Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 487 от 676 ПърваПърва ... 387437477485486487488489497537587 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,861 до 4,870 от общо 6760
  1. #4861
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Айде бе неважи, важи си, но на широчина, а не на височина.


    Голям хамбар става,а нали каза 1=1.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #4862
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Мой да сме далеко ама ти с 6 майки кошер не си виждал.
    Друмев, чуеш нещо от някъде/Чорбич/ и само балони надуваш. А и неговите кошери са пълна скръб, както пише рости. Нищо, че са с по 5-6 майки. Те затова се и понасят. Направи го този номер с някой добре развит кошер и когато приемат друга майка ми се обади. Хей, ти да не мислиш търтеите за майки бре?

  3. #4863
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Друмев, чуеш нещо от някъде/Чорбич/ и само балони надуваш. А и неговите кошери са пълна скръб, както пише рости. Нищо, че са с по 5-6 майки. Те затова се и понасят. Направи го този номер с някой добре развит кошер и когато приемат друга майка ми се обади. Хей, ти да не мислиш търтеите за майки бре?


    Тоя съм го чувал, но не визирах него.А за пълната скръб на кошерите не са виновни само колегите.Чувам,че Неоникотиноидите почват да си показват рогцата в БГ.Като прибавим и евтината сахар и картинката става ясна.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #4864
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Тоя съм го чувал, но не визирах него.
    Аз само го дадох за пример бе Друмев.

  5. #4865
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз само го дадох за пример бе Друмев.


    Е с то тая фамиля можеш ли примери да даваш за пчели
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #4866
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Моя цитат е изваден малко от контекста на темата но както и да е.... Една отводка оценена на 20 лв питата трябва да съдържа поне една рамка с хранителни запаси (може и две ако е на повече рамки) и останалите с пило, но пило не колкото длан а почти от летва до летва (колко е по тънък медения венец толкова по добре за купувача). Празни пити и новоизградени восъчни основи са срам за продавача и камъни хвърлени в неговата градина. По принцип който отглежда пчели не само за мед, а продава и МПС знае много добре как трябва да изглеждат те и много внимава да не си изгуби крехкия пазар който е успял да звладее, това че има някой „играчи“ които са чули че „вола се кове и те като жабата вдигат крак“ не значи че всички са такива....
    Не съм казвала такова нещо и читавите продавачи на отводки и майки не би трябвало да се разпознават и да се засягат. Просто ти постави въпроса как би трябвало да изглежда една отводка и аз ти дадох конкретен пример. Не съм обобщавала.
    Да оставим това. За мен темата е приключена, но не исках да оставям без отговор поста ти.

  7. #4867
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Правилото се дължи общо взето на възможноста за пило, ако в ДБ корпус имаш 8-9 рамки с пило, след като се излюпи ще покрие още един корпус или два магазина. За всички модели е същото. Не казвам да не слагаш повече магазини, а че този обем ще бъде покрит от пючели, където ще работят.
    Не съм съгласен защото 8-9 рамки на дадан според мен е редно да си ги постигнал още в средата на май. Тогава " правилото" ще важи и това семейство определено ще се класифицира (според мен) за силно. След противороеви мерки и т.н. това семейство до слънчогледа ще работи минимум на 4 магазина. Янчо , в странна ситуация влизаме. Аз да се напъвам че трябва да се работи със силни семейства и голям обем, а ти да опонираш.

  8. #4868
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Янчо, не съм го чувал това правило. Като го премислям, би важало за късна основана паша и за фарар и лр. Дадана на повече от два магазина няма да порастне ако се спазва.
    Съгласен съм с теб: Работя с ДБ 12р. магазините които пълнят, пурво зависят от силата на семейството (гена на майката) и от пашата, системата е второстепенен фактор, колкото и да спорим за нея. В южния район, с 300 м надм. височина имам кошери с 3-и до 4-и магазина. Другата паша е ливадна там Основен фактор е влагата-дъжд, добива е много вариращ!
    В северозападния регион 700м н.в. акацията много се влияе от температурата, добива е слаб ; силните семейства събират от 1 до два магазина, а слабите няколко пити. Когато цъфне слънчогледа, температурите са високи добива достига до 3-и 4-и магазина.
    При високо планинския регион 900м н.в. Акация има ако температурата е висока, силни кошери до един магазин, ако е студено няколко пити. Слабите нищо не събират, освен за тях си. Ливадната паша се влияе от влагата и при силните достига от един до два магазина при добра влажност, при сухо и горещо няколко пити!
    Това са основните изводи накратко, които съм си направил за регионите в които пчеларствам!

  9. #4869
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Не съм съгласен защото 8-9 рамки на дадан според мен е редно да си ги постигнал още в средата на май. Тогава " правилото" ще важи и това семейство определено ще се класифицира (според мен) за силно. След противороеви мерки и т.н. това семейство до слънчогледа ще работи минимум на 4 магазина. Янчо , в странна ситуация влизаме. Аз да се напъвам че трябва да се работи със силни семейства и голям обем, а ти да опонираш.
    А за мен ще бъде средно и защо да предприемеш противороеви мерки като не се налага? Аз на колко ДБ корпуса държа плодника или ЛР, Фарара? Ти слагаш трети и четвърти магазин след като пчелите не работят по тях(пълни са).

  10. #4870
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Няма смисъл да коментираме това.Те Рашаните са го измислили 1кошер=36ДБ рамки макс.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 487 от 676 ПърваПърва ... 387437477485486487488489497537587 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 20 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 20 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •