да се разделя и освен към слънчогледа тръгнаха и в други посоки. Следващата седмица като погледна извъртяните пити ще си каже. Аз на дъжд се радвам, защото знам каква пустиня става като рече само да пече.

    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз това го гледам втора година. Понеже съм на бетон, ако се заинатя, мога и да преброя колко ще намеря за час след старателно измитане. Тази година са в слънчевата зона на пчелина, миналата беше повсеместно. Дадох бурканче за изследване, платих и получих лист с общи приказки, от който полза никаква. Още повече, че образованието ми е такова, че, ако не беше смяната на системата, като нищо аз щях да ги правя тези изследвания.
    За това и питах дали има човек, който разбира какво гледа на тея проби, че в лабораториите нещата са мноого относителни и бих правил експеримент само при някой кадърен.
    Медец

  7. #4987
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    При мен летежа вече започна да се разделя и освен към слънчогледа тръгнаха и в други посоки. Следващата седмица като погледна извъртяните пити ще си каже. Аз на дъжд се радвам, защото знам каква пустиня става като рече само да пече.
    И при суша и при кал нищо не става. Всичко е хубаво когато е в граници

  8. #4988
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    IMG_20180713_112321.jpg
    IMG_20180713_112358.jpg

    Ей така се пълнят моите тенекии.

  9. #4989
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията

    Ей така се пълнят моите тенекии.
    Тази година ще идваме при теб за пчели/майки, отводки / както изглежда.

  10. #4990
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Браво бат Вальо.Ама молив нямашли за това разтояние да не надграждат толкова много.Аз ползвам силата на молива за да не става такова мазало.Дет са вика може някой майка да отиде бъдева.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 499 от 676 ПърваПърва ... 399449489497498499500501509549599 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 19 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 19 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •